Саша Боровик: Якщо Порошенко не дасть нам можливість проводити реформи, я піду у відставку протягом тижня

3 коментувати
Саша Боровик: Якщо Порошенко не дасть нам можливість проводити реформи, я піду у відставку протягом тижня
Заступник Міхеїла Саакашвілі розповів, який мізер заробив за майже рік служби, як Адміністрація президента натякає реформаторам на відставку та чому він не готовий більше працювати на державу

- В одному з коментарів у facebook ви написали, що відсутність реформи держслужби та наднизькі зарплати підштовхують вас до відставки. Яку ви отримуєте зарплату та чому обурилися цим, якщо знали на що йшли під час призначення?

- З кінця травня минулого року, коли я прийшов працювати помічником Саакашвілі, і до сьогодні – я заробив 10 698 гривень. І це на посаді помічника губернатора!

Я кажу не про політичну відставку, а про суто економічні речі. Команда Міхаїла Саакашвілі працює десь 8-10 місяців і жоден з нас не отримує гідну зарплатню. Кожного місяця ти витрачаєш набагато більше, ніж отримуєш. Не можна завжди працювати «в мінус», всі мають розуміти, що так воно далеко не піде.

Зараз державна служба  - це або хабарництво, коли тобі не цікава зарплата, або волонтерство. Я вважаю себе волонтером на державній службі. Навіть ті 10 тисяч, що я отримав, я переводив на потреби в зону АТО.

Коли ми прийшли в команду губернатора, всі очікували на реформи та суттєві зміни за півроку. Всім молодим членам нашої команди ми казали: "Дивіться, перші півроку буде важко, вам доведеться їх пережити за власні кошти. Будемо запроваджувати реформи, однією з перших буде реформа державної служби, яка дозволить офіційно платити пристойні зарплати".

Нам цього не дали зробити, Кабмін Яценюка блокував або гальмував будь які ініціативи з цього приводу. Тепер, коли до мене підходять люди на нарадах з фінансовими проблемами, я не знаю, що робити, немає грошей. Я не можу давати їм власні гроші, бо це буде зарплата «в конвертах». Я цього робити не хочу. 

- На скільки ще часу вистачить ваших заощаджень?

- В мене особисто вистачить на декілька років, а ось Люба Шипович (керівник Центру іновацій та інвестицій при Одеській ОДА – ред.), коли приходила в команду сказала одразу: «В мене вистачить грошей на рік». Вона працює з серпня минулого року.

Але питання навіть не цьому. Я міг би працювати навіть в таких умовах ще два-три роки, якщо б відчував якісь зміни, результати своєї роботи. Немає зараз такого відчуття. Є відчуття, що ти весь час у боротьбі, маєш комусь щось доводити, тебе всі хочуть зробити винним, тебе викидають з міської ради, висувають безглузді звинувачення. Таке відчуття, що ти віддаєш час і власні гроші, але це нікому не потрібно.

Я не знаю, навіщо мене і таких, як я, запрошував президент та його команда. Вони хотіли, щоб ми були лише фасадом і просили на Заході гроші англійською мовою?

- Підтримку з боку Порошенка відчуваєте?

Замість підтримки наших ініціатив кожні два тижні з Адміністрації президента поширюють чутки про те, що Міхаїла Саакашвілі та нашу команду «ось-ось» звільнять. Журналісти розповідають нам, що це роблять саме люди з Адміністрації президента. Напевно, там є такі дискусії, але ми сприймаємо це як психологічний тиск.

Уявіть собі футболіста, якому кожні два тижні погрожують викиданням з команди. Як він буде грати? Так само й тут. Я не знаю щодо команди, у нас час від часу йдуть дискусії щодо звільнення, але рішення прийматиме кожен особисто. Я особисто у вертикалі президента більше працювати не буду, питання тільки в тому, коли я звільнюся.

- Можете назвати конкретні терміни щодо прийняття рішення про відставку?

- Один тиждень. Це довго не буде. Я відчуваю себе в опозиції до президента, до його влади, до його вертикалі, до його команди. І критикувати їх дуже важко, коли ти сам у вертикалі. Ще й якийсь наказ по заборону критики держслужбовцями прийняли...

Я не знаю, навіщо вони мене запросили, навіщо люди кинули свою роботу на Заході, приїхали сюди, працюють ледь не безкоштовно, а нам ще й не дають робити того, що ми хочемо й можемо.

- Ви обговорювали з паном Саакашвілі свою можливу відставку? Що з цього приводу думають інші члени вашої команди?

- Ми обговорювали це перед брифінгом минулого тижня. Тоді було вирішено, що це справа кожного особисто. Але якщо Петро Порошенко не виконає умови, які йому вчора озвучив Міхаїл Саакашвілі, реформаторам тут немає чого робити.

Подивіться на членів нашої команди. Державна фіскальна служба тривалий час проводила перевірку на митниці й вирішила, що Юлія Марушевська щось там порушила під час закупівлі софту, який спрощує роботу митниці. Документи вже передали в прокуратуру.

Є кримінальна справа проти Сакваралідзе, є дві кримінальні справи проти Касько, є кримінальна справа проти мене. Це й є підтримка наших ініціатив?

Якби президент справді хотів нас підтримати, в нього було багато можливостей це зробити. А зараз асоціюватися з президентом, який сам замішаний в офшорах, не дає робити реформи, я не хочу.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: