Росію в Америці не особливо люблять. Українська акторка, яка виїхала з Луганська в Нью-Йорк – про малу батьківщину і "дружбу" з американськими росіянами

Тетяна Родіна активно знімається в популярних американських серіалах і незалежних фільмах
Фото: з особистого архіву

Тетяна Родіна активно знімається в популярних американських серіалах і незалежних фільмах

Останні півроку уродженка Луганська Тетяна Родіна знімається в серіалі Blindspot на телеканалі NBC. У бесіді з НВ українка розповідає про акторські будні в США, покинутий Донбас, чоловіка-росіянина та інших американських росіян

Тетяна Родіна народилася в Луганську і прожила в цьому місті 37 років. Вона встигла отримати два дипломи про вищу освіту (викладач вокалу і міжнародний менеджмент), побудувати кар'єру в модельному бізнесі та виростити сина. Останні 15 років у Луганську вона очолювала модельне агентство і школу моделей.

У 2011 році, за три роки до початку війни в Донбасі, Родіна поїхала підкорювати місто своєї мрії – Нью-Йорк. Скромний дохід офіціантки і проблеми з англійською не змогли погасити її запал. Чотири роки пішло на те, щоб отримати американський паспорт і стати досвідченою акторкою. Десяток малобюджетних фільмів, безліч другорядних ролей у серіалах – лише плацдарм для її великих амбіцій.

Останні півроку Родіна працює дублером головної героїні серіалу Blindspot (Сліпа пляма) – актриси Джеймі Александер, відомій українській публіці ролями у фільмі Тор і в серіалах Кістки і У Філадельфії завжди сонячно. Сюжет серіалу побудований навколо історії про дівчину, знайдену в центрі Нью-Йорка. Вона нічого не пам'ятає, а все її тіло вкрите татуюваннями. Коли до справи підключається ФБР, виявляється, що загадкові малюнки на шкірі дівчини – зашифровані послання.


bli2_01
В інтерв'ю НВ Родіна розповіла, чи входять у роботу дублера бійки, трюки і зйомки оголеною, як американці ставляться до війни в Донбасі та як уживаються в російськомовній тусовці Нью-Йорка іммігранти з України та Росії.

- Як моделі з Луганська вдалося почати акторську кар'єру в США?

- Я з 15 років мріяла потрапити в Америку. Закохалася в американського актора і поставила мету його знайти. Коли вперше сюди приїхала в 2006 році, закохалася в країну з першого погляду – в аеропорту. Тоді й вирішила, що хочу жити в США. За п'ять років, у 2011 році я переїхала в Нью-Йорк.

Мені було вже 37, а практично всі модельні агентства працюють з молодими дівчатами, до 25 років. Довелося працювати офіціанткою в кафе, сидіти на ресепшні в медичному центрі, роздавати флаєри і виступати в ролі хостес на заходах. За рік вдалося отримати роль в масовці, що є найнижче оплачуваною акторською роботою. Потім поступово почала знайомитися з режисерами і кіношною братією. Тут все побудовано на зв'язках, і навіть гроші не можуть допомогти, якщо не знаєш потрібних людей.

- Ви знали англійську?

- З мовою були великі проблеми. У перший час я взагалі нікого не розуміла. Добре розуміла, якщо говорили повільно і робили паузи між словами. Але американці так не роблять – вони говорять дуже швидко. Раз перепитав, два перепитав, а на третій соромишся. Боїшся виглядати дурнем. Тому киваєш головою, але зовсім не розумієш, що тебе запитали.

Потрібно відразу потрапляти в англомовне середовище, тоді піде швидше. Але я приїхала одна, нікого тут не знала, і потрапила в російськомовну тусовку. Нормальна практика англійської почалася лише в кіно. Але досі, хоч вже і минуло чотири роки, у мене бувають складнощі з розумінням. Дуже багато сленгу і виразів, які треба просто знати, а не перекладати дослівно. Тому для всіх, хто збирається переїхати в США: варто починати інтенсивно вчити мову вже зараз – багато читати і дивитися фільми.

- Ви намагаєтеся виправити акцент?

- Багато американців і колеги по знімальному майданчику кажуть, щоб я його не прибирала. Їм він подобається. А мене дратує. Тут часто бачиш оголошення про кастинги, де написано: "без акценту". Вважай, роль ти втратив.


official_1_only4_lyistrata_posterwriting

Родіна у фільмі "Лісістрата" (друга праворуч)


- Як ви знаходите нові ролі в кіно?

- Через агентства. За певну плату вони регулярно надсилають акторам пропозиції ролей. Підбирають те, що підходить тобі. Відправляєш резюме, якщо підходиш – ідеш на кастинг. Я знімалася в багатьох серіалах. Грала агента ФБР в серіалі The Following (Послідовники), журналіста - Law and Order (Закон і порядок) та Person of interest (В полі зору), детектива - Blue Bloods (Блакитна кров) і Unforgettable (Пам'ятати), російську красуню - White collar (Білий комірець) і даму з вищого суспільства - The Knock (Стук). Знялася в десятці малобюджетних незалежних фільмів, які можна подивитися в кінотеатрах. Щоб потрапити в такі фільми, які показують в кінотеатрах, у тебе має бути серйозний агент. Це складно, але я над цим працюю. Мене ще побачать на великому екрані (сміється).

- У Blindspot ви дублер головної героїні. Що входить в обов'язки дублера?

- Мене часто беруть на body double [дублер тіла – ред.], оскільки моя фігура в хорошій формі. Коли дивляться кіно, а потім питають "ой, а ви бачили цього актора голим?", часто це тіло не самого актора, а його дублера. Він просто на нього схожий. Та й знімають без голови.

Я гола ніколи не знімалася – практично завжди в білизні.

Я багато працювала дублером в серіалах. Дублером головних героїв була у трьох – в Blindspot для Джеймі Александер, в Limitless (Область темряви) для Дженніфер Карпентер і в Person of interest для Емі Екер.

В Україні всі вважають, що дублер – це каскадер. Мене часто запитують, чи махаю я кулаками. Але в США це два різних поняття. Каскадерів тут називають stunt. Саме вони роблять трюки і знімаються в мордобоях. А дублер – це людина, яка дублює актора в ігровому плані, якого знімають замість актора. У Blindspot я роблю кілька робіт – body double і stand-in.


- Що таке stand-in?

- Перед тим, як знімати сцени, потрібно виставити світло та камери. Щоб не перезнімати геніальну гру акторів, для репетицій використовують нас, дублерів. Знаходять людей, які схожі на акторів, і ми точно так само граємо. У нас є сценарій, і ми робимо все, як актори. І поки ми це робимо, оператори дивляться, де потрібно більше світла і де яку камеру поставити. Потім вони на підлозі ставлять мітки – різнокольорові хрестики. І коли актори приходять на майданчик, вони вже знають, де їм потрібно знаходитися в той чи інший момент. Якщо б не використовували дублерів, фільми і серіали знімали б в два рази довше. Ми, буває, три-чотири рази проходимо одну сцену.

Stand-in є у кожного актора. У головних героїв є постійні, а для акторів, які грають незначні ролі, беруть тих, хто вільний і більш-менш схожий. Найголовніше – ріст, вага, колір волосся.

- Цікаво працювати дублером?

- Дублерська робота – постійна робота, особливо, якщо ти дублер головного героя. Тобто, у тебе гарантовано є дев'ять місяців практично щоденної роботи. Вона стабільна, приносить хороший заробіток. Але цікавіше, звичайно, працювати актором, зніматися самому.

Ми вже знаємо, що серіал продовжили на п'ять років. Але я ще не вирішила, чи буду брати участь у другому сезоні. Ця робота забирає весь мій час, у мене немає ніякого іншого життя. Я ніби роблю величезну роботу, але мене ніхто не знає. Я не хочу бути тінню. Хочу такі ролі, щоб мене впізнавали.

До того, як я потрапила в Blindspot, я поєднувала роботу в кіно і в модельному бізнесі. Тепер я продана в рабство цього серіалу, тому що працюю кожен день. Часто встаю о 3 ранку, а в мене вже 5 чекає автобус. Потім ще 2 години ми їдемо за місто, на зйомки в якісь катакомби. У середньому, знімальний день триває 12 годин, але буває і 15. Іноді я сплю взагалі три години на день. На роботі, коли мене не використовують, я намагаюся спати. Організм просто не витримує і вимикається. Всі колеги фотографують мене сплячою, а потім відправляють мені знімки. У мене є вже ціла підбірка – десятки фотографій, на яких я сплю в різних місцях і в різних позах.


Фото: из личного архива

Фото: з особистого архіву


- Чи може дублер вплинути на сценарій? У 10-му епізоді Blindspot розповідається про російських шпигунів. І в одній з сцен герої згадують про анексію Криму. Ви в цьому брали участь?

- Коли сценаристи дізналися, що я з України, вони задавали мені питання – запитували, у чому, власне кажучи, конфлікт. Я їм розповідала, що відбувається. Але не впевнена, що до цього причетна. Навіть актори дуже часто не можуть вплинути на сценарій. Приміром, у нас був герой на ім'я Картер. Це був поганий ЦРУшник, але його грав приголомшливий чоловік. В одній із серій він загинув. Актори, головні герої, благали сценаристів не вбивати його. Але його все одно вбили.

- А з колегами по знімальному майданчику ви обговорюєте події в Україні?

- Коли я почала в липні зніматися в серіалі, і всі дізналися, що я з України, то всі питали, що відбувається, ведеться війна, що там з Росією. Я їм розповідала про конфлікт в Донбасі. Актори не особливо цікавляться подіями в Україні, частіше задає питання технічний персонал. У мене хороші стосунки зі звукорежисером, і ми з ним часто обговорюємо нинішню ситуацію. Він відмінно розбирається в політиці і навіть зустрічався з Горбачовим під час його візиту в США. Тобто, найчастіше цікавляться люди, які цікавляться політикою.

- Як часто ви читаєте про події в Україні?

- Моя поштова скринька знаходиться на ukr.net, тому новини для мене впізнавати не проблема. Ще у мене багато друзів і багато новин я черпаю з Фейсбуку. Люди пишуть, публікують якісь посилання. Тому інформацію я отримую регулярно.


Фото: из личного архива

Фото: з особистого архіву


- Коли ви в останній раз були в Луганську? Що думаєте зараз про ситуацію в місті?

- Я була там останній раз в листопаді 2013-го. І, на жаль, напевно, я там знову опинюся не скоро, якщо взагалі коли-небудь опинюся. Серце кров'ю обливається. Місто, в якому я народилася, зруйнували, знищили. Те, що я зараз читаю, – це просто якийсь театр абсурду. Не уявляю, як там можна жити. З іншого боку, я розумію, що там багато людей, які щасливі, що вони тепер живуть типу в Росії. І більшість з них не хочуть назад, в Україну. Українських патріотів там майже не залишилося. Основна маса – це люди, які задоволені тим, що сталося, і вони досі чекають манни небесної від Росії. Але Луганськ Росії не потрібен.

- А ваші друзі? Хтось залишився в Луганську?

- Більшість патріотів України, в основному, молодь, звичайно, виїхали. Але є хороші люди, які там залишилися. Я не знаю, як вони там живуть. Вони займають досить активну проукраїнську позицію і висловлюють свою точку зору, за що їм шлють погрози. Мені за них страшно. Радію, коли бачу їх пости в Фейсбуці: щось написав – значить живий.

Багато друзів виїхали за кордон – в Канаду, Іспанію, Францію. Основна маса живе в Україні, в основному, в Києві.

- Що ви думаєте про блокаду Криму?

- Я, напевно, радикал. Виступаю за жорсткі заходи. Якщо вони так сильно хотіли жити в Росії – нехай тоді вона їх утримує, годує і дає енергію. Вони хочуть сидіти на двох стільцях. Але якщо вони не хочуть бути з Україною, хай тоді Росія дає їм світло, газ і воду.

- Але хіба вони захочуть потім повернутися в Україну?

Не захочуть – і не треба. Чому Україна повинна когось змушувати? Хто хоче – той в Україну вже переїхав. Хто не хотів жити в Луганську, в так званій ЛНР, той зібрав речі і поїхав. І дуже багато задоволених. Я розмовляла зі своїми кумами, які переїхали в Київ. Вони кажуть, що перший час було важко. Але зараз вони стали театралами і знайшли роботу, а їхні діти ходять на різні гуртки. Тому хто хоче, той домагається чогось, шукає нові шляхи. Хто не хоче – сидить, і ниє, і чекає, ніби йому хтось щось повинен.

Повернення Криму – це складна політична гра. Я просто не знаю, чи потрібно його повертати. Якщо вони самі не захочуть повернутися, якщо їх силою затягнути назад, потім вони будуть робити все для того, щоб вирватися назад. Робити гидоти, шкодити і ставити палиці у всі колеса, коли Україна і так вже на трьох колесах їде. Я вважаю, що це неправильно. Тому не знаю, чи взагалі повертати Крим і Донбас. Вони повинні самі проситися назад.

- Що ви думаєте про нову українську владу?

- Я, напевно, скажу дуже жорстко. Українська влада – злочинці, які роблять все проти країни і свого народу. Навіть коли в країні йде війна, вони примудряються заробляти і красти. Коли більшість людей готові віддати своє життя за країну, за ідею, за свободу, вони наживаються на цю війну, переслідуючи власні інтереси. Все робиться всупереч країні, всупереч народу. Все залишається на рівні розмов, ніякі дії не робляться. І, найголовніше, якщо якомусь 18-річного або 20-річному хлопцеві відірвало ноги на війні, їм все одно. Тому що їхні діти ніколи ні на яку війну не підуть.

Мені дуже подобається блогер, колишній прокурор з Луганська Сергій Іванов. Я його постійно читаю. Він правильно сказав, що, на жаль, Україна ще довго буде виходити з того становища, в якому зараз знаходиться – поки не виростуть наші діти, виховані на патріотизмі. Ось вони дійсно зможуть щось змінити.

Адже у нас ще дуже багато людей, які жили за Радянського Союзу – які пам'ятають його і хочуть повернути. Думаю, не скоро ще Україна вибереться з кризи. Але майбутнє у цієї країни є, і воно в дітях. Адже першими, хто пішов на Майдан, і хто віддав життя за свою країну, були студенти.

- Ви згадали, що після приїзду в Нью-Йорк потрапили в російськомовну тусовку. В ній трапляються скандали між росіянами і українцями?

- У перший час доходило до скандалів. Але зараз ми намагаємося не піднімати цю тему взагалі. З багатьма людьми я просто перестала спілкуватися на ґрунті російсько-українського конфлікту. Деякі люди тут вважають, що Путін – герой і все робить правильно. І до них неможливо достукатися. Я здивована, що вони живуть в Америці і все одно схвалюють його політику.

Але є у мене тут і друзі з Москви і Санкт-Петербурга, які ходять на демонстрації проти Путіна і ненавидять його. Це освічені і грамотні люди, які вже давно іммігрували в США.


Фото: из личного архива

Фото: з особистого архівуfefeef

Фото: з особистого архіву


А нещодавно в Нью-Йорк переїхав знаменитий російський актор, не буду називати його імені. Він подав запит на політичний притулок. Каже, що хоч жив і працював у Москві, але не бачить майбутнього у Росії з її тоталітарним режимом для своїх дітей. Зараз він також намагається пробитися в акторському середовищі. Він талановитий актор, але через незнання англійської мови йому складно. І навіть це не зупиняє його, тому що він не хоче повертатися назад.

- Ваш чоловік родом з Росії. Ви єдині в поглядах чи не обговорюєте політику?

- У нас було кілька конфліктів. Ми зрозуміли, що перебуваємо по різні боки барикад. Кілька разів посперечалися, але кожен залишився при своїй думці. Тепер просто не зачіпаємо цю тему взагалі. Через політику ми не сваримося.

- Що самі американці думають про події в Україні?

- Коли вони дізнаються, що я з України, всі питають, що у нас відбувається. Потім всі висловлюють співчуття. І на цьому все. Але більшість англомовних американців на боці України. Вони більше підтримують нас. Росію тут не особливо люблять. Приємно казати, що ти українка. Тим, що ти росіянин, тут хвалитися не варто.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: