Реформатор з команди Абромавічуса Юлія Клименко йде у відставку з посади заступника міністра економіки

6 липня 2016, 20:35
372
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Реформатор з команди Абромавічуса Юлія Клименко йде у відставку з посади заступника міністра економіки - фото

Після уходу Клименко в Мінекономіки залишається лише троє людей з "команди реформаторів" екс-міністра Абромавічуса

З уряду йде ще один високопосадовець, який прийшов на держслужбу з бізнесу на запрошення екс-міністра Айвараса Абромавічуса. НВ дізналося, чому Клименко залишає Кабмін та коли очікувати відставки інших реформаторів

Випускниця Києво-Могилянської академії та керівник кількох великих комерційних компаній в минулому,,Юлія Клименко, була призначена заступником міністра економіки 8 квітня 2015 року. У відомстві тоді ще Айвараса Абромавічуса вона відповідала за дерегуляцію, розвиток малого та середнього бізнесу, а також реформу адмінпослуг.

Крім неї в Мінекономіки з команди реформаторів Абромавічуса залишаються Юлія Ковалів, Максим Нефьодов та Наталія Микольська.

В інтерв’ю НВ Клименко сказала, що завтра у неї буде останній робочий день в Кабміні.

«Мій останній робочий день в міністерстві – 7 липня 2016 року. Я прийшла до уряду на запрошення міністра й одразу визначила для себе держслужбу як волонтерський проект на 12 місяців. Пройшло 14, тож мій час тут скінчився, буду повертатися до приватного сектору та громадської роботи», - заявила Клименко.

Вона зазначила, що подала заяву про відставку одразу після того, як з міністерства пішов Абромавічус, але залишилася «завершити справи», аби не допустити «зупинки важливих реформ».

В ексклюзивному інтерв’ю НВ Клименко розповіла про розчарування повільними темпами реформування.

«Коли Айварас запрошував мене на держслужбу, він казав: «Ми вже домовилися з європейцями, вони готові платити пристойні зарплати реформаторам, буде реформа державного управління, реформа Кабміну, спрощення процедури прийняття рішень». Так от, ми тільки пару тижнів тому затвердили стратегію цієї реформи, а її ще треба виконати для того, щоб отримати європейські кошти. Маю сумніви, що більшість молодих людей, яких сюди завів Абромавічус, будуть працювати у 2017 році», - вважає Клименко.

Читайте також: Нехай моя відставка стане холодним душем для керівників країни - перше інтерв'ю Абромавичуса після відставки

Заступник міністра зазначила, що отримувала зарплату в 9 тис грн, хоча вважає мінімальним рівнем зарплати для чиновника такого рівню 50-70 тис грн.

«Коли людина працює по 14 годин на день і має величезну відповідальність, то вона має точно знати чим завтра буде годувати дітей. В іншому випадку, система примушує вас або красти, або піти», - пдісумувала Клименко.

Повну версію інтерв’ю з Юлією Клименко читайте на сайті НВ 8 липня.

Нагадаємо, що екс-міністр економіки Айварас Абромавічус пішов у відставку 3 лютого цього року. Він заявив, що був змушений це зробити через тиск неофіційного «куратора» БПП у Верховній Раді Ігоря Кононенка, який проштовхував на посаду його заступника свою людину. Розслідування звинувачень міністра на адресу депутата проводило НАБУ. Після допитів обох фігурантів справи, підтверджень звинувачень не знайшлося й Кононенка поновили на посаді заступника керівника фракції БПП у парламенті.

Цікаво