Рефат Чубаров в інтерв'ю НВ розповів, що пропонувала йому Росія за лояльність Меджлісу

5 коментувати
Рефат Чубаров в інтерв'ю НВ розповів, що пропонувала йому Росія за лояльність Меджлісу
inforesist.org
Через рік після окупації Криму Рефат Чубаров зізнається, що насильницьке приєднання півострова до Росії не вірив до останнього

Меджліс розраховував на сценарій Абхазії, і лише прочитавши новину про підготовку Георгіївського залу Кремля до оголошення результатів референдуму по Криму, Чубаров зрозумів: півострів дійсно приєднають до Росії.

Найскладнішим у перші тижні окупації для голови Меджлісу було утримати від необдуманих дій кримськотатарську молодь.

"Багато хто хотів вийти на вулиці. А я розумів, що саме цього від нас чекають. Чесно кажучи, у нас зброї не було. Це був би показовий розстріл-залякування", – сказав Чубаров.

Тоді енергію молодих людей вдалося направити на громадянське патрулювання сіл, селищ і малих міст Криму. На їх кордонах часто з'являлися озброєні представники кримської самооборони і козацтва. Досі Чубаров переконаний, що одним із завдань таких груп була провокація людей у кримськотатарських поселеннях.

На питання НВ, що тоді пропонувала Чубарову нова кримська влада, він відповів: "Вони розповідали, мовляв, України в Криму більше немає. А Росія - велика і могутня, вона не ворог кримським татарам, – з іронією розповідає Чубаров. - За лояльність Меджлісу мені пропонували одну з гілок влади. Наприклад, Верховна рада. Я тоді сміявся – а поторгуватися? "Пропонуйте свої варіанти", - серйозно продовжували переговорники".

Глава Меджлісу згадує, що слідом за пропозиціями пішли м'які загрози: "Ви втрачаєте шанс вскочити в останній вагон", "вже скоро з вами заговорять зовсім по-іншому".

В той момент своїм головним завданням він вважав не допустити відкриті зіткнення.

"Пізніше ми дізналися майже вірогідно, що два з п'яти можливих варіантів захоплення влади в Криму припускали насильство. Один був пов'язаний з провокацією українських військових, інший – з провокацією кримських татар", - сказав Чубаров.

Обід з Рефатом Чубаровим, головою Меджлісу кримськотатарського народу, читайте в НВ №31 від 28 серпня 2015 року


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: