Психопатична влада, що живе небезпечними ілюзіями. Найвідвертіша промова про Росію форуму Ялтинської Європейської Стратегії

13 коментувати
Ми маємо спільний кордон із психопатичною владою, що живе марними і небезпечними ілюзіями. Якщо ви вважаєте, що можете зрозуміти почуття людей з психічними розладами, то це не так, вважає екс-президент Латвії
Фото: YES (C) 2015

Ми маємо спільний кордон із психопатичною владою, що живе марними і небезпечними ілюзіями. Якщо ви вважаєте, що можете зрозуміти почуття людей з психічними розладами, то це не так, вважає екс-президент Латвії

Не треба панькатися з загадковою російською душею, треба бути напоготові, коли живеш поряд з психопатом – ця промова Вайри Віке-Фрейберга, колишнього президента Латвії, зірвала найгучніші оплески на YES-2015 у вихідні

В ситуації з Україною Захід виступив не так погано, як можна було побоюватися, але і не так добре, як можна було сподіватися. Оскільки процес і далі триває, я залишаюся все ж таки спокійною і думаю, що ми й далі поліпшуємо спільні дії нашої міжнародної громади.

Коли хтось вдирається на твою територію, не треба ухилятися і кивати на всі боки – треба готуватися до оборони

Ми маємо свої манери, свої правила поведінки, міжнародні угоди і принципи. Наразі на все це іде безцеремонний наступ. Не треба вдаватися до психоаналізу. Я не погоджуюся з тим, що нам так важливо "зрозуміти почуття Росії". Ми щойно чули від президента Порошенко, що нація така велика і така велична, як Росія, перебуває десь у своїх власних мріях. Це національна риса.

Ми маємо спільний кордон із психопатичною владою, що живе марними і небезпечними ілюзіями. Якщо ви вважаєте, що можете зрозуміти почуття людей з психічними розладами, то це не так. На початку своєї кар'єри я мала діло з цим. Я бачила, що таке психопати і люди з тяжкими психічними недугами. Вони можуть різко змінювати настрій, впадати у крик та істерію. Несподіванок можно очікувати навіть від керівників держав. У таких типів деякі речі можуть буть непередбачувані.


Фото: YES (C) 2015

Фото: YES (C) 2015


Треба сподіватися на ліпше, але готуватися до гіршого. Ми сподіваємося, що буде мир, що у нас будуть добрі сусіди, чутливі до наших потреб, мирні, а не параноїки у розладі з реальністю. Але треба бути напоготові. І тоді, коли треба боронитися, треба рішуче протистояти якимось зухвалим і божевільним спробам.

Добре отримати від Заходу ковдри, ще якісь речі для українського війська, але коли ви не маєте набоїв, коли на вас падають ракети, залповий вогонь – цього не досить. Ми у Латвії, напевно, почуваємося спокійно, тому що свого часу приєдналися до НАТО. Маленькі територіально і за кількістю людей народи, ми не могли би боронитися самі. А ми 50 років мали окупацію, ми знаємо, що це таке.

Україна після краху СРСР думала, що вона собі далі якось перебуде, якось воно минеться без радикальних змін. Тепер заплачено дорогу ціну за те, щоб пересвідчитися, що так не буде.

Україні не треба думати над тим, чи буде Росія задоволена, щаслива, втішена від її дій. Вся ця ситуація схожа на те, про що писав Мольєр колись у своїй п'єсі про фальшивого, уявного хворого, який весь час нездужав і всіх навкруги звинувачував у своїх уявних недугах. Коли хтось вдирається на твою територію, не треба ухилятися і кивати на всі боки – треба готуватися до оборони.

Дуже зворушливо чути занепокоєння щодо того, як Росія ставиться до свого "особливого статусу", як ми всі у світі повинні перед нею схилятися і поважати. Але, будь ласка, пам'ятайте, що росіяни у цьому світі – не одні однісінькі, і самий тільки той факт, що вони – велика країна, не дає їм ніяких привілеїв ставитися зверхньо до інших. Народи всіх країн, що страждали такою ознакою величності, всі ті бідні селяни, які там жили, повинні були страждати через цю величність. Як європейка я проти цього заперечую.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: