Поки у міністрів не буде зарплата в 100 тис. грн – не чекайте результатів у боротьбі з корупцією - Антон Геращенко

23 коментувати
Поки у міністрів не буде зарплата в 100 тис. грн – не чекайте результатів у боротьбі з корупцією - Антон Геращенко
Фото: facebook
Радник міністра МВС назвав юродством і маніпуляціями дискусії про високі зарплати міністрів і розповів, скільки повинні отримувати чиновники, щоб перетворити Україну на Сінгапур

- Вчора патрульну поліцію запустили у Тернополі, на черзі – Рівне. У той же час, з'являються повідомлення про те, що патрульним не забезпечили обіцяний рівень зарплат. У чому заковика?

- На сьогодні патрульна поліція – це величезний колектив, в якому вже дев'ять тисяч співробітників. Головний вимірювач ефективності – рівень довіри громадян до нових поліцейських. Ні про яку ефективну реформу далі не може йти мова, якщо ми не змінимо свого ставлення до зарплат держслужбовців.

У нас працівник Головного слідчого управління Нацполіції отримує 12 тис. грн. Молодий дипломований юрист такого рівня отримує у приватній компанії 40-50 тис. грн.

Минулого року міністр Аваков заявляв, що зарплата працівника Національної поліції повинна становити мінімум 6.300 грн. Цього зробити не вдалося. Якщо патрульні отримують від восьми тисяч, то співробітники деяких департаментів – менше шести. Для того, щоб виправити ситуацію нам необхідно 10,5 млрд грн, які незрозуміло, де брати.

Всі міркування про реформу поліції, прокуратури і чого завгодно впираються в гроші. Хтось може сказати: той, хто брав хабарі, буде брати їх і далі, незважаючи на рівень зарплати. Багато в чому згоден. Але якщо ми прибираємо тих, хто бере хабарі зараз – новим співробітникам потрібно забезпечити відповідний рівень зарплат.

- На скороченні співробітників не вдалося заощадити для підвищення зарплат новим співробітникам?

- Ми скоротили величезну кількість постів в поліції, з 240 тисяч на момент перемоги Революції гідності, до 150. Зарплати скорочених співробітників у нас просто забрали, вікно можливостей для розвитку захлопнулось.

Коли голові Нацполіції Хатії Деканоїдзе окремою постановою Кабміну зробили зарплату в 97 тис. грн – подивіться, що почало відбуватися в соцмережах. Людина керує 150 тисячами людей. Чому ми повинні пропонувати їй оплату меншу, ніж на аналогічній посаді в комерційному секторі?

Лі Куан Ю в Сінгапурі отримував найбільшу зарплату серед очільників держав світу – $2,5 млн. Сінгапурські міністри і судді отримують по мільйону доларів на рік! Невеликий ефективний держапарат забезпечить розвиток України набагато краще

Я сказав прем'єр-міністрові Володимиру Гройсману: якщо ви не запропонуєте міністрам зарплату мінімум у 100 тис. грн – не буде ніяких результатів у боротьбі з корупцією. Наполягаю на тому, що зарплата міністра повинна бути не менше ста тисяч гривень. Нехай на мене ллють після цього бруд, але це святенництво і лицемірство час припинити.

- А наше суспільство готове до такого рівня зарплат чиновників при нинішньому рівні пенсій?

- Існує поширена помилка, що Україна – це Європа. Це не так. Наявність у нас автомобілів, телефонів і зовнішніх ознак цивілізації ще не означає правильного сприйняття суспільних процесів. За моїми спостереженнями, за рівнем сприйняття держави і міжособистісних відносин ми застрягли на рівні кінця 19-го – початку 20-го століття. Це стосується і питання зарплат чиновників.

Нинішній міністр сільського господарства України отримує 7 тис. грн! Керує великою галуззю економіки, а отримує сім тисяч! Минулої п'ятниці Володимир Гройсман підписав постанову про підняття зарплат депутатів з 6.300 гривень до десь 17 тис. грн. Притому, що ми проголосували за це ще три місяці тому.

Для ефективного управління потрібні менеджери дуже високого рівня, не наймете ви їх на зарплату в 10 тис. грн.

- Так а де взяти на це гроші?

- Потрібно навести порядок на митниці, з поверненням ПДВ і сплатою соціальних внесків. У нас третина бюджету – дотації Соціального фонду. Ми вдвічі знизили ЄСВ, але не побачили різкого зростання надходжень. А це всі взаємопов'язані питання. Для того, щоб підвищити зарплати поліцейським, чиновникам і прокурорам – потрібно або щось урізати, або збільшити надходження.

Лі Куан Ю в Сінгапурі отримував найбільшу зарплату серед очільників держав світу – $2,5 млн. Сінгапурські міністри і судді отримують по мільйону доларів на рік! В результаті країна посіла перші місця в рейтингах по боротьбі з корупцією, економічного розвитку, стабільності економіки і так далі. Невеликий ефективний державний апарат забезпечить розвиток країни набагато краще того, що ми маємо зараз.

Як в Сінгапурі визначають рівень зарплати міністра? Якщо у міністра в підпорядкуванні десять тисяч чоловік – проводиться аналіз рівня зарплат топ-менеджерів приватних компаній аналогічного розміру, чиновнику призначають не менше 2/3 від середньоринкового рівня. Ми ж займаємося юродством і маніпуляціями навколо цього питання.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: