Кабмін Гройсмана. Що представляють собою нові міністри

Володимир Гройсман став наймолодшим прем'єр-міністром в історії сучасної України
EPA

Володимир Гройсман став наймолодшим прем'єр-міністром в історії сучасної України

Сьогодні парламент обрав нового прем'єр-міністра - екс-спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана, і затвердив новий склад Кабміну, крім міністра охорони здоров'я

Сьогодні новим прем'єр-міністром обрали екс-спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана.

Гройсман народився у Вінниці. Його батько, Борис Ісаакович, був депутатом місцевої міськради (2002-2006 рр.).

Вже в 14 років Гройсман пішов працювати слюсарем на підприємство Школяр. У 16 років став комерційним директором на малому приватному підприємстві ОКО, в тому ж році зайняв аналогічну посаду на підприємстві Юність, яке належала його батькові.

Гройсман закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом за спеціальністю Юриспруденція (2003 р.), Національну академію держуправління при президентові України (2010).

У 2002-му 24-річний Гройсман став наймолодшим депутатом Вінницької міськради. У 2005-му обійняв посаду в. о. мера Вінниці, у 2006-му – став мером, представляючи партію Наша Україна. На виборах у 2010-му знову був обраний міським головою Вінниці, представляючи партію Совість України.

27 лютого 2014 на запрошення Арсенія Яценюка Гройсман став віце-прем'єр-міністром, міністром регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ. У листопаді 2014-го став головою Верховної Ради.

Степан Кубів – перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі

Степан Кубів – перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі

Народився в с. Мшанець Тернопільської області.

Закінчив математичний факультет ЛНУ ім. Івана Франка (1984 р), факультет економіки та менеджменту у Львівській політехніці (2002 р). Кандидат економічних наук, доцент.

14 років пропрацював в Кредобанку, де пройшов шлях від спеціаліста планово-економічного відділу до голови правління (з 1994 р). Раніше Кредобанк мав назву ВАТ ЗУБК, потім – Кредит Банк (Україна).

З квітня 2006-го до грудня 2012-го був депутатом Львівської облради, куди в перший раз балотувався за списками від Нашої України, вдруге – від партії Фронт Змін. Був також на посаді голови бюджетної комісії, пізніше очолював львівську обласну організацію "Фронту Змін".

У 2010-му Кубів два роки був членом наглядової ради банку Львів. Того ж року балотувався в мери Львова, де посів п'яте місце.

На парламентських виборах в 2012-му Кубів потрапив до парламенту від ВО "Батьківщина", очолював Львівський передвиборний штаб. Також до лютого 2014 року працював заступником голови Комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності.

Під час революції в 2013-2014 роках Кубів був комендантом Євромайдану. Потім, з лютого по червень 2014 року, очолював Національний банк України. Коли Кубів був на цій посаді, в країні відбулася девальвація гривні – з 9 до 12 грн за долар, після чого пішов у відставку, пояснивши її бажанням піти в публічну політику. На парламентських виборах у цьому ж році пройшов у Раду від БПП.

15 січня 2015-го призначений представником президента у Верховній Раді.

В'ячеслав Кириленко – віце-прем'єр-міністр

В'ячеслав Кириленко – віце-прем'єр-міністр

Народився в смт Поліське Київської області.

Закінчив філфак КНУ ім. Тараса Шевченка (1996, аспірантура). Кандидат філософських наук. Один з ініціаторів студентського голодування 1990 року.

З 1993 року Кириленко – член Народного Руху України, де займав різні посади від голови молодіжного крила до керівника відділу політаналізу секретаріату організації.

У 1998 році став депутатом Верховної Ради від НРУ а також секретарем Комітету з питань соціальної політики та праці. Пізніше був заступником голови Українського народного руху, потім – заступник голови Української народної партії (організації, які утворилися внаслідок розколу НРУ).

Кириленко двічі обирався нардепом від "Нашої України" (2002-2005 рр. та 2006-2007 рр.). у 2004-му, на президентських виборах був довіреною особою Віктора Ющенка. В Кабміні, очолюваному Юлією Тимошенко, був міністром соціальної політики і праці, в Кабміні Юрія Єханурова – віце-прем'єром з питань соціальної політики. Пізніше очолював фракцію блоку "Наша Україна", партію Народний Союз Наша Україна. У 2007-му пройшов до парламенту як депутат від НУ-НС, де також був головою фракції.

Після того, як Кириленко залишив НУ-НС (2009 р), створив партію За Україну! У 2012-му пройшов у парламент як позафракційний депутат. Пізніше рух За Україну! об'єднався з Фронтом Змін, від цієї команди пройшов у ВР в 2014-му.

З 2 грудня 2014-го Кириленко займає посаду віце-прем'єра з гуманітарних питань. Також – чинний міністр культури. Показово, що ряд громадських і культурних діячів України виступали з заявою проти Кириленка як міністра культури.

Павло Розенко – віце-прем'єр з соціальних питань

Павло Розенко – віце-прем'єр з соціальних питань

Народився в Києві. Заслужений працівник соціальної сфери (2008 р.).

Закінчив електроакустичний факультет Київського політехнічного інституту (1993).

Активний учасник студентського голодування 1990-го, засновник Українського студентського союзу, був членом Народного Руху (1989).

На держслужбі Розенка з 1994 року, де починав кар'єру як помічник-консультант народного депутата. Пізніше на різних посадах працював у Мінекології, Міністерстві праці та соцполітики, у 2007-му був керівником служби соцполітики при Секретаріаті президента. З 2010-го працював як незалежний експерт у Центрі Разумкова.

У 2012-му пройшов у парламент як член партії УДАР. Обіймав посаду заступника голови Комітету з питань соціальної політики та праці. В грудні 2014-го призначений міністром соціальної політики.

Іванна Климпуш-Цинцадзе – віце-прем'єр з Євроінтеграції

Іванна Климпуш-Цинцадзе – віце-прем'єр з Євроінтеграції

Народилася в Києві.

Закінчила Національний педінститут ім. Михайла Драгоманова за спеціальністю дефектологія і логопедія (1994), Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка за спеціальністю міжнародні відносини (1998). Навчалася закордоном: курс у Літній школі Гарвардського університету в США (1992 р.), міжнародні відносини і міжнародне право в Державному університеті штату Монтана в США (1993-1994 рр..).

Працювала керівником проектів та відділу міжнародних проектів в Українському незалежному центрі політичних досліджень (1994-1999 рр.), керівником проектів та в.о. директора в Київський Центр Інституту Схід-Захід (1999-2002 рр.), кореспондентом служби ВВС в США і на Кавказі, заступником директора і директором Фонду Відкрий Україну (2007-2011 рр.), з 2011-го – директор БО Ялтинська європейська стратегія. Член правління ГО Український кризовий медіа центр.

На виборах у 2014-му пройшла до парламенту як депутат від БПП, де займає посаду першого заступника голови Комітету ВР у закордонних справах.

Вадим Черниш міністр з питань окупованих територій

Вадим Черниш – міністр з питань окупованих територій

Народився в селищі Казанка Миколаївської області.

Закінчив Харківську національну юридичну академію (1999 р).

Працював юристом, адвокатом, має досвід викладацької діяльності. На президентських виборах в 2004 році був довіреною особою Віктора Ющенка. Був головою Кіровоградської ОДА (2006-2007 рр..) Після цього Черниш працював як експерт з питань протидії відмиванню коштів та фінансування тероризму. Член міжнародної організації АСАМЅ, США. (з 2010 р). Також – керівник неурядової організації Центр з вивчення проблем безпеки та протидії відмиванню грошових коштів.

У червні 2015-го Черниш був призначений головою Державного агентства з питань відновлення Донбасу.

Міністр Кабінету міністрів – Олександр Саєнко

Міністр Кабінету міністрів – Олександр Саєнко

Народився в Києві.

Закінчив Національну академію державної податкової служби за спеціальністю Правознавство (2006 р).

Кар'єру державного службовця почав у 2003-му в Шевченківській районній адміністрації міста Києва як спеціаліст відділу праці і соціальних відносин. Пізніше працював старшим інспектором податкової Київської області (2006 р), в ГУ держслужби України (2006 р.), заступником директора і директором у Школі вищого корпусу державної служби (2011-2013 рр..), консультантом з економічних питань МБФ Фонд економічних і соціальних реформ в Україні.

У біографії Саєнко зазначається, що в 2014-му він два місяці простояв на обліку в центрі зайнятості Деснянського району столиці (2014 р.). Наступний запис про кар'єру – помічник на той момент народного депутата Володимира Гройсмана (2015 р.). У цьому ж році Саєнко призначений головою Секретаріату голови Верховної Ради.

Андрій Рева – міністр соціальної політики

Андрій Рева – міністр соціальної політики

Народився в місті Богодухів Харківської області.

Закінчив Ленінградське вище військово-політичне училище ім. Андропова (1987 р). Офіцер. Друга освіта – юридична.

З 1989 по 1995 рік працював вчителем історії, пізніше очолював місцеві профспілки. Рева почав політичну кар'єру в 1998 році як заступник тодішнього мера Вінниці Дмитра Дворкіса, потім працював начальником управління соцзабезпечення Замостанского райради Вінниці.

З 2005 року і до сьогодні Рева – заступник міського голови Вінниці.

Євген Нищук – міністр культури

Євген Нищук – міністр культури

Народився в Івано-Франківську. Народний артист України.

Закінчив Київський театральний інститут ім. Карпенка-Карого (1995 р.). Актор Київської академічної майстерні театрального мистецтва сузір'я.

На парламентських виборах в 2007-му був під №205 в списках партії Наша Україна – Народна Самооборона.

27 лютого 2014 року – міністр культури в уряді Яценюка, де прославився складанням чорного списку російських артистів і забороною демонстрації в Україні деяких фільмів виробництва РФ.

Нищука також називають «голосом Майдану»: він брав активну участь у Помаранчевій революції в 2004 році. У 2013-му, на сцені Євромайдану, також був модератором.

Лілія Гриневич – міністр освіти

Лілія Гриневич – міністр освіти

Народилася у Львові.

Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю біохімік-викладач (1989), Міжгалузевий інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів при Львівському політехнічному інституті за спеціальністю економіст-менеджер (1993). Стажувалась у Варшавському і Колумбійському університетах. Захистила кандидатську дисертацію по темі децентралізації освіти в сучасній Польщі (2005 р.).

Професійну кар'єру починала у Львові, працюючи вчителькою в школі, потім – заступником директора та директором школи, старшим викладачем в Інституті економіки та права Крок.

Пізніше продовжила кар'єру в Києві, де пропрацювала директором Центру оцінювання якості освіти (2006 року), начальником ГУ освіти і науки КМДА (2006-2009 рр..).

На виборах у 2012-му пройшла в парламент від партії ВО Батьківщина, де очолила Комітет з питань науки і освіти. У 2014-му була обрана до ВР від партії Народний фронт.

Остап Семерак – міністр екології

Остап Семерак – міністр екології

Народився в Києві. У 1990-му був учасником студентського голодування в Києві.

Закінчив фізичний факультет ЛНУ ім. Івана Франка (1994) та Києво-Могилянську академію як магістр політології (1998). Під час навчання в НАУ КМА вів активну громадську діяльність: був співзасновником і головою Студентського братства в Академії, після – координатором Школи молодого політика Української школи підтримки реформ, президент Фонду сприяння розвитку політичної та правової культури. Семерак – співавтор книги Абетка українського політика (1997 р.).

Працював керівником секретаріату фракцій: фракції ПРП "Реформи-центр (з 1997 року), Наша Україна (з 2002 р.), Реформи і Порядок" (з 2005 року). Пізніше – заступник голови Київської облдержадміністрації з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю (2006-2007 рр..). У 2002-2012 – народний депутат України, 2010-2012 – міністр молоді, спорту та підготовки до Євро-2012 у тіньовому Кабміні.

З 27 лютого 2014 року – міністр Кабінету Міністрів в уряді Яценюка.

Тарас Кутовий – міністр агрополітики

Тарас Кутовий – міністр агрополітики

Народився в Києві.

Закінчив Національну академію СБУ (1997 р.), Київський національний економічний університет (1998), Міжнародний інститут менеджменту (2002 р.).

Працював у Міжнародному фонді Відродження як заступник головного аудитора проектів і програм регіональних відділень (1998), потім фінансовим директором Фонду Крок за кроком (з 2004), фінансовим директором ЗАТ Інвестиційна компанія "XXI століття" (2004-2009 рр.), головою наглядової ради ОО Всеукраїнського громадського об'єднання Спілка Спасіння Села (2012).

Пізніше був президентом компанії Райз, яка займається дистрибуцією добрив, насіння, сільськогосподарської техніки та запчастин (2010-2011 рр..), керівним директором Представництва А1 Глобал Холдінгс Лімітед, яка займається дослідженням кон'юнктури ринку та громадської думки.

Входив у десятку найкращих фінансистів України за версією журналу Компаньйон (2008 р.).

На парламентських виборах в 2012 році пройшов у ВР від партії УДАР, працював першим заступником голови Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин, був членом Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації. На виборах у 2014-му пройшов по одномандатному округу №151.

З грудня 2014 року – голова Комітету ВР з питань аграрної політики, заступник керівника фракції Блок Петра Порошенка в парламенті.

Володимир Омелян – міністр інфраструктури

Володимир Омелян – міністр інфраструктури

Народився у Львові.

Закінчив ЛНУ ім. Івана Франка (2000 р.), Львівський політехнічний інститут (2001 р.) за спеціальностями фінанси, міжнародні відносини, економіка та підприємництво.

Кар'єру починав як спеціаліст другої категорії у відділі НАТО і Західноєвропейського союзу Управління євроатлантичної інтеграції при МЗС України (2000-2000 рр..). Після цього працював на ряді посад при МЗС, Мінекономіки, в Міністерстві охорони навколишнього природного середовища, був радником, а потім і керівником відділу Російської Федерації в МЗС (2011-2012 рр..).

Пізніше був заступником директора Департаменту забезпечення діяльності Міністра (патронажна служба) Міністерства фінансів (2012-2014 рр..), керівником Служби Кабміну.

У 2014-му призначений на посаду заступника міністра інфраструктури та керівником апарату.

Олександр Данилюк – міністр фінансів

Олександр Данилюк – міністр фінансів

Народився в Києві.

Закінчив Київський інститут інвестиційного менеджменту, Національний технічний університет (КПІ), а також Бізнес школу (МБА) Індіанського університету (США). Володіє п'ятьма мовами.

Три роки працював у Лондоні і Москві. У вересні 2010-го очолив Координаційний центр з упровадження економічних реформ, куди потрапив, отримавши перемогу в конкурсі на цю посаду. Центр знаходився під патронатом тодішнього глави Адміністрації президента Сергія Льовочкіна. Був радником Віктора Януковича.

У липні 2014-го Порошенко призначив Данилюка представником президента в Кабміні, у вересні 2015-го – заступник голови АП.

Разом з Міхеїлом Саакашвілі є співзасновником Центру вільної економіки ім. Кахи Бендукідзе, від імені якого був представлений так званий Одеський пакет реформ.

Ігор Насалик – міністр енергетики та вугільної промисловості

Ігор Насалик – міністр енергетики та вугільної промисловостіНародився в Олександрії Кіровоградської області.

Закінчив фізфак ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю інженер оптоелектронних систем.

До кар'єри в політиці працював на ряді підприємств радником з економічних питань.

У 1998-2005 рр. двічі обирався нардепом, головою підкомітету з питань нафтопромисловості і нафтопродуктозабезпечення Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу.

Пізніше був членом фракцій Наша Україна, Регіони України, Українська Народна Партія, БЮТ.

Був мером міста Калуш Івано-Франківської області.

Залишаться на своїх місцях:

Арсен Аваков – міністр внутрішніх справ

Павло Петренко – міністр юстиції

Степан Полторак – міністр оборони

Павло Клімкін – міністр закордонних справ

Юрій Стець – міністр інформаційної політики

Ігор Жданов – міністр молоді та спорту

Геннадій Зубко – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: