Директор Європейської Бізнес Асоціації назвала ТОП-5 очікувань українського бізнесу від оновлення влади

0 коментувати
Директор Європейської Бізнес Асоціації назвала ТОП-5 очікувань українського бізнесу від оновлення влади
Українська економіка перебуває в такому стані, що чудодійного засобу для її «одужання» не існує. Втім бізнес-спільнота все ще очікує від оновлення влади кроків, які можуть швидко покращити ситуацію. Директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко називає ці конкретні речі

Скасувати валютні обмеження

Тимчасові обмеження Центрального банку на операції з валютою затягнулися на вже понад рік. Це впливає не тільки на внутрішню ситуацію, а й на приток інвестицій. Жоден серйозний бізнесмен не вкладатиме гроші в країну, де великі проблеми з поверненням капіталу, отриманням дивідендів. Це створює ситуацію, коли відсоткові ставки в банках захмарні, а комерційне кредитування завмерло. Тим більше, що час для «тимчасового» заходу давно збіг.

Оновити суди

Через корумпованість суддів у бізнесу виникає безліч проблем. Банки не можуть навіть отримати залогове майно, вже не кажучи про елементарний захист прав власників. В багатьох випадках компанії навіть не ходять до суду, бо буде гірше: і дорого, і складно. Судові процеси тривають роками, аж доки сенс звернення до суду втрачається.

Виконання судових рішень теж затягується чи взагалі не виконується. Немає впевненості, що навіть, якщо ти виграв суд – справу буде доведено до кінця. Сподіваємося, що через механізм приватних виконавців, ситуація може покращитися.

Показові посадки за корупцію

За два роки після Майдану жоден високопосадовець не сів за корупцію. Так, були й гучні затримання, й шоу в уряді, й електроні браслети, але жодної реальної посадки не відбулося. Тому хабарники у владних кабінетах почуваються впевнено й нічого не бояться. Всі знають прізвища чиновників з Державної служби надзвичайних ситуацій, яких голосно затримували, і де вони зараз? На свободі! І це у випадку, коли вся країна спостерігала за процесом.

Безумовно, ключова роль в цьому належить НАБУ, яке найближчим часом має показати результат. Щоправда, сумніваюся, що їм це вдасться без оновлення судів.

Реформувати Генпрокуратуру

Бізнес часто потерпає не просто від невиконання прокурорами своїх обов’язків, а від їх прямого керування корупційними оборудками. Вони керують перевірками, чіпляються за бізнесменів і тягнуть гроші. Ми передавали Сакварелідзе і Касько цілий перелік підприємців, яких безпідставно звинувачували. До речі, Касько був єдиним, хто відповідав на наші звернення й допомагав у встановленні справедливості. Там, де бізнес був неправий, він допомагав дійти згоди. Усі інші прокурори до діалогу з бізнесом не готові взагалі.

Потрібна й зміна правил роботи Генпрокуратури, і заміна людей. Не можна лишати тих, хто роками обкрадав бізнесменів, а тепер буде «реформуватися».

Перетворити податковий «совок» на сервіс

В порівнянні з попередніми роками, в уряді Арсенія Яценюка були окремі доступні та адекватні міністри та їх заступники. Деякі чиновники були на зв’язку просто по Інтернету, в чатах. Але це актуально лише для представників великого бізнесу, а з тисячами податкових інспекторів дрібні бізнесмени контактують ледь не щодня.

Чому бізнесмени досі мають здавати стоси паперів і безглузді звіти? Чому бізнесмени мають відчувати себе поруч з податківцем якимось злочинцями? Чому податкові ставки змінюються по кілька разів на рік? Необхідно взагалі запровадити мораторій на ці ставки хоча б на рік-два.

Мій друг зареєстрував компанію в Естонії. За кілька днів отримав дзвінок з податкової адміністрації з питанням: як ми можемо вам допомогти? Тобто, вони не з перевірками ходять, а допомагають бізнесу вирости, щоб потім його оподатковувати. Ніхто не заважає українській податковій службі запровадити дуже простий інструмент – особистий сервіс-менеджер, коли до кожного бізнесмена закріплена одна людина, яка допомагає вирішувати усі податкові чи митні питання.

Зрозуміло, що не варто сподіватися на якісь зміни в податковій з нинішніми смішними зарплатами. Відповідно, доведеться й піднімати зарплати, й міняти процедури відбору, й правила гри.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: