Перемога Джамали провалила "підкорення Європи Росією" – політичний контекст результатів Євробачення

16 коментувати
Перемога Джамали провалила
Геополітична поразка, «щиголь у ніс» російським амбіціям, відчуття «не своєї війни» - Шендерович, Ганапольский та інші розказали про політичний контекст перемоги Джамали у Стокгольмі

Як оцінили українську перемогу по обидва боки кордону та на яку реакцію варто очікувати від російського керівництва наступного року, НВ розповіли відомі експерти.

Віктор Шендерович, російський журналіст та публіцист

Ця перемога має значення виключно в політичній площині. Перемога Джамали – це публічне нагадування Росії про депортацію кримських татар і пряме наслідування нами сталінської тоталітарної системи. Це колективний щиголь у ніс амбіціям російської влади.

Російська влада вже відреагувала на перемогу України хвилею непристойностей та бруду. Наймерзенніше – це коментар, що пісня Джамали присвячена людям, які «волею долі подалися шукати щастя в інший країні». Не думаю, що робитимуть ще щось, принаймні, сподіваюся.

Леонід Радзіховський, російський журналіст

Ну, гарна пісня, гарна співачка, перемога – ну то й що? Не вірю, що наша влада якось на це реагуватиме. Достатньо неадекватних висловів Рогозіна та Марії Захарової*. Виглядатимуть дурнями, які запустять бумеранг неадекватної реакції. Гадаю, що за тиждень про змагання й переможницю взагалі всі забудуть.

* Віце-прем'єр Росії з питань оборони Дмитро Рогозін пожартував у Твіттері, що до Києва наступного року варто надіслати Сергія Шнурова: «Перемогти не переможе, але декуди всіх пошле». Речниця МЗС Росії Марія Захарова запропонувала наступного року заспівати пісню із приспівом: «Асад кривавий, Асад жахливий, Дайте нам приз, аби стати господарями» (Assad bloody, Assad worst / Give me prize, that we can host) – редакція НВ.

Тарас Березовець, український політолог

Західноєвропейські країни завжди голосують на Євробаченні за пісню, східноєвропейські – за політику. Для Росії весь час були важливі результати голосування Вірменії, України, Білорусі та балканських країн. Саме тому голосування Сербії за Україну – не збіг обставин, а проява незадоволення політикою Росії в регіоні. Результати цього голосування – геополітична поразка Росії.

Росіяни помстяться тим, що надішлють наступного року до Києва співака відкрито українофобських поглядів із провокаційною піснею. Можуть прислати Кобзона чи Лещенка з піснею про 9 травня чи «жертв Донбасу». За правилами Євробачення ми не зможемо відмовити їм у в’їзді на територію України попри наші «чорні» списки.

Вадим Карасьов, український політолог

Перемога пісні про трагедію кримських татар не лише актуалізує Крим для умовних «європейських домогосподарок». Вона підсилює «кримський фактор» як частину нашої національної ідеї. До того ж це нагадування як росіянам, так і європейцям, що Україна здатна перемагати, а не лише асоціюватися з корупцією, війною та офшорними скандалами.

Матвій Ганапольський, російський та український радіоведучий

Давайте забудемо про «образи Путіна» чи «комплекси Лазарєва». Набагато важливіше – це осмислення результатів глядацького голосування в Україні та Росії. Українські глядачі надали представнику Росії максимальні 12 балів, а росіяни Джамалі – 10.

У країні йде війна без відчуття війни. Як інакше можна пояснити голосування українців за країну, яка окупувала частину її території, другий рік веде війну й убила понад 10 тисяч людей на Донбасі? Що українці хотіли цим показати? Війна чи мир з Росією не залежить від наших представників на Євробаченні. Наче і війна триває, але на голови не падають бомби, а в магазинах вдосталь продуктів. Може, українці таким чином відділяють «чорну» російську владу та війну від «світлої» пісні про любов?

Ольга Курносова, російська опозиційна активістка, засновниця Комітету солідарності з Майданом

Перемога Джамали провалила "підкорення Європи Росією". Це не моє формулювання, це так назвалася серія програм на каналі Росія 1, які були присвячені перегляду та обговоренню Євробачення. Пам'ятаєте, чому запровадили голосування професійного журі два роки тому? Бо мали підозри, що Росія фальсифікує результати глядацького голосування. Маючи бюджет, не проблема купити 10-20 тисяч сім-карт та запустити потрібне голосування в кожній країні. Хтось навіть прохопився, що для остаточної перемоги Росії ним не вистачило 10 хвилин.

Для мене в цьому сенсі показове голосування професійного журі. Чому вони поставили Сергія Лазарєва на п'яте місце, а Джамалу – на друге? Бо члени журі живуть не у безповітряному просторі. Вони читають новини, бачать постійну нахабну брехню російської влади, російських ЗМІ й відреагували на це своїм голосуванням.Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: