Перекриті вулиці, автобуси зі "скорботними" та "делегати" від шкіл - в Донецьку поховали терориста Гіві

10 лютого 2017, 15:05
43
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Перекриті вулиці, автобуси зі "скорботними" та "делегати" від шкіл - в Донецьку поховали терориста Гіві - фото

Stanyslav Vasin via facebook

У Донецьку сьогодні влаштували поховання одіозного терориста Михайла Толстих. На поховання пригнали скорботних і привезли пушку

У окупованому Донецьку ховають бойовика Гіві – Михайла Толстих. Зранку труну поставили у в Театрі опери і балету в Донецку. Підхід людей до неї тривав з 10 ранку до 12-ї дня. Процесу намагалися надати масовості. Далі Гіві ховатимуть на місцевому цвинтарі Донецьке море – там же похований інший бойовик, убитий минулої осені, Арсен Павлов, відомий як Моторола.

На прощанні з терористом виставили «почесну варту», пригнали пушку до будівлі, щоб давати залпи. Про це НВ розповіли місцеві жителі.


Stanyslav Vasin via facebookStanyslav Vasin via facebook


Очевидці розповідають про великі черги з тих, хто прийшов попрощатися із бойовиком. Зокрема, була помічені й ватажки самопроголошених республік – від ватажка так званої Донецької народної республіки Олександра Захарченка до офіцерів середньої ланки, розповів НВ блогер із Донецька Станіслав Васін.

Провести Гіві з’їхалися люди з усієї «ДНР/ЛНР». А у Іловайску навіть вирішили назвати вулицю на його честь. Проте місцеві жителі стверджують, що до скорботи за бойовиком цивільне населення примушують. І це стосується не тільки мешканців Донецька.

«Примусово привозять та приводять людей. Пішла «разнорядка» «бюджетникам» забезпечити присутність», - розповіла НВ жителька Донецька, додавши, що автобуси з людьми прибувають з інших міст, які на території не тільки окупованої Донецької, а й Луганської областей.

За словами Васіна ж, тільки зі шкіл сусіднього міста Макіївка, що також окуповане так званим «ДНР», наказали привезти «бюджетників» з закладів освіти - по 7 людей із кожної школи. За участь у процесії грошей не платять, просто примушують, каже співрозмовник НВ.


Stanyslav Vasin via facebookStanyslav Vasin via facebook


«Коли ховали Моторолу, було так само. Але людей було більше й багато хто йшов сам, бо у нього був вищий авторитет», - каже Васін.

Також місцеві жителі розповідають про посилену охорону на вулицях Донецька і про те, що туди вивели «багато озброєних бойовиків-поліцаїв». Васін додає, що через процесію перекрили вулицю Артема.


Stanyslav Vasin via facebookStanyslav Vasin via facebook


Те, що на похорон зганяють людей, зокрема «бюджетників» не тільки з Донецька і області, а й «ЛНР», а на вулицях багато озброєних бойовиків, підтвердив НВ також народний депутат України Олексій Рябчин.

«Так і є. Правду кажуть», – сказав Рябчин у коментарі НВ. Сам він родом із Донецька та підтримує зв’язок зі знайомими, які там лишилися.

Нагадаємо, ватажок батальйону Сомалі, що входить до терористичної групи самопроголошеної ДНР, Михайло Толстих, відомий як Гіві, був убитий 8 лютого у своєму кабінеті в Донецьку.

Цікаво