П'ять російських заступників міністрів, ФСБ і людина Ахметова. Повний текст скандальної статті Bild про те, хто керує сепаратистами на Донбасі

3 коментувати
Представник Ахметова (крайній зліва) і російські політики - Леонід Горнін, Дмитро Козак і Сергій Назаров, - які складають тіньовий уряд ДНР, на думку німецьких журналістів Bild

Представник Ахметова (крайній зліва) і російські політики - Леонід Горнін, Дмитро Козак і Сергій Назаров, - які складають тіньовий уряд ДНР, на думку німецьких журналістів Bild

Німецьке видання опублікувало розслідування, яке доводить, що цілком мирними питаннями транспорту, податків, енергоресурсів у самопроголошених республіках займаються російські чиновники і ФСБ - повний текст статті

У розпорядженні видання Bild опинився документ, що викриває справжні плани Кремля по відношенню до окупованих територій Донбасу.

У протоколі Міжвідомчої комісії з надання гуманітарної підтримки постраждалим територіям південно-східних районів Донецької та Луганської областей України, датованим 23 жовтня 2015 року, йдеться про те, чого вже давно побоювалися спостерігачі: Кремль керує всіма справами "сепаратистських територій" на Сході України.

Російські міністерства відповідають за Україну

Відповідне планування стосується не тільки "гуманітарних питань". Шість робочих груп займаються різними сферами: Питання оподатковування, Врегулювання тарифів і житлово-комунальної політики, Відновлення індустрії, Торгівля енергоресурсами, Врегулювання ринку електроенергії та Транспортна інфраструктура, а також менш значними питаннями. Слід зазначити, що дані території сприймаються як частина російської держави.

За словами експертів, до яких звернувся Bild, цей документ практично не відрізняється від протоколів інших комісій, які займаються внутрішніми справами Росії. 5 заступників міністрів Російської Федерації керують відповідними міжвідомчими групами, а ФСБ контролює роботу кожної групи.

4 співробітники російської національної (!) спецслужби ФСБ здійснюють цей контроль. Тільки голова комісії і "зв'язковий" з Кремлем ієрархічно вищий за цих співробітників.

У засіданнях комісії регулярно задіяні і інші установи, такі як Федеральна митниця й Антимонопольний комітет російської Думи.

Неймовірно: згідно з протоколом єдиний українець, якого задіяли у засіданні комісії в жовтні 2015 року, був представник української енергетичної компанії ДТЕК, яка належить олігарху Рінату Ахметову.

При цьому жоден представник так званих сепаратистських урядів Луганської та Донецької Народних Республік не брав участі в цих засіданнях. Маріонеткові політики постфактум отримують інформацію за результатами цих засідань. Це звичайна практика, підтвердили Bild інсайдери.

Конкретними завданнями російських міністерств, які вирішуються за допомогою комісії, є, наприклад, "оцінка ефективності роботи податкових органів влади регіонів України при зборі податків та зборів, розробка пропозицій щодо поліпшення її роботи і посилення бюджетно-фінансової дисципліни".

Інша робоча група займається, наприклад, „розробкою пропозицій щодо подальшої підтримки у відновленні та підтриманні суспільної транспортної системи на даних територіях на 2016 рік". Також обговорюється поставка запчастин для „автобусів, трамваїв і доріг", „пропозиції з оптимізації транспортної логістики".

Всі 5 міністерств Російської Федерації займаються в загальному своїми первинними завданнями з однією особливістю - вони керують долею контрольованих Росією територій у Східній Україні.

Головні фігури тіньового уряду

Головою комісії, яку інсайдер позначив як „тіньовий уряд Донбасу", є російський політик Сергій Назаров. Назаров починав свою політичну кар'єру в Ростовській області, яка межує з Україною. Він обіймав там різні посади на вугільному підприємстві, перш ніж його перевели до Москви.

Заступник міністра з питань економічного розвитку Російської Федерації передає результати зустрічей безпосередньо Дмитру Козаку, заступнику прем'єр-міністра Росії. Він є також близьким другом Володимира Путіна.

Офіційно Козак і Назаров співпрацюють в межах „комісії з питань соціально-економічного розвитку Республіки Крим та Севастополя". Ця комісія проводила засідання і 15 жовтня 2015 року, всього за кілька днів до таємного засідання комісії з питань Донбасу.

Заступником голови комісії з питань Донбасу є Леонід Горнин, який обіймає посаду заступника міністра фінансів Росії. Горнін виступав протягом останніх років за бюджетну консолідацію Росії, в тому числі, висловлювався проти фінансового перерозподілу на користь анексованого півострову Крим. Швидше за все, він буде розробляти програму менш витратного обслуговування окупованого Донбасу.

Перевірка справжності російського документа

Щоб не нашкодити джерелу, яке надало нам таємний документ, Bild не опублікує повну версію документа. Зрозуміло, Bild мав можливість переглянути оригінал документа і володіє цифровою копією, яку ми віддали кільком експертам на перевірку.

Bild перевіряв достовірність за допомогою численних джерел та інформаторів. Українські олігархи, які ще в 2014 втекли з проросійським президентом Віктором Януковичем в Росію, повідомили, що знають про цілі комісії Думи. Також їх просили надати гроші для втілення цих планів.

Bild так само показав документ колишнім високопоставленим чиновникам уряду Російської Федерації, російським журналістам і службі безпеки багатьох країн. Всі експерти одностайно оцінили документ: Bild надав справжній документ.

Комісія вже продемонструвала результати

Комісія з питань Донбасу або de facto, уряд окупованих Росією територій у Східній Україні була заснована в грудні 2014. Офіційною причиною була „нагальна необхідність та критична гуманітарна ситуація в регіонах Донецька і Луганська. Все ж, після її заснування, комісія зникла з поля зору та офіційно ніколи більше не зустрічалася.

Як дізнавався Bild, дійсно регулярно проводилися зустрічі комісії протягом 2-4 тижнів. Донині не було нічого відомо про предмет зустрічей.

Через 5 місяців після створення комісії було запущено всеосяжне фінансування окупованих Росією територій російськими рублями, як Bild раніше повідомляв у своїх розслідуваннях у січні 2016 року. Можна припустити, що це стало можливим після безпосередніх результатів комісії з питань Донбасу. Однак, ці викриті плани виходять за межі фінансової підтримки так званих народних республік.

Очевидно, що уряд Росії взяв контроль над усіма сферами державної відповідальності над українськими територіями - і це без участі України, навіть сепаратистів! При всьому цьому регулюється не тільки доля 3 мільйонів мешканців даних територій. Також в прискореному темпі розробляється довгострокове планування подальшої долі цих територій.

Джерело з розвідки підтвердило виданню Bild, що фактично це виглядає так, як ніби Москва повністю контролює українські території. За висновками експертів, охоплена боями частина Донбасу представляється „як держава-сателіт Росії".

Мінські угоди здаються нісенітницею

Абсолютно ясно, що Москва форсує виконання Мінських угод з метою єдиною метою - влаштувати шоу для Заходу. За три місяці після підписання мирного плану в Мінську, вже наприкінці 2014 року за лаштунками було розроблено власний план для підконтрольних територій Донбасу.

Цей план зовсім не передбачає середньострокового повернення Україні відповідних територій, а гарантує її довгострокове існування під повним контролем Росії. Цілі комісії повністю збігаються з процесами, які встановили кореспонденти Bild у січні 2016 року, відвідавши окуповані території. Однак, ці цілі виходять за межі передбаченого плану.

Росія планує довгострокову стабілізацію політичної, соціальної та економічної ситуації на Донбасі під своїм контролем. Разом з тим, Донбас буде маріонетковою державою Російської Федерації, майбутнє якої буде вирішуватися виключно в Москві. Це - підтвердження того, що Мінські угоди провалилися, а Росія задіяна в них тільки для галочки.

Захід висуває Україні вимогу провести на Донбасі демократичні вибори. Але після вищенаведених доводів ця вимога здається дурницею. Кандидати, які взяли б участь у цих виборах, не несли б відповідальності за політичний розвиток територій. Їх кураторів слід шукати в Москві.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: