Обидва гірше. Як Трамп і Клінтон пов'язані з Кремлем

5 коментувати
У Путіна можливо є інструмент прямого шантажу цілком ймовірного президента США

У Путіна можливо є інструмент прямого шантажу цілком ймовірного президента США

Дональд Трамп неодноразово заявляв про симпатії до Володимира Путіна. Гілларі Клінтон робила господареві Кремля царські подарунки. Тепер обидва претендують на посаду президента США

Пол Манафорт – один з керівників передвиборної кампанії кандидата в президенти від Республіканської партії США – отримував гроші з «чорної каси» Партії регіонів, не сплачуючи жодних податків. Саме такий висновок напрошується після публікації чергової порції даних з «Амбарної книги Януковича», в яку вписувалися всі сірі і чорні платежі прихильникам та масовці ПР у часи його правління.

Звинувачення Манафорта у злочинній співпраці з проросійським екс-президентом України чудово укладається в загальну картину відносин між Москвою і кандидатом від республіканців. Принаймні, у її версію, підтримувану Демократичною партією і її лідерами. Проте, їхні заплутані стосунки з російським керівництвом заслуговують не менш пильної уваги.

Трамп

Дональд Трамп – агент Кремля. Приблизно так формулюється одна зі стратегій протидії кандидату від республіканців з боку демократів. Підтверджується ця теза цілим набором аргументів, що свідчать, на думку прихильників Гілларі Клінтон, про тісні зв'язки ексцентричного магната з Росією і її нинішніми правителями.


52926374

У травні цього року у Вільнюсі з'явилося графіті поцілунку Путіна і Трампа, який є натяком на відому роботу Дмитра Врубеля. На початку серпня невідомі замалювали графіті білою фарбою


Неповний список: Трамп виступає за послаблення НАТО, проти поставок зброї Україні, він готовий розглянути можливість визнання окупованого Криму російським, йому не подобаються санкції проти Москви, він комплементарно відгукувався про Володимира Путіна (взаємно) і заявляв, що спрацюється з президентом РФ. Є звинувачення і серйозніші. Наприклад, підконтрольні Трампу компанії володіли непрозорими зв'язками в РФ.

Ну і головне: на думку більшості експертів, які, як правило, підтримують Клінтон, саме російські спецслужби зламали пошту керівників Демократичної партії та через сайт Wikileaks опублікували їх внутрішню переписку. З цих листів стало абсолютно зрозуміло, що партійні боси усі праймеріз були не «чесними арбітрами», як належить, а активно допомагали Гілларі Клінтон, заважаючи кампанії її суперника – Берні Сандерса. Простіше кажучи, Клінтон перемогла не тільки завдяки своїй популярності, але і за допомогою ледь прикритої пошесті. Через цю публікацію голова Демократичної партії Дебі Вассерман-Шульц, яка стояла біля керма шулерської схеми, була навіть змушена піти у відставку.

Оприлюднення цих даних стало серйозним ударом по демократам (і їх кандидату), зігравши на руку Трампу. Щоб відволікти виборців від власного скандалу і нанести контрудар, Клінтон і її соратники звинуватили суперника в тому, що для просування своєї кампанії він користується послугами кремлівських хакерів. Незважаючи на те, що прямих доказів участі російських спецслужб у зломі пошти керівництва демократів не було і поки немає (є тільки непрямі), ця версія стала виключно популярною, швидко перейшовши з категорії «а що, якщо...» в розряд «так всі знають, що...».


52916966

Делегати Демократичної партії США намагаються переконати всіх у тому, що Трамп - агент Путіна в США, і насправді його передвиборчий слоган - "Зробимо Росію знову великої"


Сумнівні інтелектуальні здібності і брак політичної майстерності не дозволили Трампу ефективно відбитися від всіх цих звинувачень, частина з яких цілком може бути обгрунтованою. Через це до нього приклеївся ярлик «агента Володимира Путіна в США»,чим з радістю і без будь-яких обмежень користуються прихильники Гілларі Клінтон. Більш того, мем про «сибірського кандидата» ступив у світ: Трампа пов'язують з Кремлем і в інших країнах, включаючи Україну, де його можливу перемогу іноді заздалегідь розцінюють як перемогу Путіна.

Якщо взяти до уваги деякі заяви республіканця та історії пов'язаних з ним людей, така думка видається цілком розумною і обґрунтованою. В будь-якому випадку, спокуса зробити саме такий висновок досить велика: мільярдер не тільки без кінця виступає з нерозумними і обурливими заявами, але й людиною є вкрай неприємною. Однак дихотомії «поганий Трамп і хороша Гілларі» часто бракує аналізу другої її частини.

Клінтон

Зв'язки подружжя Клінтонів з Москвою навіть за швидкого вивчення представляються ніяк не менш підозрілими, ніж трамповські. Важливо те, що тут аналізу підлягають не просто заяви, як у випадку республіканця, а цілком реальні справи. Так, наприклад, в 2010 році Гілларі Клінтон, працюючи держсекретарем, дала дозвіл на продаж «Росатому» стратегічно важливої компанії Uranium One, що володіє більшістю американських уранових рудників. У найкритичніший момент угоди, коли вона могла зірватися через заборону з боку Держдепартаменту, Білл Клінтон відправився в Москву, де за кілька коротких промов отримав півмільйона доларів. Майже одночасно благодійний фонд Клінтонів розжився десятками мільйонів доларів пожертвувань, які надійшли від... менеджменту Uranium One. Причому у звітності фонду джерело грошей «помилково» не було вказано, журналісти дізналися про нього лише завдяки вивченню звітностей жертводавців.


Хиллари Клинтон в Екатерининском дворце в Санкт-Петербурге в 2012 году

Гілларі Клінтон у Катерининському палаці у 2012 році


Не менш важливо і те, що, ледь очоливши Держдепартамент, Гілларі з ентузіазмом взялася проводити політику «перезавантаження» відносин з Росією. У своїй книзі «Важкі рішення» вона пише, що на початку 2009 року їй сподобалася ця ідея, сподобався «завжди засмаглий і елегантний» Сергій Лавров, що володіє почуттям гумору, «здатним розтопити лід». Лід на якийсь час дійсно було розтоплено. За рахунок Грузії, окупація якої була просто забута. Сама Клінтон у книзі це пояснює так: «Пряма міжнародна дипломатія не завжди виглядає приємно, але іноді це просто необхідно робити». Своє ставлення до Росії Клінтон сформулювала так: «Я [...] часто критикувала Путіна, але розуміла, що контрпродуктивно розглядати Росію лише як загрозу, коли існували проблеми, що потребують спільного вирішення».

Рішення Клінтон дати Путіну карт-бланш можна назвати «важким», але можна і «помилковим». Як показали подальші події, здачу американцями Грузії в Кремлі сприйняли однозначно – як дозвіл продовжувати в тому ж дусі. У цьому сенсі окупація Криму і Донбасу – прямий наслідок бажання Клінтон «розтопити лід» з засмаглим Лавровим. Будучи держсекретарем, нинішня претендент на пост президента несвідомо «підігравала» Росії, за що її там напевно згадують з вдячністю. Американські консерватори за це повертають Клінтон її подачу, адресовану Трампу, публікуючи статті на кшталт «Зв'язок Клінтон з Кремлем».


Будучи госсекретарем, нынешняя претендент на пост президента неосознанно «подыгрывала» России, за что ее там наверняка вспоминают с благодарностью

Будучи держсекретарем, Гілларі «підігравала» Росії та Сергію Лаврову, за що її там напевно згадують з вдячністю


(До речі, тема «продажу батьківщини» Росії на цих виборах у США стала неймовірно популярною. В цьому гріху звинувачували не тільки Трампа і Клінтон, але і «червоного соціаліста» Берні Сандерса, і навіть «зелену» Джилл Стейн, яка необережно записала ролик на Червоній площі).

Є і ще два моменти, які роблять вибір Москви в поточній кампанії не настільки очевидним, як могло б здатися. По-перше, перший рік президентства Володимира Путіна збігся з останнім роком президентства Білла Клінтона, якого, до речі, теж звинувачували у зв'язках із КДБ. За цей, порівняно короткий проміжок часу прекрасний психолог Білл знайшов ключі до тоді недосвідченого і невпевненого в собі Володимира, зумівши йому сподобатися. Путін напевно був би не проти повернути старі часи, коли Клінтон по-дружньому з ним спілкувався, а про санкції не було й мови.

По-друге, є й більш серйозний привід підозрювати в Путіні таємного прихильника Гілларі Клінтон. Якщо її прихильники мають рацію, і сервер Демократичної партії зламали пов'язані з російськими спецслужбами хакери, то це може бути досить поганою новиною для неї самої. Ті ж самі люди, напевно, отримали доступ до її власної пошті, яку вона, будучи державним секретарем, зберігала на незахищеному від злому сервері. За даними директора ФБР Джеймса Комі, там зберігалася надсекретна інформація. Прихильники Клінтон наголошують на тому, що ніякої проблеми в цьому немає, так як ніяких слідів злому не було. Однак якщо це не так, то у Путіна з'явиться інструмент прямого шантажу цілком ймовірного президента США, оскільки публікація секретних листів екс-держсекретаря США в Росії майже неминуче призведе до імпічменту Клінтон, якщо вона стане президентом.

Вибір Путіна

Заради появи такої неймовірної можливості будь-який іноземний правитель буде робити все можливе, щоб дискредитувати Трампа. Включаючи «токсичні» компліменти на його адресу. Серйозні дослідження настроїв російської еліти свідчать про те, що, публічно підтримуючи Трампа, придворні Володимира Путіна вкрай обережно ставляться до перспективи його обрання. Мотивація у них така: чого чекати від цієї людини, не знає ніхто, включаючи, можливо, його самого. Те, що в його руках опиниться ядерна кнопка, серйозно лякає тих, хто сам звик міркувати про «радіоактивний попіл». Оскільки протиріччя в політиці США і РФ неминучі і при Трампі, багатьох лякає, що той, у своєму стилі, «зірветься з котушок» і вдарить по Москві ядерними ракетами. Тим більше, що мільярдер вже обіцяв збивати російські бойові літаки, якщо вони будуть пролітати поряд з американськими кораблями.Існує серйозний привід підозрювати в Путіні таємного прихильника Гілларі Клінтон


Тут цікавий психологічний момент. Розперезаним хуліганом у дворі можна бути за однієї умови: якщо немає іншого, ще більш нахабного і сильного. У Трампі Кремль боїться самого себе, зведеного в куб – непередбачуваного, який плює на закони і правила та не соромиться погрожувати всім навколо і застосовувати силу. Трамп, до речі, робить все це, ще не ставши президентом. Якщо ж переможе республіканець, можливості для міжнародного «свавілля» у нього будуть майже безмежні. Зрештою, Путін пам'ятає, що на початку свого президентства теж був налаштований позитивно, збирався «дружити з Заходом» і навіть не виключив вступу Росії до НАТО. Але дуже швидко випав з обойми шанованих лідерів, ставши звичайним тираном.

Проте, непередбачуваність Дональда Трампа, звичайно, несе в собі ризики не тільки для Росії, але і для США і всього світу, включаючи Україну. Абсолютно надійно можна сказати, що добре від його обрання президентом не буде майже нікому. Але і кандидатура Гілларі Клінтон за більш детального вивчення ніяк не виглядає панацеєю від передбачуваних бід і хаосу. Цілком можливо, що її президентство також буде не менш турбулентним і скандальним.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: