НВ №29: Гальма еволюції. Хто відправиться на звалище історії за саботаж реформ

3 коментувати
Реформи — це туди. Фрагмент обкладинки нового номера журналу Новое Время

Реформи — це туди. Фрагмент обкладинки нового номера журналу Новое Время

Хто у владі гальмує модернізацію України і ризикує бути винесеним на вилах з високих кабінетів, досліджувало НВ

Неприйнятний — так одним словом характеризує темп реформ в країні Павло Кухта, експерт організації Реанімаційний пакет реформ.

Ця коротка характеристика народилася з багатомісячного моніторингу, який проводить в Україні аналітична платформа VoxUkrКто aine, що об'єднує впливових експертів, у тому числі і міжнародних. Представники платформи два рази на місяць оцінюють хід реформ, враховуючи державне управління, боротьбу з корупцією, держфінанси, монетарну, ринкову і торговельну політику, а також енергетичну незалежність. Темп модернізації, який призводить до кардинальних змін, експерти вирішили відзначати як 5 балів. А мінімально достатній для України темп реформ вони прирівняли до 2 балів. Все, що нижче,— це недостатня швидкість трансформацій.

Якщо еліта не буде проводити реформи, вона піде на смітник історії. І, можливо, не добровільно — політтехнолог Сергій Гайдай

З початку року в Україні всього тричі — в березні, квітні і травні — швидкість модернізації була прийнятною. Решту часу влада змінювала країну з черепашачою швидкістю. А влітку, вважають експерти, реформування практично завмерло. "Всі пішли на канікули разом з реформами",— підтверджує Кухта.

Він готовий назвати ті сили, через яких модернізація країни кульгає на обидві ноги.

По-перше, це Верховна рада, в якій пасуть задніх члени коаліції: Блок Петра Порошенка (БПП), фракція Батьківщини Юлії Тимошенко і представники прем'єрського Народного фронту (НФ). "Рада займається популізмом, співає гімн, читає вірші Шевченка, але не приймає закони, важливі для країни",— переконаний Кухта. Причому справа не тільки в популізмі — саботаж реформаторських ініціатив відбувається і через лобізм деякими депутатами власних бізнес-інтересів.

По-друге, це особисто прем'єр Арсеній Яценюк. Опитування 20 експертів, проведене НВ у квітні цього року, видало несподіваний результат — головною перешкодою модернізації України фахівці, які уважно стежать за перетвореннями в країні, визнали персонально прем'єр-міністра.

ЗМІСТ НОВОГО НОМЕРУ ЖУРНАЛУ НОВОЕ ВРЕМЯ

Ну і, по‑третє, це президент Порошенко. Він, на думку Кухти, весь час бореться за збереження своїх повноважень замість того, щоб бути драйвером змін. До того ж беззубість прокуратури в боротьбі з повсюдною корупцією за останні півтора року теж багато в чому його "заслуга", вважають експерти.

Хто з цих трьох — найслабша ланка, читайте в новому номері журналу Новое Время (№29 від 14 серпня).


Обложка НВ №29

Обкладинка НВ №29Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: