Не вийшли, але встали: "обличчя" Блоку Порошенко збунтувалися проти його "гаманців" і "схемників"

3 коментувати
Не вийшли, але встали:
Фото: Світлана Заліщук / facebook
Сьогодні вранці в парламенті оголосили про створення внутрішньої опозиції в президентській фракції БПП. Група під назвою Антикорупційна платформа "повстала" проти корупціонерів, в тому числі і в самій фракції

У понеділок на вечірньому засіданні фракції БПП відбулася розмова на підвищених тонах між ключовими фігурами фракції і внутрішньою опозицією, що сформувалася в ній. Підсумком стала офіційна поява всередині президентської сили нової групи нардепів, які позиціонують себе як опозицію до саботуючої боротьбу з корупцією більшості в БПП.

Корупційні скандали за участю окремих депутатів кидають тінь на всіх членів фракції БПП. Ми не можемо погодитися з тим, що відбувається навколо Одеського Припортового заводу, з тим, що ЦВК очолює негідник і фальсифікатор, з тим, як працює на своїй посаді генеральний прокурор

Вечірнє засідання фракції починалося традиційно буденно і спокійно. Депутати заслухали в.о. голови МОЗ Олександра Квіташвілі. Його запросили на засідання фракції, щоб дізнатися про стан справ в медицині, а також зрозуміти, чим він наразі займається, як людина, яка подала у відставку, але продовжує виконувати обов'язки міністра. Але мирна розмова з в.о. міністра швидко зійшла на перепалку з представниками комітету з охорони здоров'я.

Крім Квіташвілі, на фракцію прийшов глава Міненерго Володимир Демчишин, але оскільки члени фракції вже закипали, міністра "відклали" на потім.

"Через те, що фракція зосередилася на інших питаннях, його не заслухали", - розповідає нардеп від БПП Єгор Фірсов.

При цьому, як розповів НВ один з нардепів, присутній на зустрічі, Демчишина запросив секретаріат фракції, а відправив геть глава БПП Юрій Луценко. Причому він висловився в дусі: хто вас кликав? у нас зараз на порядку інші питання, коли покличуть – приходьте.

"Демчишин спокійно сприйняв цей випад Луценка і, розвернувшись, пішов", - говорить НВ нардеп від БПП.

Ситуація на фракції загострилася після того, як слово взяв депутат Віктор Чумак, який звинуватив заступників Луценка в БПП – соратника Петра Порошенка Ігоря Кононенка та Сергія Березенко, який скандально виграв вибори в Чернігові – в інформаційній кампанії, яку вони проти нього розгорнули. Мова йде про плани Чумака очолити Національне агентство з питань запобігання корупції.

Слідом за Чумаком у внутрішньофракційну дискусію вступили інші народні депутати – кожен піднімав свої гострі теми. Так, нардеп Фірсов говорив про те, що фракція ніяк не може вибрати представників ЦВК і йде від цього питання. Нардеп Світлана Заліщук дорікнула колегам, що вони не помічають і не протидіють кампанії з дискредитації, яку розгорнули останнім часом проти нардепа від БПП Сергія Лещенка.

Підсумком цього вчора стала заява частини нардепів БПП про те, що вони втомилися миритися з корупцією у владі і створюють групу всередині президентської політсили, яка буде з нею відкрито боротися. Як сформулював Фірсов, в неї увійшли депутати, "які втомилися від корупційних скандалів і не готові більше мовчки спостерігати за тим, як наші міністри продовжують відкрито провертати свої кримінальні схеми, а правоохоронці закривають на це очі".

"Корупційні скандали за участю окремих депутатів кидають тінь на всіх членів фракції БПП, в тому числі і тих, чия репутація чиста. Ми не можемо погодитися з тим, що відбувається сьогодні навколо Одеського Припортового заводу. Не можемо погодитися з тим, що ЦВК очолює негідник і фальсифікатор. Не можемо погодитися з тим, як працює на своїй посаді генеральний прокурор", - говорить Фірсов.

"Виглядало це так, ніби у них у всіх прорвало. Чи отримали відмашку. То мовчали, мовчали на фракціях, а тут заговорили, – переказує події НВ один з учасників зустрічі. – Всього з критикою виступило чоловік шість, решта ж або спостерігали за процесом, або особливо не втручалися".

"Була внутріпартійна дискусія, це робочі процеси", - традиційно стримано прокоментував пресі вибух емоцій, що трапився на фракції, Кононенко.

При цьому депутати, які збунтувалися, не захотіли залишати БПП, запропонувавши зробити це тим, хто, на їхню думку, дискредитує президентську політсилу. Зокрема в цьому контексті прозвучали імена Кононенко і Березенко. Самі ж нардепи, які збунтувалися, мають намір стати своєрідною опозицією всередині фракції БПП, про що вони заявили сьогодні.

"Нас намагалися колеги в telegram [месенджер, на який зараз перейшли депутати БПП, вважаючи його найбільш безпечним і захищеним] підколоти: мовляв, не подобається – виходьте з фракції. А навіщо ми будемо її залишати? Поза фракцією ми нічого зробити не зможемо, ні на що вплинути не зможемо", - говорить НВ один з "бунтівників".

У внутрішньофракційне об'єднання з назвою Антикорупційна платформа вирішили увійти 15 нардепів БПП. Тимчасовими координаторами платформи стали нардепи Чумак та Мустафа Найєм.

"Нас п'ятнадцять. Об'єдналися координувати дії, що стосуються розслідувань, викриття зловживань, посилити контрольну функцію в парламенті, стежити за призначеннями", - прокоментувала це Заліщук.

В ці 15 осіб увійшли: Владислав Голуб, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Віктор Чумак, Павло Різаненко, Оксана Юринець, Ольга Червакова, Олексій Мушак, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Олександр Черненко, Світлана Заліщук, Ольга Богомолець, Наталія Новак, Єгор Фірсов, Юрій Соловей.

Їх колеги по БПП скептично ставляться до появи у своїй фракції "опозиції". Вони вважають, що скандал на фракції та подальше створення внутрішньофракційного об'єднання – це чергова гра Адміністрації президента, яка сама ж вирішила будувати якусь показово опозиційну політсилу з проєвропейською позицією.

"Тільки що Мустафа Найєм оголосив про створення всередині БПП внутрішньофракційної депутатської групи по боротьбі з корупцією. Їх 15 чоловік. Я так розумію, що всі інші у фракції за корупцію?", - прокоментував новину позафракційний нардеп Борислав Береза.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: