Найгірший день Гілларі. Кандидатом у президенти впритул зайнялося ФБР

2 коментувати
Гілларі Клінтон потрапила в дуже неприєму ситуацію

Гілларі Клінтон потрапила в дуже неприєму ситуацію

Недбалість при роботі із секретною інформацією загрожує обірвати кар'єру колишньої держсекретаря

Співробітники Федерального бюро розслідувань (ФБР) вдень 12 серпня прийшли в центр зберігання даних невеликої IT-компанії Platte River Networks у штаті Нью-Джерсі. Сама ця компанія їх аніскільки не цікавила – їх ціллю був сервер в дата-центрі, що належить Гілларі Клінтон та її сім'ї. Фебеерівці з усіма пересторогами вивезли здобич на одну зі своїх баз, що спеціалізується на обробці цифрових даних для уважного вивчення його вмісту та можливого відновлення стертої з його пам'яті інформації. Від того, що саме ФБР зуміє витягти зі старого сервера, повністю залежить доля Гілларі Клінтон. Поле можливостей в цьому сенсі зараз дуже широке – від ганебного суду і в'язниці до тріумфальної перемоги на виборах і повернення Клінтонів в Білий дім. Щоправда, перша опція на даний момент виглядає трохи більш ймовірною.

Нехороша історія навколо цього сервера зав'язалася ще в 2014 році, коли почалося розслідування вбивства чотирьох американців у консульстві в Бенгазі. Саме тоді з'ясувалося, що слідчі не можуть отримати доступу до електронного листування вже колишньої держсекретаря, бо вся її пошта зберігалася не на захищених від зламу серверах відомства, як належить за інструкцією, а на її особистому поштовому сервері, розміщеному в підвалі її сімейного маєтку в штаті Нью-Йорк. Одного цього було достатньо для скандалу, однак тоді ця історія зійшла Клінтон з рук. Вона швидко роздрукувала 55 тисяч сторінок листування, яке, за її словами, мало відношення до її роботи в Держдепартаменті, та передала ці дані в архів відомства. Інші листи, пояснила екс-держсекретар, стосувалися її особистих справ. Відразу після цього сервер був очищений від даних і переданий на зберігання в Platte River Networks.

Республіканці в Конгресі не заспокоїлись, вимагаючи надати цей сервер для вивчення спецслужбам, однак Клінтон наполягала, що це її особиста власність, тому нікому нічого вона передавати не буде. Але на цьому сюжет не закінчився. Тепер питання виникли у американської контррозвідки, яка прикинула і жахнулася, якими даними могли б розжитися хакери, зламавши пошту Клінтон. На початку літа 2015 року генеральний прокурор США Лоретта Лінч доручила ФБР з'ясувати, чи була поставлена під загрозу національна безпека країни через зберігання даних державної важливості в підвалі приватного будинку. Також агенти повинні були дізнатися, чи не використовувала Клінтон вразливу для атак хакерів електронну пошту для обміну секретною інформацією.

Сама держсекретар кілька разів гучно заявила, що жодного разу не користувалася персональною електронною поштою для отримання або відправлення секретної інформації. Контррозвідка вирішила перевірити ці заяви. З 55 тисяч сторінок тексту вони навмання витягли для аналізу 40 електронних листів. Майже відразу з'ясувалося, що Клінтон бреше: два листи з сорока містили дані під грифом «конфіденційно», а ще два – «цілком таємно». Можна, звичайно, припустити, що це прикра випадковість, що залишилася непоміченою, а в інших десятках тисяч листів ніякої секретної інформації немає. Але це навіть звучить неправдоподібно. І це мова йде лише про ті листи, які сама Клінтон передала Держдепартаменту! Що там у посланнях, які вона стерла, на цьому тлі лишається тільки здогадуватися.

Зрозуміло, в цих умовах ФБР не могло не зацікавитися її сервером. Сама Клінтон заявляє, що передала його спецслужбі «добровільно», але взагалі жоден американський коментатор в це не вірить. Швидше за все, ФБР попередило, що якщо не отримає сервер негайно, то звернеться до суду за отриманням доказів у кримінальному розслідуванні. Для кандидата в президенти такий процес з точки зору піару був би справжньою катастрофою, тому Клінтон і вирішила віддати злощасний сервер «добровільно».

Ще одна деталь: за твердженнями фахівців, стерті з пам'яті сервера дані за допомогою ряду прийомів можна відновити в обсязі, що перевищує 90 відсотків від початкового. Але за однієї умові: якщо пам'ять не була пошкоджена фізично. Тобто, якщо жорсткий диск не розбили молотком або не залили кислотою, то листи можна буде отримати і прочитати. Якщо ж сервер був пошкоджений, то не лишається жодних сумнівів: Клінтон відчайдушно щось ховає. Поки про його фізичний стан інформації немає.


Чересчур пристально внимание обитателей этого здания никогда не было на пользу кандидатам в президенты

Надто пильна увага мешканців цього будинку ніколи не була на користь кандидатам у президенти


Але і на цьому біди екс-держсекретаря не закінчуються. За даними Fox News, справа набуває  геть негативного оберту. Джерело телеканалу в Держдепартаменті на умовах анонімності розповіло, що хтось ретельно стер грифи секретності з документів, переданих Клінтон Держдепу. Тому в її архіві вони не були «конфіденційними», «секретними» і «цілком таємними». Оскільки документи з ЦРУ, АНБ та інших розвідувальних відомств містять ці грифи обов'язково, то викорінював їх з листів хтось, «близький до Клінтон», якщо не вона сама. Це вже подвійний і дуже серйозний злочин: несанкціонована зміна абсолютно секретного документу, а також зберігання абсолютно секретної інформації в небезпечному місці, яким є сервер Хілларі Клінтон. У США за такі витівки можна опинитися у в'язниці до кінця днів.

Щоб з'ясувати, хто саме і коли редагував конфіденційні документи, як раз і потрібен сервер, попорпавшись в якому все це можна дізнатися. Якщо на сервер Клінтон листи приходили з грифами секретності, а вона їх повернула Держдепу без відповідних грифів, то в наявності буде склад відразу двох кримінальних злочинів. Якщо ж вона сама цього не робила, а постарався хтось із «доброзичливців» у її команді, то радості це не додасть, оскільки почнеться розслідування за статтею про «злочинну змову». За американськими законами, будь-яка людина, що отримує або збирається отримати яку-небудь вигоду від такої змови, вважається співучасником, навіть якщо прямо в ній не бере участь. У ФБР в таких ситуаціях зазвичай діють наступним чином: ловлять «дрібноту», яка в обмін на угоду зі слідством і умовний термін здає все своє керівництво. Ловити «босів» за руку навіть не доводиться.

Клінтон опинилася в дуже неприємній ситуації. Якщо справа почне розвиватися в описаному вище напрямку, їй буде вже не до президентської кампанії: доведеться постаратися, щоб не загриміти у в'язницю. Єдиний промінь світла в цьому темному царстві для неї – це скрупульозність і неквапливість американських правоохоронних органів, які можуть вести розслідування і рік, і два.У Гілларі Клінтон є певний час для вибудовування лінії оборони. Її штаб вже почав бомбардувати донорів і прихильників листами, в яких вся ця історія названа «нісенітницею», «маячнею» і «політичним замовленням», проте ці заперечення по суті виглядають жалюгідно. Найпоширеніше зараз звучить так: «Гілларі нічого не знала і не розуміла, що листи, які приходять на її пошту – цілком таємні». Чи може недоумкуватість та/або некомпетентність служити виправданням для людини, що зібралася в президенти США, – питання відкрите.

На цьому фоні зі штату Нью-Гемпшир 12 серпня прийшли зовсім сумні для Гілларі новини. Сенатор від Вермонта Берні Сандерс, ще півроку тому вважався лише «божевільним соціалістом», який не має жодних шансів навіть наблизитися до електоральних показників Клінтон, зробив неможливе. Вперше за час виборчої кампанії його рейтинг перевищив рейтинг колишньої держсекретаря. Причому відразу на сім відсотків: 44 за нього проти 37 за неї. І це – за два місяці до перших дебатів і за півроку до голосування! Схоже, що саме Сандерс стане кандидатом у президенти від демократів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: