Люди голосують за Путіна, бо так безпечніше - лідер Pussy Riot

4 коментувати
Люди голосують за Путіна, бо так безпечніше - лідер Pussy Riot
Одна з учасниць російської панк-групи представила в німецькому Кельні свою книгу Керівництво з революції. НВ обрало найцікавіше з того, що розповіла 26-річна активістка на літературному фестивалі lit.Сologne

Про ставлення до Путіна

Негативне ставлення до Володимира Путіна заклалось в мені ще на підсвідомому рівні. Активне неприйняття Путіна спочатку було в моїй родині, оскільки він зруйнував мрії багатьох людей, які сподівалися на перебудову і на те, що Росія може бути вільною і ліберальною.

Загибель «Курська», «Норд-Ост», посадка Ходорковського, вбивство Політковської – я була дуже маленька, коли це відбувалося, але розуміла, що щось не так. Все це відкладалося одне за іншим і в підсумку призвело до того, що я стала політичним активістом. Не найочевидніше рішення для кожного молодого жителя Російської Федерації.

Багато хто з нас йде у внутрішню еміграцію. Але не можна втекти від впливу політичної реальності. Коли люди кажуть «я не цікавлюся політикою», політика цікавиться ними. Єдина можливість звільнитися – самостійно робити політику. Єдино вірним практичним рішенням для мене була спроба змінити політичну реальність.

Про протести на Болотній площі

У той час (2011-2012 рр. – ред.) люди швидко починали вірити в те, що можливі зміни, і починали відрікатися від Путіна. Я тоді жила в гуртожитку МДУ і охоронці цього гуртожитку дуже шанобливо і ввічливо ставилися до моєї участі у мітингах, завжди бажали мені удачі і теж сподівалися, що щось може змінитися. Якщо запитати їх зараз, вони напевно скажуть, що, звичайно ж, голосують за Путіна. Просто тому, що так безпечніше.

Негативне ставлення до Володимира Путіна заклалось в мені ще на підсвідомому рівні. Активне неприйняття Путіна спочатку було в моїй родині, оскільки він зруйнував мрії багатьох людей

Дуже показовим відродженням надії на зміни в країні для мене був дзвінок від тата і його слова: «Привіт! Ти на Болотній? Я теж!». Мій тато ніколи не бував на мітингах. Я ходила на них з 2007 року і багато разів кликала його. Це був перший раз, коли він без мого прохання, сам по собі вийшов, тому що знову повірив у те, що зміни можливі...

Про панк-молитви

У рішенні це зробити не останню роль зіграли протоієреї Димитрій Смирнов та Всеволод Чаплін. Вони неодноразово висловлювали яскраві антифемінистські ідеї. Чаплін запропонував ввести православний дрес-код для жінок і вважає, що якщо жінку зґвалтували, то вона в цьому винна сама, тому що одягається як повія. Незадовго до панк-молебні патріарх Кирило заявив, що справжні православні люди не ходять на мітинги, а сидять у себе вдома та моляться, а ще голосують за Путіна.

Якщо ви зайдете в храм Христа Спасителя (місце, де Pussy Riot виконали пісню «Богородиця, Путіна прожени» - ред.), ви зрозумієте, що це не традиційна російська церква, яку я люблю і поважаю і ніколи не стала б проводити там панк-молебень. Храм Христа Спасителя в пресі прозвали торговим центром після того, як сталося наша справа. Там є автомийка для елітного автотранспорту і кілька трапезних, які можна зняти за пристойну суму - близько 10 тисяч євро за вечір, і провести там концерт. Там є мікрофони, генератори диму і мильних бульбашок. Концерти у храмі Христа Спасителя влаштовуються періодично, наприклад виконавиці Віки Циганової, яка співає абсолютно нецерковну музику і підтримує Путіна.

Про жорстокість покарання

Ми цього не очікували (Толоконнікову і ще двох учасниць Pussy Riot - Марію Альохіну та Катерину Самуцевич – спочатку засудили до двох років у колонії загального режиму). Немає такого закону, який карає за пісню в церкві. Це не є кримінальним злочином і навіть не до кінця зрозуміло, чи було це адміністративним правопорушенням, за яке закривають на 15 діб.

Путін практично відразу ж прокоментував те, що трапилося. Після нашого арешту з деяких натяків, які нам давали оперативники, стало зрозуміло, що наказ тримати нас виходив безпосередньо від адміністрації, а може бути, і від Путіна особисто. Незадовго до нашого вироку Путін виявив чарівне знання наших акцій, причому він знав акції арт-групи "Війна", яка була до Pussy Riot. Чесно кажучи, мало хто в Росії знає про існування групи "Війна", але Путін, хоч і в дещо спотвореному вигляді, тим не менш знав деталі багатьох акцій. Він уважно вивчав творчість, що підтверджує мою теорію про те, що його ставлення до акціонизму і до нас зокрема - особисте і дуже роздратоване. Я думаю, це була особиста образа. Можливо, цим і пояснюється серйозність покарання.

Про дочку

З моєю дочкою, якій тоді було чотири роки, ми переписувалися і вона до мене приїжджала. Після побачень завжди складніше, ніж до них, тому що ти знову стикаєшся з жорстоким світом колонії і розумієш, що до наступного побачення ще довго.

Вона знала про те, що відбувається, знала, що Путін затягнув маму в фортецю і будувала плани, як звільнити маму. Говорила про те, що потрібно викрасти тролейбус і тролейбусом зламати стіни в'язниці. Сподіваюся, вона вже пережила той період і він на ній не позначиться.

Про зону

Перше, що я почула від начальника колонії в Мордовії, коли приїхала, що його улюблений політик - Сталін. Потім я неодноразово чула подібні речі від інших співробітників колонії. Вони шкодують про те, що зараз розвелося занадто багато різних правозахисників та ув'язнених вже не можна карати так добре, як раніше. Вони пишаються своєю приналежністю до сталінських традицій і передають їх з покоління в покоління.

Зараз мені простіше розмовляти з людьми, які стверджують: «Я за Путіна». Я можу розуміти причини, через які вони за Путіна, і це допомагає мені впливати на них

У колонії було двоє найстрашніших досвідів. Перший, коли бояться чіпати безпосередньо тебе, бо в тебе є медіапідтримка. Тому садять в слідчий ізолятор чи позбавляють доступу до їжі людей, які тобі дорогі, які тебе підтримують.

Друга страшна річ – це голодування проти дій тюремної адміністрації. Вона страшна тому, що тобі дійсно потрібно бути готовим до смерті. Якщо ти до неї не готовий і не досягаєш того, чого вимагаєш, то далі тюремна система вбиває тебе сама. Вони розуміють, що ти слабкий і піддаєшся, закінчив голодування за їх бажанням. Ти ніколи не знаєш, коли настане той момент, коли тюремна система прогнеться на твою вимогу. Цього може не трапитись і в твоєму організмі відбудуться незворотні зміни, а, можливо, і смерть.

Про досвід

Коли ти є активістом в субкультурі, це дуже зручно – висловлювати свої погляди, коли тебе підтримують. Набагато складніше виражати їх у середовищі, де усі спочатку налаштовані вороже один до одного. Ти вчишся цінувати маленькі схожі моменти і розуміти людей, які є для тебе по-справжньому чужими, виникли випадково на твоєму шляху, але з якими ти повинен провести кілька років. Ти вчишся знаходити друзів в тих людях, з якими раніше просто не став би розмовляти.

Колонія дійсно змушує дорослішати в тому сенсі, що ти починаєш розуміти людей, яким раніше просто б не простяг руку, тому зараз мені простіше розмовляти з людьми, які стверджують: «Я за Путіна». Я можу розуміти причини, через які вони за Путіна, і це допомагає мені впливати на них, тому що перший крок до того, щоб на когось впливати, - це спробувати його зрозуміти, чого я раніше ніколи не робила.

Записала Аніта Грабська


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: