Москаль грюкнув дверима АП. За дверима впевнені: він повернеться

6 листопада 2015, 13:15
2802
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
 Москаль грюкнув дверима АП. За дверима впевнені: він повернеться - фото
Геннадій Москаль не зміг поділити владу з главою пропрезидентської команди у дорученому йому Закарпатті і подав у відставку. Він досі не виходить на зв'язок, але на Банковій вважають: охолоне

На третій день після місцевих виборів на сайті голови Закарпатської області Геннадія Москаля з'явилася заява з вимогою відправити голову обласної організації БПП Солідарність у відставку. Москаль стверджує, що нардеп від "Батьківщини" Костянтин Жеваго домовився з керівником обласного виборчого штабу БПП Солідарність нардепом Валерієм Пацканом, що вибори мера в Ужгороді виграє Михайло Качур – директор заводу "Турбогаз", яким володіє Жеваго. Останній, за словами голови ОДА, дав на кампанію $400 тис. "При таких грошах і правильно поставленій роботі міським головою можна було зробити, прошу вибачення, навіть барана, повісивши йому на шию табличку "Мер Ужгорода", - обурився Москаль.

Однак за підсумками виборів мером не зробили навіть Качура. Пацкан організував невдалу кампанію, набрав у списки родичів, кумів і знайомих, а після програшу Качура відмовився повертати гроші, стверджує Москаль.

Крім того, Москаль стверджує, що Пацкан організував підкуп виборців, а коли це викликало резонанс і обурення в області, організував мітинг під ОДА, щоб "повісити" відповідальність за факти підкупу на Москаля.

Пацкан в коментарі НВ всі звинувачення голови ОДА спростовує: "У мене ні з ким конфлікту немає. Мітинг організовував не Пацкан проти Москаля, а люди, які були обурені фактами підкупу на Закарпатті. Вони вимагали, щоб правоохоронні органи перестали сидіти склавши руки і взялися за факти підкупу, а Москаль – вплинув на них [правоохоронців], щоб вони зайнялися розслідуванням цієї справи", - каже Пацкан.

Існування будь-яких домовленостей з Жеваго Пацкан заперечує, зв'язатися з самим Жеваго НВ не вдалося.

Не виходить з моменту початку конфлікту на зв'язок і Москаль. Телефони голови Закарпатської ОДА вимкнені.

Співрозмовники НВ в Адміністрації президента підтвердили, що на цьому тижні Москаль попросився у відставку.

"Він, розсердившись, написав заяву на звільнення, залишив АП і вимкнув усі телефони, щоб з ним неможливо було зв'язатися", - говорить джерело НВ в АП. Москаль, додає він, відомий своєю емоційністю і не вперше заявляє президенту про свою відставку – це вже мало місце, коли він був головою Луганської військової адміністрації.

"Я думаю, президент не підпише, Москаля не змінять, а сторони розведуть по різних кутах", - говорить джерело.

Одна сторона, зокрема Пацкан, публічно демонструє бажання примиритися з Москалем.

"Я готовий піти з ним чаю попити, зустрітися, обговорити всі питання", - говорить він НВ.

Люди з команди Пацкана оф-рекордс припускають, що демарш Москаля пов'язаний з формуванням більшості у новообраних місцевих радах. Мовляв, голова Закарпатської ОДА бачить у Пацкані конкурента і не скрізь хотів би зміцнення його впливу.

В АП причиною конфлікту між двома гравцями президентської команди вважають те, що сторони не поділили зони відповідальності в області, не змогли виконати поставлене завдання за потрібним представництвом депутатів від президентської сили і вирішили один на одного звалити відповідальність.

Цікаво