Міна уповільненої дії. Що мав на увазі німецький посол і чому Росія відмовляється від переговорів

9 лютого 2017, 17:42
2368
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Міна уповільненої дії. Що мав на увазі німецький посол і чому Росія відмовляється від переговорів - фото
Чому вибори в Донецькій і Луганській областях не зможуть відбутися ще як мінімум півроку і чого чекає Росія, пояснюють експерти

Вибори на Донбасі, проведені за присутності російських військ, будуть означати смерть для організації ОБСЄ. Про це заявив НВ дипломат, колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко, коментуючи висловлювання посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля. Нагадаємо, Райхель заявив, що вибори в Донецькій і Луганській областях нібито можливі і за присутності там військ РФ.

«Якщо зараз провести вибори на Донбасі, можна сміливо закривати організацію ОБСЄ, адже це буде суперечити їх же стандартам. Говорити про вибори на Донбасі в таких умовах, значить – закладати міну уповільненої дії під саму організацію», - сказав Огризко.

Вони наївно вважають, що достатньо десь провести вибори і це поверне в країну конфліктний регіон

В українському МЗС, в свою чергу, також прокоментували скандальну заяву посла й висловили сумніви в тому, що Росія здатна провести вільні і демократичні вибори, а терористи зможуть витримати всі міжнародні стандарти. Імовірно, німецький посол, який зробив необачну заяву, просто не припускав, що результат виборів на Донбасі може виявитися не тільки позитивним, але і негативним для українського і світового співтовариства, вважає політолог, директор Центру прикладних політичних досліджень Пента Володимир Фесенко.

«Це відображення демократичного та електорального ідеалізму багатьох західних політиків і дипломатів. Вони наївно вважають, що достатньо десь провести вибори і це поверне в країну конфліктний регіон. А те, що в результаті виборів можуть перемогти не демократичні сили – про це західні політики не думають», - припустив Фесенко в коментарі НВ.

Український МЗС, каже політолог, нагадав Німеччині, що будь-який компромісний варіант щодо проведення виборів на території Донбасу можливий тільки у випадку, якщо буде погоджена позиція України і Росії.

«Це теж важливо. Не України і сепаратистів, як наївно думає [народний депутат Надія] Савченко, а України і Росії. І ніхто Україні не буде нав'язувати позицію, яка не відповідає позиції українського суспільства», - сказав Фесенко.

РФ перебуває у вичікувальній позиції: сподівається на те, що вдасться укласти вигідну угоду з президентом США Дональдом Трампом, чекає результатів виборів у Франції та Німеччині

Росія ж на сьогодні не готова до конструктивного діалогу і не буде ні з ким домовлятися, вважає Фесенко, посилаючись на думки українських дипломатів. Це пов'язано з тим, що РФ перебуває у вичікувальній позиції: сподівається на те, що вдасться укласти вигідну угоду з президентом США Дональдом Трампом, чекає результатів виборів у Франції та Німеччині.

«Весь цей рік може пройти в режимі очікування. Тому можна точно сказати, що тема виборів на Донбасі в контексті Мінських домовленостей не актуальна, як мінімум, на найближчі півроку до середини цього року. А, швидше за все, навіть до кінця 2017-го», - припускає Фесенко.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що вибори на територіях Донецької та Луганської областей зможуть відбутися тільки після того, як цю землю залишать іноземні військові. Заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв, у свою чергу, зазначив, що крім виведення військ перед виборами повинні бути усунені і лідери самопроголошених республік «ДНР/ЛНР».

Цікаво