Менеджмент Коломойського приберуть з Укрнафти до кінця року

0 коментувати
Менеджмент Коломойського приберуть з Укрнафти до кінця року
Фото: unian.net
Новий керівник анонсував "зачистку" Укрнафти від попереднього менеджменту: до кінця року замінять всіх шістьох членів правління компанії

Вчора, 25 листопада, голова правління найбільшої нафтовидобувної компанії Укрнафта Марк Роллінс зібрав журналістів, щоб розповісти про прийдешні зміни в керівництві компанії і план по виходу з кризи та її перспективи.

Роллінс анонсував "зачистку" Укрнафти від попереднього менеджменту: він розповів, що до кінця року планує змінити всіх шістьох членів правління компанії і вже запропонував чотири нові кандидатури. "Ми домовилися про те, що правління буде змінено у дві фази. Неправильно було б міняти весь склад правління за один раз. Тому що треба керувати компанією. Я запропонував чотири нові кандидатури. І ще дві нові кандидатури будуть запропоновані до кінця цього року", - пояснив він.

Напередодні Укрнафта призначила виконавчим віце-президентом з управління персоналом колишнього директора з питань управління персоналом групи Метінвест і корпорації Індустріальний союз Донбасу Миколу Грейнерта.

Нагадаємо, що правління Укрнафти складається з семи осіб, включаючи самого Роллінса. Як мінімум трьох з шістьох членів правління Укрнафти пов'язують з власником 42% акцій компанії Ігорем Коломойським.

Втім, за даними джерела НВ в Міненерго, поки далеко не всі кадрові пропозиції Роллінса монополія планує приймати. Справа в тому, що разом з новими кандидатурами глава Укрнафти запропонував призначити їм ринкові зарплати, щоб ті не потрапили під фінансовий вплив третіх сил.

У НАК Нафтогаз, якій належить 50 % + 1 акція Укрнафти, до цього виявилися не готові – там запропонували поміняти керівників, залишивши їм старі, низькі оклади. "Навіть узгодження нової організаційної структури йде з боєм, у НАКу, схоже, самі не готові до того, щоб кардинально змінювати компанію", - говорить співрозмовник НВ.

Глава Укрнафти також розповів, що направив власні пропозиції щодо погашення боргу перед державою в Кабмін і акціонерам. При цьому повернення 8 млрд грн заборгованості по податках компанія чітко пов'язала з погашенням заборгованості з боку НАК Нафтогаз України перед нею самою. Він пояснив, що в період з 2006 по 2013 рік Нафтогаз забрав у компанії для потреб населення природний газ у обсязі 11,4 млрд куб. м і не заплатив за нього ні копійки. "Ми оцінюємо цей газ в 51,5 млрд грн. Це оцінка, з якою ми пропонуємо почати переговори з Нафтогазом. Вона підтверджена висновками аудиторської компанії "великої четвірки" і спирається на ринкову ціну газу. Втім, ми готові вислухати аргументи НАКу і домовитися про іншу суму боргу та графік погашення", - пояснив він.

Роллінс зазначив, що запропонував два графіки погашення боргу Укрнафти перед державою і, відповідно, НАКу перед Укрнафтою: швидкий – за один місяць до кінця року, і тривалий – протягом семи років. Але в обох випадках погашення одного боргу пов'язане з іншим.

Крім того, Роллінс запропонував державі розглянути можливість зниження ставки рентної плати на газ і обмежити чистий прибуток, який за результатами фінансового року може спрямовуватися на виплату дивідендів цифрою в 30%, а решта направляти на розвиток компанії.

Роллінс вчора заявив, що в разі збереження поточних цін на сиру нафту на рівні $45 за барель, ставок рентної плати та державної політики щодо стягнення 100% прибутку як дивідендів, починаючи з 2018 року компанія стане збитковою і може припинити існування.

"Я зробив прогноз, за яким, якщо нічого не робити – тобто ціна нафти буде колишньою, будуть чинні ставки рентної плати і продовження існуючої політики стягнення дивідендів – ми будемо мати прибуток у 2016 році, у 2017 році ми вийдемо в нуль і в 2018-м у компанії буде вже збиток, компанія не зможе функціонувати так, і ми в такій ситуації вийдемо з бізнесу через два роки", - сказав він.

Старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква вважає ці прогнози цілком реальними. "Дійсно, нинішні ставки рентної плати у розмірі 55% від вартості продаваної нафти і газу екстремально високі. Мало того, через зниження ринкової ціни на вуглеводні фактично газ і нафта продаються з дисконтом, і у їх реальній ціні рентна плата сягає 70%. Це неймовірно високий рівень, і об'єктивно його треба знижувати", - говорить Саква.

 


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: