Мене не турбує Росія. Арсеній Яценюк зірвав аплодисменти під час виступу на YES-2016 зі спічем про агресію Москви

Мене не турбує Росія. Арсеній Яценюк зірвав аплодисменти під час виступу на YES-2016 зі спічем про агресію Москви
Наталія Кравчук
З такими країнами, як Росія, треба говорити дуже чіткою мовою – жорсткою дипломатією і сильним оборонним сектором. Виступ екс-прем'єра Яценюка на Ялтинській Європейській Стратегії-2016

Не Україна є тестом для Заходу. А що є тестом?

Є базові принципи. Перший – демократія. Ми довели, що ми демократична держава, декількома прозорими виборами, зміною влади, свободою слова, реальною демократією, яка є в країні. Другий принцип – принцип свободи. Ми боремося за свою свободу, в тому числі, проти російської агресії. Третій принцип – принцип верховенства права. І нам треба дуже багато чого зробити, також – суддівська реформа, що передбачає суттєвий крок уперед. Останній, четвертий принцип – принцип безпеки, який дуже важливий і для України, і для Європейського Союзу, і для Заходу в цілому.

Виникає питання: чи Захід готовий пройти тест на власні цінності? Мені знаєте хто спадає на думку? Канцлер Німеччини Ангела Меркель. Тому що я вважаю її одним із найпотужніших глобальних лідерів, яка не зрадила принципам Європи. Яка вийшла і на весь світ сказала: «Ми це переборемо. Ми вільний світ. Так, ці люди тікали від війни. Ми повинні їм допомогти». І вона не турбувалася про власний політичний рейтинг, тому що вірить в цінності. І зараз для ЄС надзвичайно важливе питання – продемонструвати єдність і дуже чітку політичну волю.

Моя позиція доступна: якщо ми будемо сповідувати якийсь вид мирної політики, ми матимемо те, що вже мали, і те, що призвело до Другої Світової війни

В останній промові State of the union address to the president of Euro Сommission він відкрив доволі чіткі пріоритети Європейського Союзу, і я думаю, що це вперше за декілька років. Нам в Україні треба боротися за думку кожного українця, що Європа – це правильний напрямок, що Європа нас об’єднує, що Європа бореться за цінності. Що Україна, навіть якщо не є юридично частиною ЄС, вона є частиною європейської сім’ї. і що Європа пройде цей тест, і Захід пройде цей тест, і весь вільний світ. І в цьому тесті не буде угод про Україну без України.

Ви зауважували, що Росія – надто толерантна. Погляньте. Я хочу з вами не погодитися. Мене не турбує Росія у питанні толерантна вона, чи ні. Це держава, яка порушила всі принципи міжнародного права. Яка знищила світові устрої після Другої Світової війни. Чи можемо ми бути толерантними до наступаючих виборів у російську Думу? Це незаконно обраний орган уже, тому що РФ проводить вибори на українській території. Ми не обираємо українського президента і українську Верховну Раду в Ростові чи у Москві.

Тому я думаю, що зараз основне завдання для Заходу – чи він пройде цей тест. Моя позиція доступна: якщо ми будемо сповідувати якийсь вид мирної політики, ми матимемо те, що вже мали, і те, що призвело до Другої Світової війни. З такими країнами, як Росія, треба говорити дуже чіткою мовою – жорсткою дипломатією і сильним оборонним сектором. З такими державами треба говорити одним об’єднаним голосом: голосом всіх столиць ЄС, голосом Вашингтону, голосом всіх країн-членів НАТО, всіх, кому загрожує Російська Федерація. Вони загрожують не тільки нам, вони загрожують цілому світу.

У нас, дорогі друзі, нема іншого виходу. Ми, як країна, яка представляє вільний світ – бо ми довели, що вільна нація, переконані в тому, що весь світ пройде цей тест. І ми будемо стійкими, будемо сповідувати тільки основи, на яких стоїть цей світ. А він стоїть на свободі, на правах і на людській гідності. І український народ це довів.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: