Лілія Шевцова розповіла, що означатиме для України російська формула виборів в Донбасі

2 коментувати
Лілія Шевцова розповіла, що означатиме для України російська формула виборів в Донбасі
Російський політолог пояснює, чому Кремль не може прийняти висунуті українською стороною умови виборів в Донбасі та навіщо до Суркова прилітала Нуланд

- Для чого цього разу Вікторія Нуланд прилітала до Москви? Жодної конкретики за підсумками зустрічі не пролунало, хіба що кілька разів повторилося словосполучення «вибори в Донбасі». Чи означає це, що США вирішили зосередитися саме на проведенні виборів і готові «дотискати» для цього всі сторони переговорів?

- Ми ступаємо на грунт припущень і ворожінь. Ніякої конкретної інформації про наміри американської адміністрації, а також інших західних партнерів, які брали участь в нормандської четвірці, немає.

Логіка останніх подій веде до того, що в контексті невдалої реалізації мінської формули виходу з війни, американці вирішили активізувати свою лобістську роль. Природно, що дісталася ця роль Вікторії Нуланд, як найактивнішому учаснику усіх переговорів щодо української кризи. Цілком очевидно, що Захід, насамперед Вашингтон і Берлін, як найактивніші учасники мирного процесу, намагаються повністю використати можливості так званої «формули виборів» і знайти політичне врегулювання.

Це була ініціатива насамперед Німеччини і особисто пана Штайнмаєра в першу чергу у структурах ОБСЄ – прийти до миру в Донбасі через вибори. Цього досягти не вдалося і тепер до процесу підключилася американська сторона.

Нуланд приїжджала в Москву для того, щоб знайти компромісну модальність з російською стороною в розумінні виборів. Найбільш дискусійне питання – чи прийме Кремль, який по суті є стороною конфлікту, українську формулу виборів? Чи прийме Кремль пропозицію Києва щодо поліцейської місії ОБСЄ? Ось на цьому зараз переговори й застопорилися. Чи знайшла Нуланд цю модальність – мені сказати важко.

Якщо Кремль прийме українську формулу розуміння виборів і забезпечення безпеки – Москва, по суті, відмовиться від своєї концепції миру в Донбасі. Повірити в це дуже складно. Це системно не переборне протиріччя.

- Який тоді сенс обмінюватися візитами, якщо «непереборне протиріччя», згідно з вашим формулюванням, залишається?

- Є фактор, який може підштовхнути Кремль до компромісів – це санкції. Кремль не хоче подальшого загострення конфронтації із Заходом і відчайдушно хоче вийти з режиму санкцій, не втративши обличчя і позиції. В цьому і є непереборне протиріччя. Наближення рішення Америки та ЄС про продовження санкцій, яке має відбутися вже у червні – той єдиний фактор, який може діяти на Кремль.

- Тобто, Європа за допомогою США «торгується» з Москвою частковим або повним скасуванням санкцій?

- Я не думаю, що Європа зараз готова зняти або обмежити застосування санкцій. По-перше, колективного Брюсселя фактично не існує. Його підміняє Німеччина, принаймні в питанні санкцій та російсько-української кризи.

Очевидно, що німці цей американський аутсорс на рішення донбаської кризи виконали і американська адміністрація хоче зрушень у цьому напрямку ще до завершення президентства Обами. Відмовившись від головної ролі у вирішенні донбаської кризи два роки тому, тепер вони хочуть дослідити межі можливостей для переговорів. Чи призведе це до результату – не зрозуміло.

- До чого можуть призвести вибори в Донбасі за «російською формулою» в нинішніх умовах?

- Я не можу говорити про наслідки проведення виборів в Донбасі в нинішніх умовах, оскільки я є громадянкою Росії і не знаю українську специфіку. Однак у будь-якому разі, прийняття архітекторами мінських угод чисто російської формули виборів, російського її розуміння, оскільки у кожної сторони є своє розуміння, означатиме визнання права Росії на визначення конституційного устрою України.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: