Кримнаш проти Калінінграднаш. Російський журналіст пояснює, чому українці втратили Крим і втрачають країну

Кримнаш проти Калінінграднаш. Російський журналіст пояснює, чому українці втратили Крим і втрачають країну
Антон Красовський, який побував на Євромайдані та був звільнений з кремлівського телеканалу за камінг-аут, порівнює Кримнаш та Калінінграднаш і пояснює, чому українці "проср*али країну" та чи зможе її повернути президент Порошенко

Антон Красовський – відомий російський журналіст. Скандальну популярність він здобув у 2013-му, коли в прямому ефірі прокремлівського телеканалу Kontr-TV, обговорюючи заборону пропаганди гомосексуалізму в Росії, зробив камінг-аут: "Я гей, і при цьому я така ж людина, як ви, мої дорогі глядачі, як президент Путін, Медведєв, як депутати Державної думи", - сказав Красовський, і поплатився за відвертість роботою вже на наступний день.

За його плечима – робота на телеканалі НТВ (до того, як той став рупором кремлівської пропаганди), у видавничому домі "Коммерсантъ", інтернет-виданні Сноб.ру, колонки в Vogue та Harper's Bazaar. У 2011-му він очолював виборчий штаб російського політика-мільярдера Михайла Прохорова, який балотувався в президенти.

У розпал української революції, в лютому 2014-го Красовський разом з телеведучою Ксенією Собчак провели тиждень в Києві. Вони демонстративно розгулювали в українських народних костюмах і взяли інтерв'ю у Петра Порошенка, який невдовзі став новим президентом України.


Фото: snob.ru

Фото: snob.ru


Мова Красовського, з яким НВ зустрілося днями в Києві – дуже емоційна та рясно пересипана гострими фразами і нецензурними словами. Не соромлячись у виразах, він пояснює, чому, на його думку, потрібно заборонити українцям в'їзд у Росію, радить нам спробувати президента жорсткіше і дорікає за те, що не взялися за зброю, коли Росія перекидала в Крим "зелених чоловічків".

- У чому, на вашу думку, різниця між українцями і росіянами? Чи є вона?

- Різниця в часі. От ми сидимо зараз з вами в кафе, яке відкрилося о 9 ранку. У Москві б такі кафе були цілодобові або відкривалися в 7. Просто тому, що там діловий час – швидше. Київ – місто тихе та спокійне. Україна з точки зору роботи – тиха, спокійна, сільська країна. А Росія – велика, величезна, індустріальна, де з одного боку час якихось суспільно-політичних змін – довший, але час змін технологічних та індустріальних – незрівнянно швидший.

Умовно кажучи, у Києві – швидкість 3G, якої в Росії вже немає, тому що вже давно 4G. Але при цьому тут нескінченні політичні зміни, яких у Росії немає.

- Чи можливі в Росії політичні зміни?

- Вони були весь час. Конкретно сьогодні змін не буде. А якщо говорити про 2017-ий, 2018-ий – то можуть бути. Вони точно відбудуться. Як нам хотілося б чи не хотілося. Ці зміни весь час відбуваються. Просто вони йдуть не в ту сторону, в яку нам подобається.

Можна говорити все, що завгодно про Путіна – мерзотник, покидьок, диктатор, але Путін всі 16 років йде слідом за суспільними настроями, намагається їх вловити. Це не завжди правильно, але він їх чує. І в цьому сенсі те, що зараз відбувається в Росії – це в значній мірі російський народ, а не Путін. Путін сам по собі, може, робив би інакше.

- Якою ви бачите Росію років через 50? Її кордони? Чи буде там Крим?

- Крим не повернеться в Україну. Він не був українським, він не був російським ніколи – він був завжди самостійний, дивний, населений дивними людьми.

Я не знаю, що буде в Росії або Україні через 50 років. Я думаю, що відбудуться якісь занадто кардинальні зміни, у результаті яких ми забудемо про те, що Росія або Україна існували в наших нинішніх кордонах. Вся Європа буде поглинена великим поділом, пов'язаним з новим великим переселенням народів, початок якого ми зараз бачимо у вигляді біженців з Сирії, з Африки. Коли в Африці нічого буде їсти і пити, коли мільярд людей залишиться без води і їжі, тоді ми дізнаємося, що таке дійсно переділ кордонів та падіння імперії. Тоді ми згадаємо, що ми брати. Тоді вже нікого не буде хвилювати ні Крим, ні Донецьк, ні Урал, а буде хвилювати тільки, як зберегтися.

І Асад, і ІДІЛ, і жінка з дев'ятьма дітьми – все це терористи. Це величезний шмат землі, де живе півтора мільярда людей, які хочуть нас з вами вбити. І як тільки у них з'явиться така можливість, вони прийдуть сюди і всіх тут пришиють. Потім сядуть за столик, зжеруть два чізкейки та підуть.

- Що ви думаєте про участь Росії у війні в Сирії?

- Це абсолютно логічний процес. Це не могло статися якось інакше. Росіяни звинувачують американців, американці – росіян. Самовпевнено вважати, що наш вплив на історичні процеси такий великий, що Путін чи Обама можуть цьому сприяти. Це історичні процеси. Людей дуже багато, вони бідні, їм нічого їсти. Як тільки людей стає більше, ніж може прогодувати територія, вони починають бігти. Знаходиться величезна кількість різних історичних механізмів, щоб вони звідти втекли. Падають режими, на їх місце приходять якісь кочівники. Ми спостерігали такі процеси багато разів. І гуни, і татаро-монголи. Ми живемо в епоху нової навали.

- А скинуті бомби?

- Чиї?

- Російські.

- Росіяни кидають бомби незрозуміло куди. Американці кидають бомби незрозуміло куди. Що я можу думати? Хороші бомби начебто, літають, вибухають, що б там не говорили в Україні.

Зрозумійте, всі ці люди зі зброєю там – проти вас. Там немає людей за вас. Росіяни підтримують Асада, тому вони проти повстанської армії. Американці проти Асада, тому вони за повстанську армію. А ІДІЛ проти всіх і підриває всіх.

В реальності і Асад, і повстанська армія, і ІДІЛ, і жінка з дев'ятьма дітьми – все це терористи. Там немає інших людей. Будь-яка людина, який живе в Ізраїлі, чудово розуміє: все навколо них, якби би б**ть вони не називалися – Сирія, Єгипет, Йорданія, Палестина – це все терористи. Вони можуть бути терористами вмираючими, ще не народженими, дівчатками, чоловіками в 63 роки – але вони всі терористи. Вони візьмуть зброю і підуть тебе вбивати.

Тому американці скидають бомби на ІДІЛ, росіяни – на повстанську армію. Завтра вони домовляться і будуть удвох скидати бомби на Асада. Потім полетять бомбити Ірак в черговий раз. Потім кудись ще.

Це величезний шмат землі, де живе півтора мільярда людей, які хочуть нас з вами вбити. В цьому у вас не повинно бути сумнівів. І як тільки у них з'явиться така можливість, вони це зроблять. А з'явиться вона точно. Тому що їх більше, зброї у них багато, і її буде достатньо, щоб прийти сюди і всіх тут пришити. Потім сісти за столик, зжерти два чізкейки і піти.

У вас багата земля і прекрасний клімат. Це означає, що протягом 20 років ця земля буде наповнена мігрантами. Люди в основній своїй масі у світі живуть набагато гірше, бідніше, ніж будь-хто з нас. У них не те що нічого жерти – у них нічого пити, вони в пустелі живуть. Півтора мільярда осіб.

- В Україні ми найменше думаємо про це, тому що у нас не було, як в Росії, смертників посеред великого міста.

- Просто росіяни вважають себе центром світу, як і американці. Але в реальності це абсолютно не важливо. Всім нам жопа. А як тільки ми всі у це повіримо, у нас буде шанс зберегтися.

- Всі росіяни вважають себе центром світу чи тільки москвичі?

- Всі абсолютно. Це нормально. Це властивість всіх людей, які будували імперії. Українці теж вважають себе центром світу, тому що, де треба, вони вважають себе росіянами. Галли вважають себе римлянами. Це нормально.

- Зараз набагато менше людей в Україні вважають себе росіянами.

- Це правда. Але це зараз так. А через п'ять років буде більше. Це питання виключно взаємовідносин між фактично, що б там не говорили, одним народом.

Ви з цим не згодні. Українці, як будь-який народ, що вважають себе унікальними, вважають свою історію унікальною. А це не так. Абсолютно все це вже було в історії. Ірландці та англійці, наприклад – ірландці взагалі розмовляють англійською. Точно так само українці будуть говорити російською.

Ви ставитесь до своєї землі, як до гівна. Земля і вода – головні цінності, а не нафта і не газ. І ці цінності будуть затребувані через кілька десятиліть як головні у світі

- Просто росіяни не розмовляють українською.

- Англійці теж не розмовляють ірландською. І ірландці не розмовляють ірландською – в цьому і проблема. Не в тому, що росіяни не розмовляють українською, а в тому, що Ірландія або Україна не зробили достатню кількість текстів для того, щоб стати замкнутим культурним сегментом. Українці не напишуть "Війну та мир" протягом 50 років.

Потрібно дивитися на речі не з точки зору того, як ти ображаєшся на своїх сусідів, а з точки зору того, що ви – маленька частина великого історичного процесу. Є ж масштаби територіальні, популяційні, масштаби природних ресурсів. У вас, наприклад, в Україні прекрасна земля. А що зараз з нею відбувається? Ви не просто її не цінуєте - ви її знищуєте. Ви всю її засадили ріпаком. Навіщо ви це зробили замість того, щоб вирощувати на ній дійсно корисні цінні культури? Тому що ріпак росте швидко, він дешевий у виробництві і дає гівномасло, яке можна використовувати абсолютно скрізь. Ви ставитесь до своєї землі, як до гівна.

Земля і вода – головні цінності, а не нафта і не газ. І те, що у вас є – це не менше, ніж в Росії. І ці цінності будуть затребувані через кілька десятиліть як головні у світі.

На Землі зараз 7,3 мільярдів чоловік. За п'ять років – плюс 300 мільйонів, і ми їх навіть не помітили. А 300 млн — це вісім Україн. Просто десь там народилися. А я вам сказав, де вони народилися. І вони всі сюди б**ть прийдуть, і поселяться в Рівненській області на цих прекрасних пагорбах, які виглядають, як Тоскана. Будуть вирощувати там свою бавовну, пшеницю. Виріжуть які-небудь Сарни, побудують мечеті і будуть там жити прекрасно. І ніхто не буде пам'ятати через 200 років, що там жили українці. Як українці не пам'ятають, що в Криму колись жили кримські татари. А кримські татари при цьому ніякі не татари, а насправді турки. Ніхто цього всього вже не пам'ятає.

- Кримські татари і зараз живуть у Криму.

- Але вони не є домінуючою нацією на території Криму.

- Вони переживають не кращі часи зараз.

- Вони переживають ті ж часи, які вони переживали і при Україні, і при Радянському Союзі. Вони національна меншина. А колись вони були національною більшістю на цій території. А сталася ця зміна просто тому, що інша велика пасіонарна група прийшла на ці території і оселилася там – просто захотіла там жити. Так само буде і тут з нами – швидкості просто інші. І нам всім п****ц. У це неможливо повірити, якщо не дивитися на події з точки зору історії світу, яка вже відбулася.

- В 2014-му ви з Ксенією Собчак приїжджали в Київ. Як сприймали вас і яким ви побачили Майдан?

- Нас сприймали, як смішних гостей з Москви, з якими можна фотографуватися. Я взагалі люблю якусь народну активність. При цьому я прекрасно розумію, що це було організоване стояння величезної кількості народу в одному просторі. Воно коштувало грошей, і це були гроші, які не падали з неба. До зміни політичних еліт це не призвело. До зміни територіальних еліт – напевно, так.

- Ви тоді брали інтерв'ю у Порошенка, коли ще не було відомо, що він буде президентом. Яке враження він на вас справив?

- Порошенко – більше заслуговуючий звання президента персонаж, ніж будь-хто з тих, хто керував вашою країною після Кучми. Якщо він не буде здійснювати ідіотизму, як зараз, і замість піару займеться справою, у нього є шанси перетворити пострадянську вмираючу країну у нормальну європейську республіку типу Польщі.

Петро Олексійович, з моєї точки зору – чувак, який говорить правильні речі, виглядає, як обкомівський секретар і при цьому робить дуже прості піар-ходи – зовсім колгоспно, але вони дуже влучні. Він правильно каже, але я поки не бачу правильних справ, крім піару. Він такий же, як Кучма. Шахраюватий, собі на думці, про свої цукерки, іноді розповідає правильні речі, оточив себе мудаками, з гарною дружиною. Може, найкраще, що є у Порошенка – це його дружина. Може, все найкраще, що є зараз в українському політичному дискурсі – це дружина Порошенка, точно так само, як у Навального – його дружина.

От призначення Саакашвілі, звичайно, ідіотизм. Він – шахрай і злодій, а головне – не українець. Якщо ти вважаєш, що в країні, де мешкає 42 мільйони, немає людини, достойної очолити найбільший регіон, то, як на мене, це ідеологічний злочин проти своєї країни.

- У нас же не один Саакашвілі – у нас багато грузинів.

- Але у вас одна Одеса. Я відповідально заявляю, що Міша не добився якихось істотних поліпшень в житті Грузії для того, щоб служити дивним прикладом.

Ось ми з вами зараз сидимо, навпроти ось – будинок, у ньому нічого немає. Неможливо собі уявити в Москві на вулиці Горького або Арбаті будинок, в якому нічого немає – в якому просто порожнеча.

- У нас багато таких будинків.

- Так. Тому, коли мені кияни кажуть з приводу депресивної Росії – мені нічого навіть сказати. Я тут живу у свого приятеля на Рейтарській. Це під'їзд, який неможливо собі уявити в Мурманську. А це елітний будинок. Неможливо собі уявити такий рівень понівеченого під'їзду навіть у тисячі кілометрів від Москви. Це правда.

Українцям теж треба, щоб прийшов мужик, який навів би порядок. Якщо б у вас знайшовся такий чувак, який навів би порядок, типу Лукашенка чи Путіна. Але немає такого чувака.

Українці повинні зрозуміти, що нічого не вийде без економічного розвитку. Та економічний розвиток – не в нафті. Він у тому, що ти проводиш величезну кількість серйозних ліберальних реформ, незважаючи ні на що. А не займаєшся гівнопіаром. Не фотографуєш нових поліцейських, видаючи це за головну реформу України.

Весь час тут, в Україні, говорять про український Крим. А хтось пішов з українців Крим захищати? Хоч хтось, б**ть, взяв автомат і пішов український Крим захищати? Хтось організував, може, колону танків туди?

Якщо ти кажеш, що це твоя земля, отже, ти б**ть її захищаєш. Якщо росіяни кажуть: "Калінінграднаш", отже, ніхто не прийде в Калінінград і не введе туди зелених чоловічків. Тому що на голову цим маленьким зеленим чоловічкам відразу посипляться с**ка боєголовки

- А допомогло б?

- Якщо ти кажеш, що це твоя земля, отже, ти б**ть її захищаєш. Якщо росіяни кажуть: "Калініграднаш", отже, ніхто не прийде в Калінінград і б**ть не введе туди маленьких зелених чоловічків. Тому що як тільки туди введуть маленьких зелених чоловічків, на голову цим маленьким зеленим чоловічкам посипляться с**ка боєголовки. Немає ні в кого жодних сумнівів, що буде саме так. І ніколи не було.

- Що ви думаєте про Сєнцова та Савченко?

- Савченко з точки зору російського законодавства вбивця. У вас же тут теж є російські десантники.

Чи підтримую я кримінальні справи проти Сєнцова та Савченко? Ні. Я вважаю, що це пі***ц повний. Чи підтримую я російську воєнну компанію на південному сході України? Ні, звичайно. Донбас український? Звичайно український. І український Крим. Це все українське, безумовно. Але я вам пояснюю, чому росіяни до цього так ставляться. Ви сидите тут і говорите: "У нас так, а у вас там взагалі гівно і село загниває". Це як росіяни кажуть, що негрів в Америці лінчують.

Українці їдуть працювати в Росію, бо там робота і гроші. У мене домашня робітниця з України, у моїх батьків домашня робітниця з України. На всіх газових родовищах всі початкові і середні робочі фахівці – це традиційно люди з Західної України. Мільйони людей в'їжджають в Росію. А тут сидять і кажуть: "Ні, ну, у вас-то ще гірше".

Ви не побудуєте нічого тут ніколи, якщо не навчитеся дивитися на себе з боку. У росіян вийшло побудувати. Що б ви не говорили, а вийшло. І саме звідси "Кримнаш".

Ви не цінуєте те, що вам дано. Єдиний ваш шлях зараз – повернути собі цю землю і повірити, що це ваша головна цінність. Вам потрібен чоловік, який змусить вас в це повірити і все це налагодить. Який дійсно буде с**ка не потворні каракулеві шапки носити, а ростити пшеницю.

- Я не бачу поки що такої людини.

- Правильно, тому що ніхто не розуміє, що треба працювати. Ніхто не розуміє, як. Єдина раціональна ідея, яка може побудувати – це ідея виробництва та праці. Тільки ідеологія праці може побудувати країну. І в цьому справді була ідеологія Путіна.

Росіяни в цьому плані гірше, ніж хохли. Хохли працьовиті, хохли звикли все на своїй працьовитості, вирощувати свою синеньку б**ть, картоплю. Приїжджаєш на західну Україну і розумієш, що кожен думає про те, як виглядає його діляночка. Вам потрібен хтось, хто скаже: "Досить пиз**іти, пішли працювати".

Я дивуюся вам. Я знаю, як влаштований день чиновника, навіть російського чиновника, муд*ка шахраюватого – у нього часу немає в Facebook писати фізично. Тут як не подивишся – у кожного сторінка, кожен сам пише. Звідки у міністра внутрішніх справ стільки часу, щоб у Facebook писати? Він що не працює взагалі?

- Іноді здається, що не працює.

- Ось. Це не провина українців, а біда.

Що зараз можна зробити – заборонити українцям в'їзд у Росію. Війна – отже не працюємо на загарбників. Неможливо собі уявити, щоб Радянський Союз воював з Німеччиною і при цьому кожен день добровільно мільйони радянських людей їхали б в Німеччину, працювали там домробітницями. А тут так відбувається.

Але росіянам 4-5 млн українців, які працюють в Росії, потрібні. Росіянам потрібні б**ть українці. У росіян не вистачає робочих рук, тому що до х*я робочих місць. І росіяни пропонують кращі умови.

Вам потрібно заборонити цим б**ть українським мужикам працювати на російських газопроводах і змусити їх працювати тут на тракторах. Переконати їх, що працювати тут на тракторах добре і потрібно. Ви – південне підчерев'я Європи. У вас найкраща земля. Нічого кращого України в цьому сенсі не існує в Європі, і це все просрано.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: