Укроп гречкою не зіпсуєш. Корбан розповів НВ, чому після фіаско в Чернігові наважився на спробу №2

Укроп гречкою не зіпсуєш. Корбан розповів НВ, чому після фіаско в Чернігові наважився на спробу №2
Фото: УКРОП / facebook
Геннадій Корбан і УКРОП почали похід на місцеві вибори. Він розповів НВ, піде з ним Ярош і Коломойський, і пояснив, навіщо йому "Голгофа влади"

Вчора партія Українське об'єднання патріотів – УКРОП, лідер якої Геннадій Корбан кілька тижнів тому з тріском програв мандат нардепа в Чернігові, офіційно заявила про участь у місцевих виборах. У великих мітсах - Дніпропетровську, Запоріжжі, Львові, Івано-Франківську та Києві – УКРОП буде висувати своїх кандидатів у мери.

Вчора Корбан показав новий кроповий логотип партії – до нової кампанії "укропи" оновили фірмовий стиль. Через лого УКРОПу свого часу розгорівся своєрідний "рейдерське скандал" – партія "приватизувала" зображення кропу, яке бійці на передовій носили на нашивках. Його намалював у свій час відомий український художник Андрій Єрмоленко, автор знаменитої серії варіацій портерів Тараса Шевченка, плакатів Мама Анархія і тих самих шевронів для військових. Він же малював і лого УКРОПу.

Про укроп, гречку, спонсорів, Коломийського та війні з обома, Корбаном і Єрмоленко, і поспілкувалася НВ.

Корбан абсолютно не соромиться ореолу гречкосія, що прикрашає його після скандальних виборів у Чернігові. Цю репутацію він заробив, змагаючись у щедрості з кандидатом від влади Сергієм Березенко. За продуктові набори, якими обидва засипали виборців, жителі Чернігова вистоювали величезні черги і місцями навіть билися.

Геннадій Корбан: Ви коли йдете до церкви – жертвуєте? От і я так просто роздавав людям продукти


Фото: УКРОП / facebook

Фото: УКРОП / facebook


- Що цікаво в політиці особисто вам? Для чого ви туди йдете?

- Я бачу свою місію в політиці досить нетривалою, не більше 5-7 років. Для того, щоб розчистити і звільнити дорогу молодим політикам, абсолютно незаангажованим. Я не збираюся затримуватися в політику на десятиріччя.

- Ким ви себе бачите в партії? В якій ролі?

- Не знаю, як складеться. Сподіваюся, що буде якесь зростання.

- Яка в партії роль Ігоря Коломойського?

- Якщо Коломойський захоче взяти участь у керівних органах партії, я буду для себе це вважати за честь. Він думає над цим. Я просив його, щоб він брав участь в якому-небудь керівному органі. Але це не означає, що це партія Коломойського. З-за своєї фінансової допомоги він не претендує на якісь позиції лідера.

Не буду приховувати, що Коломойський, інші бізнесмени, і я в тому числі, будуть надавати партії фінансову допомогу. Адже в нашій країні ще не побудована система, коли партії фінансуються за рахунок держави чи громадян. Практично всі партії, які сьогодні діють, це партії олігархів.

- Чи проводилися соціологічні дослідження? Які рейтинги в партії?

- Так, вже проводилися перехресні дослідження різними соціологічними групами. Тут є якийсь феномен, який ми спостерігаємо. Перед виборами рік тому Арсенію Яценюку пророкують 8%, а він взяв 22%. Тому, мені складно анонсувати якісь дані.

Але, зокрема, результати вимірів у Дніпропетровську, наприклад, показують 26%. Це базовий регіон, тому що багато членів команди звідти. На другому місці стоїть Запоріжжя. Дуже великі симпатії у Львові, Івано-Франківську, в Чернігові сьогодні – 25%. По Київській області близько 8%, по самому Києву – дуже низький рівень, коливається близько 2%. Але Київ – елегантне місто, яке довго придивляється.

- А ваш персональний рейтинг?

- Дослідження проводилися, але ще немає результатів.

- Кого ви вважаєте своїми політичними союзниками?

- Насамперед, Дмитро Ярош та Правий сектор. Вони, тим більше, заявили, що не підуть на місцеві вибори. Всередині цього об'єднання є маса освічених людей, ми хочемо запросити їх і дати їм квоту в нашій партії. З цього приводу будуть переговори з Ярошем. Ще – Радикальна партія. Ще є цілий ряд невеликих партій

З приводу Борислава Берези – ставлюся до нього з великою повагою. Більше того, ми робили йому пропозицію очолити нашу київську організацію. Однак, наші амбіції – різні. У Берези вони – перш за все, особисті, у нього є персональна мета стати мером Києва. У нас – партійні амбіції, ми зацікавлені в просуванні партії. Тому Борислав вибрав свій шлях, а ми – свою. Ми не зійшлися.

- Як би ви, озираючись назад, оцінили те, що сталося на виборах у Чернігові?

- Висновки тут різні. Ми всі побачили, що влада бореться тими ж методами, навіть ще більш брудними, ніж це робилося при інших президентах. Демонстрація того, що робила влада, була явною.

Що стосується моїх дій – моральні та репутаційні ризики з приводу надання продуктової допомоги місцевому населенню я взяв на себе. Є багато моралізаторів, які кричать: «Гречка! Гречка!», міркують що є погано, і що добре.

Я скажу, як є. Первісною метою, коли прийняли таке рішення, очікували зломити закупівельну мережу конкурента. Зламати чітку, давно вибудувану мережу з роздачі грошей, з усіма базами даних, телефонів. Для цього треба було щось мати. Таких інструментів не було, і було прийнято таке непопулярне рішення.

У якийсь момент стався когнітивний дисонанс. Люди настільки відкинуті за межу бідності, що виникло бажання їм допомогти. Без будь-якої агітації, фіксації паспортних даних, ідентифікації і прохань проголосувати за когось конкретного, і так далі. Я не знаю, що стало первинним. Зламати мережу або допомогти людям.

- А як ви збираєтеся відновлювати репутацію після гречки?

- Я не вважаю, що мій імідж постраждав. Я вважаю, що постраждав імідж тих, хто роздавав гроші. А я допомагав людям. Це різні речі. Причому безкорисливо допомагав. У чому імідж? Ви ж, коли йдете до церкви – жертвуєте? Можна сказати, що це підкуп?

- Ні.

- Ось. І я так просто роздавав людям продукти. У якийсь момент відбулося заміщення. Начебто хотів зламати мережу, а потім зрозумів, що краще чимось допомогти.

- Але ви якісь винесли уроки з чернігівських виборів?

- Я виніс єдиний урок – що люди, які пориваються до влади, на жаль, не хочуть розлучатися з нею будь-якою ціною. Вони готові йти на все. Чому відбувається Майдан і революції? Тому що люди хапаються за цю владу.

Влада це, напевно, щось більше, ніж гроші. Але вона дається людям для іншого, для того, щоб щось зробити для інших людей. Влада – це Голгофа. Туди повинні йти ті, хто готовий на якусь самопожертву.

Андрій Єрмоленко: Не потрібно забувати, як ми на фейсбуці робили перепости Коломойського у футболці "жидобандерівець" і казали, який він хороший


Фото: УКРОП / facebook

Фото: УКРОП / facebook


- Чому ви погодилися співпрацювати з Корбаном?

- Співпраця дуже проста. Пам'ятаєте, з чого починалося? З невеликого скандалу з приводу шеврона. Ми тоді домовилися, що я виконаю іншу роботу, перероблю їм сам логотип. Відверто кажучи, я хотів зробити те, що я зробив.

Що б там не говорили, я вважаю, що УКРОП, насамперед, проукраїнська партія. Якщо б це був якийсь Опозиційний блок або ще щось таке, я б з ними не співпрацював. А оскільки на той момент був непоганий досвід, бекграунд у людей, які сюди входять, я погодився.

Так, я підтримую політичні погляди УКРОПу щодо того, що вони говорять про те, що хочуть, щоб Україна процвітала. Що б не говорили, але в самий складний момент в історії країни, коли вона тріщала по швах, дуже багато людей з цієї партії змогли втримати центр України і захід, і доклали дуже багато зусиль до створення нових батальйонів. Потрібно помічати не тільки зле, але і хороше.

Не потрібно забувати, як ми на фейсбуці робили переплсти того ж Коломойського у футболці "жидобандерівець" і казали, який він хороший. Ми забуваємо про це. Про те, що з олігархів або заможних українців дуже мало хто на той момент скинувся грошима настільки, щоб створити армію. Ми будемо малодушними, якщо будемо говорити, що такого не було. Це було. А що буде далі, я не знаю.

- Що означає символ кропу?

- Ми пішли від того символу, який використовувався на військових шевронах. Звернулися до автентичних українських орнаментів. Ця орнаменталістика використовувалася на багатьох рушниках. Це характерно тільки для України. Це родові дерева. Вони вишивались гладдю. Орнамент – це оберіг, звернення до коріння, до витоків, до української родини. Він характеризує її процвітання. Логотип – квітка кропу, який складається з маленьких квіточок. Це – українські сім'ї. Кожній українській родині хочеться процвітання. Таке значення символу.

- А як же будуть користуватися символом кропу в зоні АТО після скандалу логотипом?

- Не знаю. Я і тоді не думав, що буде така реакція. Тепер же логотип якісно новий. Не знаю, як на це відреагують.

Я і зараз з військовими в АТО співпрацюю, роблю ці ж самі шеврони. Хтось зняв тепер цей укропський шеврон, це правда. Хтось сказав, що знімати не буде, тому що партії з'являються і зникають, а з цим він пройшов всю АТО. Від людей залежить. Наслухався і хорошого, і поганого.

- Як би ви оцінили зараз ситуацію на Донбасі на тлі підготовки до виборів.

- Я не довіряю жодному політику на всі 100%. Будь-який громадянин України має критично ставитися до політиків. Іноді тримати їх за вуздечку. Але я повністю довіряю хлопцям, які там воюють на Донбасі. А говорити про вибори... Ці вибори зараз нечесні. Час обіцянок минув, потрібно якесь дію, розвиток. Вже рік ми слухаємо "бла-бла-бла". Ніяких реформ я не помітив. А про Донбас можна сказати просто: коли там побачать, що тут щось змінюється на краще реально, вони самі складуть зброю і прийдуть до нас. Хоча суто ментально вони все одно вже не зміняться, не визнають, що вони неправі. Там два моїх двоюрідних брата живуть і сестра – вони думають, що ми фашисти, що я фашист.

- Тобто у них не змінилася думка?

- Туди ніхто не йде її міняти. Вони там сидять, дивляться російські телеканали і телебачення ДНР. Що там показують, ми чудово розуміємо. Вони живуть погано, але у них є ідея. У Донбасі все одно думають, що Росія прийде і допоможе. Що зараз вони проголосують на місцевих виборах, можливо, потім за приєднання до Росії, і туди приєднаються. Це люди, які там живуть, мені кажуть. Це не вигадані історії. І коли ти їм розповідаєш, що вони зрадники, вони кажуть: "Ні, ми не зрадники, це ви зрадники, ви зрадили нашого президента, ви продалися Заходу, Європі". Як достукатися до цих людей, я не знаю.

Де там українська влада? Чому вона не видає зараз для Донбасу українську патріотичну газету? Немає цього. Таке відчуття, що у нас все добре. Тільки два губернатора борються з корупцією – Саакашвіллі і Москаль. А, ну ще Тука. А у всіх інших регіонах і районах – зашибісь. А люди з того боку дивляться і кажуть: "Так у вас же нічого не змінилося, тільки особи".

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: