Куди можна нести гроші у непевні часи. НВ називає ТОП-20 найнадійніших банків України

2 жовтня 2015, 13:01
Чистка банківської системи значно звузила кількість банків, яким сьогодні можна довірити заощадження. НВ спільно з інвестиційною компанією Dragon Capital склало рейтинг банків, яким можна довіряти у нестабільні часи

За результатами кризового 2014 року лідер рейтингу не змінився — їм, як і раніше, є державний Ощадбанк. Пояснюється це насамперед підтримкою, яку йому надає держава у вигляді внесення в капітал понад 9 млрд грн, так і 100‑відсотковою державною гарантією депозитів, якою не можуть похвалитися конкуренти. У першу десятку потрапили також державні Укргазбанк і Укрексімбанк. І тут найголовніше — підтримка акціонера, яка вселяє надію на те, що цим банкам не дадуть збанкрутувати.

Відео дня

Повний рейтинг шукайте в новому номері журналу Новое Время

Уряд в особі Міністерства фінансів настільки потужно підтримує державні банки, що представникам Нацбанку навіть доводиться пояснювати чиновникам, що вливати такий обсяг коштів у капітал банків не потрібно. Це може мати негативний ефект для всієї системи — вона сильно недокапіталізована, і можуть скластися нерівні конкурентні умови для решти гравців. Вкладники просто перетечуть у держбанки, і це вдарить по приватним установам.

Інші учасники першої десятки — банки з європейським капіталом. Райффайзен Банк Аваль у цьому році навіть потіснив з другого місця Укрексімбанк. Новачками рейтингу стали українські "дочки" великих транснаціональних структур Сітібанк і ІНГ Банк, які працюють в корпоративному сегменті. Депозити там можуть відкривати тільки юридичні особи — і з цієї причини ці два банки в рейтингу раніше не брали участь. Однак зараз надійні банки на вагу золота, і експерти вирішили включити в список їх.

Банки зі 100‑відсотковим українським приватним капіталом в першу десятку не потрапили взагалі. У зв'язку з кризою і війною вони опинилися в найскладнішій ситуації. У власників локальних установ набагато менші можливості для підтримки капіталом порівняно з міжнародними банківськими групами та навіть українськими держбанками.

Повний рейтинг ТОП-20 найнадійніших банків України шукайте в НВ №36 від 2 жовтня

Як ми рахували:

Місце в рейтингу визначалося інвестиційною компанією Dragon Capital, виходячи з суми балів, яку банк отримав на підставі наступних показників:

Достатність капіталу – відображає запас власного капіталу для покриття можливих втрат від діяльності.

Ліквідність – відображає можливість банку виконувати свої зобов'язання без затримок.

Стійкість фондування – співвідношення кредитів до депозитів, диверсифікація і стабільність джерел.

Підтримка акціонерів – приналежність до надійної бізнес-групи (або держсектору) істотно підвищує шанси додаткового фінансування у разі кризових ситуацій.

Довіра вкладників – відображає динаміку депозитів населення.

Якісні показники – прозорість діяльності банку, збалансованість ризик-менеджменту, репутація.

Дані Dragon Capital

Куди найкраще інвестувати в 2016 році — про це в ексклюзивній статті НВ

Показати ще новини
Радіо НВ
X