Кличко vs Береза. Чи варто нинішньому мерові боятися свого конкурента

Чи довго рахувати голоси у другому турі, як думаєте?

Чи довго рахувати голоси у другому турі, як думаєте?

Що чекає Кличка і Березу в другому турі виборів, 15 листопада 2015 року

Сьогодні, на п'ятий день підрахунку голосів, київський виборчком все ж оголосив результати виборів у столиці за крісло мера. Згідно з даними ТВК Віталій Кличко і Борислав Береза набрали 40.5% і 8.8% відповідно. Через те, що нинішній мер не зумів набрати більше 50% голосів виборців, що прийшли на вибори в Києві, буде другий тур.

Головне питання, яке всі собі ставили, - чому так довго рахують голоси.

Представник організації Опора, яка спостерігає за виборами в Україні, Руслана Величко-Трифонюк вважає, що одним з факторів, який вплинув на повільний підрахунок, є сама виборча система. "Зараз потрібно рахувати за новою виборчою системою. А в законі одні [вимоги] написані, у постанові ЦВК - інші, у поясненнях - взагалі третій варіант. Через те, що це нові норми, то повільніше і працюють", - каже Величко-Трифонюк.

Політолог Володимир Фесенко висуває кілька варіантів тривалого процесу підрахунку голосів. "Є версія, що намагалися у другий тур провести Омельченка. Повністю це відкидати не можна, я не виключаю, що такі мотиви могли бути. Але моє відчуття, що в затягуванні підрахунку голосів велику роль грали інтереси окремих заможних кандидатів у депутати, які вклали у свою кампанію, і для яких велику роль грало: проходять чи не проходять вони в Київраду", - говорить Фесенко.

Політолог Віктор Небоженко впевнений, що вихід Берези у другий тур з Кличком говорить про те, що буде справжня політична кампанія між двома кандидатами. При цьому політолог впевнений, що Кличко в другому турі не програє. "Береза не зумів зробити свій образ, як мера. Він грає не мерську кампанію, а президентську. Партія рішучих громадян - це 100% не мерська кампанія", - говорить Небоженко.

У перемозі Кличка у другому турі впевнений і політолог Фесенко. При цьому він вважає, що Кличку не треба змінювати свою кампанію, зміщувати якісь акценти в ній: протистояння з Березою — це питання не стратегії, а тактики. "До Берези недовірливе ставлення у багатьох представників нового середнього класу, адже він обирався в окрузі, який є таким люмпенським. І за своєю стилістикою, за типажем він, швидше, демагог", - говорить Фесенко.

Його колега Небоженко теж відзначає в Берези демагогічні нотки. "Йому дуже важко вийти з тіні Ляшка. Стилістика дуже схожа. У нього стилістика популіста, демагога, що зараз модно. Була б інша ситуація, то він би був активним хлопцем, або, навпаки, добрим інтелігентом. Але зараз мода на демагогію і популізм, і він поводить себе таким чином. Але перевершити Ляшка в цьому дуже важко. Тому йому потрібно знайти себе, а не наслідувати Ляшка", - говорить Небоженко.

Експерти впевнені, що другим важливим питанням для Берези залишається питання мобілізації - чи вдасться мобілізувати відповідних виборців, щоб кинути виклик Кличку. До того ж, у опонента Кличка немає, як такої партії і великого організаційного апарату, який би зумів в такі короткі терміни провести ефективну кампанію проти Кличка.

Плюс, зазначає політолог Фесенко, складність для Берези полягає в тому, що проти Кличка немає сильного негативу з боку населення. "Що працює на користь Віталія у другому турі - проти нього немає сильних протестних настроїв, немає агресії, яка є не тільки по відношенню до Яценюка, але навіть вже по відношенню до Порошенка, - каже політолог. - Віталія сприймають толерантніше, спокійніше". А якщо у другому турі відбудеться спад явки, то це, скоріше, ще більше зіграє на користь Віталія, впевнений Фесенко. Електорат Віталія, судячи з результатів першого туру виборів, добре відмобілізований його командою, і вони, швидше за все, прийдуть голосувати.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: