Які українські товари користуються попитом за кордоном

Які українські товари користуються попитом за кордоном
Експорт яких товарів з України зростає, не зважаючи ні на що

Незважаючи на колосальне падіння обсягів експорту з України за підсумками минулого року, за окремими напрямками спостерігалося зростання поставок. Передусім це стосується продукції АПК та легкої промисловості, повідомляють у Держкомстаті.

Як розповіли НВ у Держстаті, за підсумками минулого року в Україні зріс експорт цукру і кондитерських виробів з $160 млн роком раніше до $174 млн. Голова галузевого об'єднання «Укркондпром» Олександр Балдинюк пояснює це зростання низькою базою порівняння. Після провального 2013 року, за його словами, кондитери дещо відіграли назад і відновили свої позиції на зовнішніх ринках. Балдинюк зазначає, що, незважаючи на втрату російського ринку, постачальники переорієнтували поставки в інші країни СНД і країни Євросоюзу.

Ще один напрям зростання обсягу поставок – продукція тваринництва. Її експорт виріс з $29 млн до $47 млн. «Зростання відбулося за рахунок поставок великої рогатої худоби і м'яса птиці. Велика рогата худоба поставлялася на Близький Схід, в Північну Африку, Азербайджан, країни СНД» - коментує голова асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса. Він зазначає, що зростання поставок продовжиться і в цьому році, оскільки на продукцію українського тваринництва спостерігається стабільне зростання попиту.

Крім того, в топ-5 продуктів, експорт яких виріс в 2015 році, також увійшли тютюнові вироби (зростання з $334 млн до $346 млн), вата (зростання з $48 млн до $53 млн) та свинець, а також вироби з нього (з $21 млн до $23 млн).

Серед інших продуктів, експорт яких виріс у минулому році - шовк, горіхи, м'ясні продукт, головні убори, синтетична нитка. 

Втім, всі ці незначні успіхи не мають ваги порівняно з втратами, які Україна зазнала через зниження світових цін на сировину і закриття російського ринку.

Наприклад, вартість експортованої сталі впала за минулий рік з $12,9 млрд до $8,1 млрд. Експорт продукції енергетичного машинобудування - з $5,5 млрд до $3,7 млрд. Поставки ЗРС впали з $3,4 млрд до $2,2 млрд. Експорт соняшникової олії впав з $3,8 до $3,1 млрд. Поставки зерна знизилися з $6,5 млрд до $5,8 млрд.

Керівник аналітичного департаменту Eavex Capital Дмитро Чурін зазначає, що найбільше по зниженню обсягів експорту вдарило падіння світових цін на сировину. Якщо говорити про пшеницю, то вона подешевшала за рік на 21%, залізна руда на 43%, а сталь взагалі на 44%. «Саме чорні метали і залізна руда були основою експорту України. Оскільки метали сильно просіли в ціні, агропродукція виходить на перший план, але поки вони займають приблизно однакову частку в структурі експорту», - відзначає Чурін. В результаті падіння цін на сировину загальний обсяг експорту з країни за підсумками року в грошовому ставлення знизився на 29,4% — до $38,1 млрд.


 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: