Яка партія? Немає моєї партії. Саакашвілі – про дострокові вибори та свою участь у них

Яка партія? Немає моєї партії. Саакашвілі – про дострокові вибори та свою участь у них
Наталія Кравчук
Країна не проживе ще три роки з діючим парламентом, вважає губернатор, а українці більше не виберуть тих, хто роками «міняється стільцями»

Глава Одеської обладміністрації Міхеїл Саакашвілі розповів НВ, чому політичні рейтинги його дружини - вище, ніж у нього, навіщо Україні потрібні позачергові парламентські вибори і пояснив, як зробити Україну привабливою для іноземних інвесторів.

- Ви постійно говорите про вибори. Ви – за позачергові вибори?

- Мені важко уявити, як цей склад Верховної Ради може ще три роки протриматися. Закони не приймаються, зараз все контролює пан Хомутинник, який не має ніяких політичних досягнень, але є представником олігархічних груп в цій Раді, і інші олігархи, вони блокують справжні реформи і справжні зміни. Як Україна може ще три роки вижити з таким парламентом – питання до всіх нас. Це все, що я можу сказати з цього приводу.

- Результати опитувань від українських політологів і соціологів показують, що ваша партія набрала б на виборах близько 10%, а ваш особистий рейтинг складає близько 18%.

- Яка партія? Немає моєї партії.

- У тому-то й річ. Але її рейтинг міг би бути більше, ніж того ж БПП. Чому?

- Мені здається, зараз не час міряти рейтинги. Як тільки оголосять вибори, взагалі повністю зміниться політична картина. Чому? Тому що люди інстинктивно будуть голосувати проти старої еліти. Коли вони побачать старі обличчя, просто не будуть за них голосувати, я в цьому впевнений. Зараз такий драйв в українського суспільства – позбутися всього, що асоціюється з останніми 25 роками. І в цьому сенсі я абсолютно спокійний.

Моя дружина дуже популярна, вона краще зараз, ніж я під час Революції Троянд, я мало не заздрю їй

Головне, нам добитися дострокових виборів, і буде зовсім інший розклад. Тоді всі ці опитування, рейтинги зовсім не будуть нічого вирішувати. Як тільки люди вирішать, що ось через три місяці, от буквально зараз вже будуть вибори, вони будуть шукати нових політиків, нові обличчя, молодих, з тих, хто не був у цьому всьому. А так, поки народ дивиться: і вона була, і він вже був, і цей, і той, і в принципі, всі вони мінялись стільцями, але життя гіршало й гіршало. Тому, це буде інстинкт, автоматичний. Подібний процес мав місце в Америці, в Італії, і він за визначенням просто не може не відбутися в Україні.

- Ваша дружина теж йде в політику, тільки в Грузії – там вона бере участь у парламентських виборах, які відбудуться 8 жовтня. І рейтинг у неї високий.

- Вона дуже популярна. Вона мегапопулярна. Вона мене затьмарила. Вона краще зараз, ніж я під час Революції Троянд, я мало не заздрю їй. Але я не поділяю Україну і Грузію. Вона тут була кілька днів тому, і вона теж дуже зацікавлена, щоб ми були успішні в Україні. Тому будемо битися і на тому фронті, і на цьому.

- Днями колишнього директора Укрпошти, Ігоря Ткачука, призначили керівником Одеського морського торгового порту. Відомо, що призначення – протекція Кабміну. Ткачук же був замішаний у схемах, що призводили до виведення грошей з державної Укрпошти. Прокоментуйте це призначення.

- Я думаю, все це – олігархічні гри. Тому що Укрпошта не працювала добре, а в порту – велика корупція.

- Ви будете якось впливати на це?

- Природно. У Укрпошти були проблеми з корупцією. В Одеському морському порту – корупція. І зараз людину із системи, де була велика корупція, призначають керівником в систему, де є велика корупція. Природно, це олігархічні ігри.

- Під час виступу на YES ви говорили про зміну політичної еліти. Наскільки це необхідно?

- Головною темою мого виступу було те, що потрібно змінити політичну еліту. Я переконаний, що для України це питання – питання національної безпеки. Тому що зберегти цю еліту, яка довела країну до стану найбіднішої країни в Європі за ВВП – це небезпечно.

Я переконаний, що повинні відбутися вибори, і що [до влади] повинні прийти нові покоління, без цього не буде справжніх змін. Це завжди була моя позиція, і вона такою залишається.

- На форумі обговорювали можливість залучення іноземних інвестицій. Як ви вважаєте, яким чином можна їх залучити?

- Якщо ми говоримо про іноземні інвестиції, то зрозуміло, що неможливо залучити інвестиції, якщо не можна експортувати [вивести] прибуток. Тобто, коли хтось вкладає гроші, він хоче, щоб, коли він запрацює щось, воно витрачалося на власну країну. По-друге, я тільки що розмовляв з групою інвесторів, вони задоволені, що Одеська митниця не бере хабарів, що Марушевська зробила все, щоб полегшити роботу інвесторів. Але це маленький випадок, цього недостатньо.

Вся система працює, як завжди. Ви бачили, що панове Насиров і Данилюк, які ненавидять один одного, не лише продовжують сидіти в одному залі, а й в одному міністерстві. Ця система продовжує працювати, навіть якщо є такі суперечності, навіть коли корупція має такий системний характер.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: