Хто такий Артур Герасимов: головні факти про нового главу найбільшої фракції парламенту

4 квітня 2017, 09:12
2237
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: president.gov.ua

НВ зібрало важливі факти про новопризначеного керівника президентської фракції парламенту БПП Артура Герасимова

Парламентську фракцію Блока Петра Порошенка очолив Артур Герасимов. Таке рішення парламентська фракція БПП прийняла 3 квітня 2017 року. НВ розбиралося, хто він такий, за що відповідає та чим володіє.

Скупа біографія

Біографічних відомостей про Артура Герасимова у відкритих джерелах мало. Він народився 23 серпня 1972 року у смт Решетилівка Полтавської області.

Освіта – вища. У 1995 році закінчив Київський національний університет ім. Шевченка (факультет соціології і психології), а у 1997 році – аспірантуру.

До того, як потрапити у парламент, Герасимов працював генеральним директором компанії Українська Маркетингова Група (UMG) – з 1994 року. Компанія спеціалізується на проведенні маркетингових досліджень.

Сімейний стан та статки

Герасимов одружений на Наталії Бухаловій, яка у даних про компанію UMG у Вікіпедії значиться його заступником.

Герасимов виховує п’ятьох дітей – доньок Катерину та Марію і синів Олександра, Георгія та Данііла. Відомомсті про них зазначені у поданій ним е-декларації,

Відповідно до неї ж новий голова фракції БПП не має нерухомості. Проте дві квартири у Києві площею 256,5 та 48 кв. м, а також два гаражі має його дружина.

Також Герасимов має автомобіль Opel-Vectra 2003 року випуску і користується Range Rover- Sport 2007 року, який перебуває за декларацією у власності третьої особи – Герасимової Віолетти. Автомобіль дружини – BMW-X5 2011-го року випуску.

Ще згідно з декларацією Герасимов має два дорогих годинники – Breguet та IWC, і два є у дружини — Breguet та Chopard.

Заробітна плата депутата за 2016 рік склала 157 тис. грн.

Накопичені кошти Герасимов зберігає у готівці – він задекларував 3,5 млн грн, $85 тис. та 24 тис євро.

Член команди Шахова

Відомо, що на парламентських виборах 2012 року Герасимов балотувався у депутати в одномандатному виборчому окрузі №51 (Горлівка, Донецька область) від команди Сергія Шахова – зараз теж нардепа, члена депутатської групи Воля народу. Втім, ті вибори Герасимов програв регіоналу Анатолію Гончарову, набравши лише 8.380 голосів. Ті вибори запам’яталися повідомленнями про підкуп та побиття конкурентів. Приміром, інформація про це збереглася на сайті Опори, яка здійснювала спостереження за виборами. У новині від 13 вересня 2012 року Донеччина: У Горлівці побили опозиційного кандидата, який спробував протидіяти адміністративному порушенню йдеться про побиття кандидата від Батьківщини, який намагався присікти незаконне розклеювання агітації свого конкурента Артура Герасимова в Горлівці.

Слід терориста Бєса

Кілька років тому ЗМІ писали про те, що Ігор Бєзлєр, один з лідерів так званої «ДНР», у минулому – керівник охорони Артура Герасимова. Зокрема, про це згадується у статті УП Донбасс. Жить по-новому?

«За безпеку Герасимова і Піддубного в Горлівці відповідав Ігор Бєзлєр – в той час ще не терорист, а всього лише відставний військовий і колишній керівник ритуальної служби КП Простір, - йдеться в статті. - Цікаво, що на всі питання журналістів про співпрацю з Бєзлєром, Герасимов відповідав, що Бєс всього-на-всього тиждень пропрацював у нього водієм, і ні за яку безпеку не відповідав.

Володимир Піддубний [ще один член команди Шахова] на цей рахунок має зовсім іншу думку. У своєму інтерв'ю він підтвердив, що Бєзлєр дійсно фактично відповідав за безпеку членів команди Шахова».

«Смотрящий» у Донецькій області

У команді Петра Порошенка Герасимов відповідальний за Донецьку область. У 2014 році він очолював виборчий штаб Порошенка на Донеччині: займався організацією спершу президентських, а згодом і парламентських виборів. Також Герасимов є членом наглядової ради громадського об’єднання – Спілки Відродження Донбасу.

Восени 2014 року на дострокових виборах він пройшов у Верховну Раду VIII скликання за партійним списком БПП (№43).

Він є членом Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони та голова Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

30 травня 2016 року Герасимов став представником президента у ВР. Після призначення його головою фракції БПП, тобто з 3 квітня, цю посаду займає Ірина Луценко, дружина генпрокурора Юрія Луценка.

За даними письмової реєстрації депутатів, Герасимов був присутній на 93% пленарних засідань Верховної Ради України.

Цікаво