Ніякого гранту не було. Сакварелідзе розповів НВ, куди поділися американські гроші на реформу, про зникнення яких заявляє ГПУ

Ніякого гранту не було. Сакварелідзе розповів НВ, куди поділися американські гроші на реформу, про зникнення яких заявляє ГПУ
Україна шукає гроші, яких не було, тим самим намагаючись в черговий раз натиснути на команду реформаторів, впевнений заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе

Американський грант, який втратили в українській Генпрокуратурі, взагалі не був виділений через недовіру до України і до генпрокурора Віктора Шокіна зокрема, розповів НВ заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе. Про те, що саме він може бути причетний до розкрадання грошей, виділених на реформу відомства, раніше говорив прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко.

- Генпрокуратура шукає гроші, яких не було?

- По суті, так. Ці гроші не були виділені. Спочатку посольство США заявило, що вони готові витратити 2 млн доларів на фінансування різних проектів української Генпрокуратури. Оскільки пізніше виникли проблеми з Віктором Шокіним, з довірою йому, і посол неодноразово висловлювався з цього приводу, ця програма потім фактично припинилася.

Так, було кілька великих донорів, які фінансували окремі моменти. Наприклад, перший етап електронного діловодства – на нього виділяв гроші Євросоюз.

Ви ж бачите, все почалося після того, як Генпрокурор повернувся з відпустки

Америка досі готова виділити ці гроші. Наприклад, американська організація, яка спонсорувала патрульну поліцію в Україні та інші проекти в правоохоронній системі, була готова профінансувати і електронне діловодство в ГПУ, але після цих претензій до Шокіна все призупинилося. Але реформи підуть у разі, якщо буде відновлено довіру.

Ця ситуація більше нічого не залишає, крім осаду іронії. Виявляється, найголовніша проблема, з якою Шокіну довелося зіткнутися за цей рік як генпрокурору, це те, що 2 млн американських грантів не дійшли до Генпрокуратури і кудись зникли. І про це не знали ні Генпрокуратура, ні США і взагалі ніхто інший.

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт уже прокоментував цей випадок. Йому також довелося пояснювати, що головне тут – не американські гроші, а спротив реформам.

- Навіщо, в такому разі, все це затіяли?

- Це все смішно. Але якщо серйозно – це все частина тієї великої антиреформаторської кампанії, яка вже кілька місяців розвивається проти нашої команди. Напевно, завтра порушать справу проти водія, секретарки – проти тих людей, які зібралися навколо нас і хотіли щось змінити в прокуратурі.

Задум був, напевно, в тому, що в цій політичній кризі ніхто не помітить, що вони дотиснуть, додавлять нашу команду

Поведінка абсолютно неадекватна і не відповідає ситуації, яку ми бачимо в країні. Я сподіваюся, що вище керівництво прийме адекватне рішення, тому що далі так не можна. Поки все [в роботі відомства] фактично паралізовано.

Задум був, напевно, в тому, що в цій політичній кризі ніхто не помітить, що вони дотиснуть, додавлять нашу команду і закінчать з темою прокуратури. Основна проблема – не американські гроші, а антиреформаторські натиски на команду. Ще більше натисків, ще більше кримінальних справ. Це вже восьма або дев'ята кримінальна справа проти нашої команди.

- Як ви ставитеся до звинувачень на свою адресу?

- Прямих звинувачень не було, але побічно, так, заявляли, що Давид міг вкрасти гроші. Ще й з американським послом поділився, напевно, або куди я їх міг подіти.

Це соромно. На цю ситуацію дивиться весь цивілізований світ, і навіть в африканських державах знають, як працюють міжнародні організації та посольства з конкретними бенефіціарами, в цьому випадку, Генпрокуратура.

Насправді, головна проблема тут – ця ситуація ще раз підкреслює проблеми з довірою Америки Генпрокуратурі. І я б на їхньому місці це не афішував – це відсутність політичної волі і [бажання] щось реформувати.

- Як далеко це може зайти?

Я думаю, що Шокін може віддалятися від реальності, але послухається президента і повинен прийняти справедливе рішення. Ви ж бачите, все почалося після того, як Генпрокурор повернувся з відпустки – це нова хвиля.

- Хто ще відчуває цей тиск?

- 17 працівників Генеральної інспекції ГПУ сьогодні – в підвішеному стані. Їхні фотографії в купальниках виставляють на головній сторінці Генеральної прокуратури. Ось цим займається сьогодні, на жаль, керівництво органу. Тому що інших проблем у ГПУ, напевно, немає, немає корупції, боротьби з нею. Усіх їх будуть викликати на допити, проводити обшуки. Головна проблема – це Давид, це генеральна інспекція і так далі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: