Олег Рибачук назвав п'ять країн, з яких Україні варто взяти приклад

7 коментувати
Олег Рибачук назвав п'ять країн, з яких Україні варто взяти приклад
У минулому — впливовий політик, а тепер голова громадської організації Центр UA називає 5 країн, чий приклад має наслідувати Україна

1 Польща

Блискучий приклад того, як країна змогла відстояти свою незалежність у період Солідарності, провести успішні трансформації і завоювати своє місце в старій Європі. Мабуть, сьогодні Польща — найвпливовіша серед країн розширення ЄС.

 

2 Країни Балтії

Безумовно, Литва, Латвія і Естонія — не єдине ціле, але те, як вони твердо виступили проти СРСР, а потім змогли реформувати економіку, викликає захоплення. Ці країни стали центрами європейських форумів з питань безпеки і почувають себе впевнено: вони захищені і успішні.

 

3 Індія

Показала приклад, як мирним спротивом можна позбутися панування навіть найбільшої імперії. Незважаючи на складні умови, Індія змогла модернізуватися і створити економічно досить успішну країну й побудувати одну з найбільших функціонуючих демократій у світі.

 

4 Японія

Японці — неймовірно стійка нація. Викликає захоплення, як ця країна після поразки у Другій світовій війні відновилася і за кілька десятиріч стала однієї з найсучасніших економік світу. Японія показала, як не бути ресурсною країною, а стати одним з технологічних лідерів.

 

5 Швеція

Надихає, як ефективно колишня імперія змогла вибудувати свої відносини з сусідами і якого успіху досягла в розвитку демократії. Тут процвітає гендерна рівність — у Швеції не тільки найбільша кількість жінок у парламенті, але навіть міністром оборони в 2012-2014 роках була жінка.

 

Олег Рибачук. Здобув дві вищі освіти за спеціальностями перекладача і економіста. Працював старшим інспектором Київської митниці, перекладачем, а також у банківській сфері. Був віце-прем'єром з питань європейської інтеграції і главою Адміністрації президента Віктора Ющенка. З 2009‑го — голова та співзасновник громадської організації Центр UA. Має широкі зв'язки у міжнародних політичних колах.

 

 

Матеріал опублікований в НВ №23 від 24 червня 2016


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: