Генеральний директор lifecell Бурак Ерсой, пояснює, що привело його рідну Туреччину до процвітання

Генеральний директор lifecell Бурак Ерсой, пояснює, що привело його рідну Туреччину до процвітання
Керівник мобільного оператора lifecell за обідом у грузинському ресторані пояснює, що привело його рідну Туреччину до процвітання, і тут же розповідає, що порівняно зі стамбульськими водіями київські їздять бездоганно

Бурак Ерсой, генеральний директор мобільного оператора lifecell,— того самого, який ще минулого року називався life,— людина допитлива і навіть ризикова. Наприклад, щоб краще вивчити Київ, Ерсой, який не говорить ані російською, ані українською, любить сам сідати за кермо і губитися у місті або його околицях. А щоб відчути, що з себе представляє сервіс по‑українськи, сам ходить до супермаркетів і ресторанів.

Номер один в його особистому рейтингу київських закладів — грузинський ресторан Хмелі-Сунелі, де ми і зустрічаємося для інтерв'ю. "Тут дружня атмосфера, якісна їжа, а кухня дуже схожа на турецьку",— пояснює Ерсой. У Хмелі-Сунелі він навіть водив рідних, коли вони приїжджали до Києва,— а це, судячи з усього, найвищий ступінь визнання.

Бурак Ерсой живе в Україні лише півроку. Він зайняв посаду СЕО lifecell — третьої за величиною компанії мобільного зв'язку в країні після Київстару і Vodafone — в жовтні 2015‑го. Турецький топ-менеджер прибув в українську столицю через п'ять місяців після того, як власником компанії стала турецька Turkcell, викупивши частку у мобільному операторі в СКМ Ріната Ахметова.

 


    

П'ять питань Бураку Эрсою:

Ваше найбільше досягнення?
— Моя сім'я.

— Ваш найбільший провал?
— У мене були, звісно, розчарування, але ніякий великий провал не спадає на думку.

— Остання прочитана книга, яка справила враження?
— Я волію книги з бізнесу, соціології та психології. Не можу не згадати Подолання прірви. Як вивести технологічний продукт на масовий ринок Джеффрі Мура.

— На якому автомобілі пересуваєтеся містом?
— В Україні на Mercedes, в Туреччині на BMW.

— Кому б ви не подали руку?
— Я не поважаю людей, які брешуть. Але я подав би руку кожній людині, залишаючи їй шанс виправитися.

   

Приносять холодні закуски. Мені — салат з запечених овочів, моєму співрозмовнику — салат з авокадо. На спеціальну підставку ставлять хачапурі по‑аджарськи — гарячий корж з сирим яйцем посередині.

Повертаємося до розмови про Туреччину, яка, незважаючи на східний менталітет мешканців і консервативний уклад, змогла стати більш європейською країною, ніж Україна.

— Це було бажання суспільства,— пояснює Ерсой.— Вся країна хотіла рухатися в одному напрямку, і це був Європейський союз. І ця мрія рухала всіма: простими людьми, бізнесом, регуляторними органами.

— А як прихильники руху на Захід змогли домовитися з тими, хто був проти? — продовжую я актуальну для українського суспільства тему.

— Звісно, було багато противників, але давайте не забувати про те, що ця історія довжиною майже 100 років. У нас було багато часу, щоб знайти точки дотику. Головною з них став європейський рівень життя, якого всі хотіли досягти.

 


АЛЛО, ЭТО КИЕВ: Бурак Эрсой, гендиректор мобильного оператора lifecell, живет в Киеве с осени прошлого года и признается, что здесь ему нравится больше, чем, к примеру, в Стамбуле

АЛЛО, ЦЕ КИЇВ: Бурак Ерсой, гендиректор мобільного оператора lifecell, живе в Києві з осені минулого року і зізнається, що тут йому подобається більше, ніж, наприклад, у Стамбулі


 

Зітхаю: здається, нам доведеться ще довго працювати і терпляче чекати. “Необов'язково,— палко заперечує СЕО lifecell.— Подивіться на Південну Корею, яка зробила стрімкий ривок всього за 20 років, хоча ще в середині минулого століття була більш відсталою, ніж Туреччина".

Також Ерсой оптимістично вважає, що Україна увійде до складу ЄС швидше, ніж Туреччина, тому що Україна вже частина Європи.

Керівник одного з найбільших телеком-операторів країни сповнений оптимізму щодо України. Він просить не дивуватися цьому, каже, що такий погляд збоку людини, не зануреної у внутрішні українські проблеми. Хорошими перспективами в майбутньому він пояснює і бажання Turkcell бути присутніми на українському телеком-ринку.

Коли в Туреччині у споживачів виникає невдоволення, за цим завжди йдуть швидкі дії

— Якщо подивитися на всі компоненти — високорозвинене населення, яке прагне до вдосконалення технологій і хоче бути частиною глобального світу,— це величезний потенціал,— пояснює Ерсой.— Інвестору це дуже цікаво.

Але це в майбутньому. А поки перспективи не дуже радісні. Дохід на одного абонента в Україні $1,5 — один з найнижчих у світі. При цьому, щоб бути конкурентними, оператори повинні інвестувати в розвиток 3G. Окупність вкладень навіть у довгостроковій перспективі викликає велике запитання. Єдиний вихід — зростання української економіки.

За прогнозом Ерсоя, країна може подолати кризу вже через 2-5 років. “При цьому важливо, щоб Україна не зациклилася на своїх внутрішніх процесах, щоб у неї була мета, і вона прагнула до неї,— каже Ерсой.— І цією метою повинен бути Європейський союз і його стандарти".


На думку топ-менеджера, рух до цієї мети допоможе Україні вирватися з економічного колапсу, в якому вона перебуває.

А поки lifecell будує мережу нового покоління і збирається змінити підхід до обслуговування клієнтів. "Ми хочемо поставити абонента в центр усіх процесів в нашій компанії",— пояснює Ерсой.

Причому він не довіряє опитуванням клієнтів, які кажуть, що їх все влаштовує і нічого не треба змінювати. “Абоненти завжди дуже високо оцінюють клієнтський досвід — як всередині нашої компанії, так і в конкурентів,— пояснює топ-менеджер.— Але коли я дивлюся на реальне обслуговування, то розумію, що задоволеним такими послугами бути неможливо і змінювати насправді потрібно багато що".

На прощання запитую про враження від Києва.

— Тут жити набагато приємніше, ніж у Стамбулі,— несподівано каже керівник lifecell.— Менше пробок, дуже культурно їздять водії.

— Ми вважаємо навпаки: що їздять жахливо.

— Щоб переконатися, що це не так, вам потрібно приїхати в Стамбул. І тоді зрозумієте, як вам пощастило. Коли я приїжджаю в Туреччину і бачу цей божевільний трафік, одразу ж починаю сумувати за Києвом.

 

Матеріал опублікований в НВ №15 від 22 квітня 2016 року


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: