Два роки при владі. Як змінилися головні показники країни під керівництвом президента Порошенка

Два роки при владі. Як змінилися головні показники країни під керівництвом президента Порошенка
Як змінювалися економічні, фінансові і демографічні показники України за час президентства Петра Порошенка

Рівно два роки тому, 25 травня 2014-го, в Україні відбулися президентські вибори, перемогу на яких здобув Петро Порошенко. Йому потрібно було впоратися з проблемами країни, яка знаходилася у стані війни, економічної кризи і політичної нестабільності. Від нового президента очікували, що він не тільки допоможе Україні видертися з цих ям, але і приведе її в Європу. Адже саме з бажання потрапити в ЄС в країні почалися незворотні процеси, результатом яких стало повалення попереднього глави держави Віктора Януковича.

За минулі два роки Порошенко вдалося зрушити з місця реформування країни і почати кардинально змінювати її. Так, восени 2014 року відбулися парламентські вибори, в результаті яких був оновлений склад Верховної Ради. В Україні з'явилося Антикорупційне бюро, міліція перетворилася на поліцію, почався процес декомунізації – позбавлення від символіки СРСР, пам'ятників комуністичним лідерам і радянських назв, розпочався переговорний процес з представниками Євросоюзу щодо введення безвізового режиму з Україною.

Разом з тим, деякі обіцянки, які Порошенко давав тоді, два роки тому, відразу після обрання, досі не виконані. Наприклад, він не продав свій бізнес, війна на Донбасі не завершилася. Крім того, президент ще й виявився замішаним в офшорному скандалі.

Що стосується особистих активів, то Порошенко виявився єдиним у першій десятці українських бізнесменів, чиї статки за 2015-й рік зросли в доларовому еквіваленті на цілих 20%.

НВ вирішило розібратися, як змінилися головні показники країни за два роки президентства Порошенка.

Динаміка змін в країні за 2013-2015 рр.

Порівняно з 2014-м, державний борг України станом на травень 2016-го знизився, замість $70,1 млрд став налічувати $65,2 млрд. Золотовалютні резерви помітно знизилися в 2015-му, але в цього року показник знову почав рости.

Індекс промислового виробницства відносно попереднього аналогічного періоду

Кількість жителів нашої країни за три роки значно зменшилася. Це дані без урахування АР Крим і тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях.


Чисельність збройних сил України, згідно з офіційними даними, з минулого року не змінилася:


Зарплати і пенсії в гривневому еквіваленті за ці два роки піднімалися, проте в доларах знизилися.

За ці два роки співвідношення гривні до курсу долара зросло більше, ніж удвічі: замість 11,6 воно стало 25,2.

Середній курс гривні

* Дані Держстату, НБУ, Міністерства фінансів України, Пенсійного фонду України, Міністерства оборони України, Світового банку, МВФ.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: