Донбас треба звільняти силою, а мінськими домовленостями нас «розводять, як лохів» – Володимир Парасюк

12 коментувати
Попри офіційне членство в Комітеті з боротьби з корупцією, Парасюк активно займається питаннями оборони та виступає за скасування мінських угод

Попри офіційне членство в Комітеті з боротьби з корупцією, Парасюк активно займається питаннями оборони та виступає за скасування мінських угод

Як завершити конфлікт на Донбасі, як вести діалог з Європою та куди відправити всіх сепаратистів з окупованих територій, розповів депутат в інтерв’ю НВ

Герой Майдану та колишній КВНщик зі Львівської області Володимир Парасюк – одне з «нових облич» у Верховній Раді цього скликання. За півтора роки парламентської діяльності він неодноразово бився як у стінах парламенту, так і поза його межами. Виступає за максимально жорсткий підхід до вирішення ситуації на Донбасі, в березні цього року розтоптав російський прапор у Львові.

Через активну участь у судах у справі голови партії «Укроп» Геннадія Корбана та відсутність політичного минулого, депутата звинувачують у зв’язках з олігархом Ігорем Коломойським. Сам Парасюк такі звинувачення рішуче відкидає, попри звинувачення Генеральної прокуратури, яка публікувала дані про доплати від партії «Укроп» різним депутатам, у тому числі Парасюку.

- Чи вважаєте ви, що Адміністрація президента наважиться на голосування за так званий особливий статус Донбасу вже до кінця поточної сесії, як це зазначено в мінських домовленостях?

- Я думаю, що вони взагалі відкладуть цю ідею. Про які 300 голосів може йти мова, якщо разом з регіоналами та всіма групами, з якими вони домовились, вони навіть не можуть 260-270 голосів назбирати? Цю ідею відкладуть. В країні політична криза, три великі фракції взагалі відійшли від цих процесів.

Порошенко зараз розігрує багатоходову десь на рік з прицілом на вибори. Свого часу «особливий статус» був основною темою його розмов з журналістами та депутатами, ледь не кожні 5 хвилин про це згадував. Чому зараз це забулося? Бо  він зрозумів, що з цим складом Верховної Ради цього не зробити, що все йде до виборів і в цьому випадку він перестраховується. Якщо вистрілять вибори, він буде готовий, тому що прокурор буде свій, Луганська область своя, Донецька своя, всі області свої.

Подивіться, як Порошенко почав розставляти адмінресурс по всій Україні. Забрали дуже хорошого, правильного та патріотичного керівника Луганської області (Георгія Туку – ред.) і ставлять Гарбуза, людину Порошенка. Призначення Гройсмана та Луценка саме зараз – теж не просто так.

Він ставить тих людей, які або реально його віддані слуги, або його ідейні друзі, або пристосуванці. Останні – безпосередньо сепаратисти. Прийде завтра Ахметов – будуть йому вклонятися, прийде Путін – будуть Путіну.

- Взагалі не вірите в перспективи Мінських домовленостей?

- Вас зі мною «розводять, як лохів» цими мінськими домовленостями. Тут стоїть питання навіть більше юридичне, ніж політичне. Які повноваження має представник України в цій групі? Хто його делегував? Президент? Але в нас – парламентсько-президентська країна, парламент мав ратифікувати ці домовленості, затвердити представника України. А наразі це просто якась контактна група, яка про щось там домовляється.


В грудні 2014 року Парасюк очолив рейтинг постмайданних політиків за версією журнала Новое время

В грудні 2014 року Парасюк очолив рейтинг постмайданних політиків за версією журнала Новое время


- Якщо ви кажете, що парламент мав впливати на процес переговорів, чому депутати не ініціюють власну альтернативу Мінським домовленостям?

- Тому що парламент не має політичної єдності і політичної волі. Якщо на всю Раду є десь 30 людей, які мають  бачення того, як розв'язати конфлікт на Донбасі – який сенс його вносити на обговорення чи голосування? Він просто не зможе набрати сили.

Альтернатива є, вона називається Будапештський меморандум. Він має юридичну силу, в ньому є країни-гаранти, які гарантували нам безпеку.

Читайте також: Парасюк заявив, що розрив дипломатичних відносин з РФ не буде мати майже жодних наслідків

- Так це ніхто не заперечує. Що нам робити, якщо ці країни-гаранти не виконують своєї частини зобов’язань? Розривати дипломатичні стосунки з Великобританією і Францією?

- А хто з ними просив розривати дипломатичні стосунки? Якщо вони не виконують свою частину, ми не виконаємо щось інше.

Україна на 100% виконує свої зобов’язання щодо транзиту газу в Європу. Це є важіль впливу. Причому, не треба навіть перекривати трубу, сильний керівник просто вів би на цьому свою міжнародну політику. На цьому будується політика рівноцінності, а не меншовартості.

- Як виглядає ваша ідеальна картинка повернення Донбасу?

- Повернення Донбасу можливо тільки у двох варіантах. Перший, якщо помре Путін, другий – це військовий метод.  Жоден конфлікт такого типу, як на Донбасі, не був вирішений мирним шляхом. Він заморожувався, але час від часу давав про себе знати.

- А як бути з конфліктним потенціалом тих людей, які там живуть?

- Мені він не цікавий. Всі нормальні адекватні люди, які хочуть щоб Донбас був українським, переїхали звідти й взялися боротися за те, щоб він знов став українським. А такого непорозуміння, що я собі сиджу в ДНР і не знаю що робити – я цього не розумію.

- А що далі робити з цими людьми, які зараз мають паспорти цих самопроголошених республік, ходять розмахують колорадськими стрічками?

- В тюрму.

- Всіх?

- Так. Хочеш в Росію – будь ласка, я б ще і закон прийняв, щоб квиток оплачували в одну сторону. Хочеш жити в Україні – є закон, є прапор, є розуміння того, в якій ти країні живеш. Якщо в тебе нема цього розуміння – для чого ти мені здався? У нас є Конституція, де чітко записано, що Україна – це незалежна унітарна держава. Ніхто не має права зазіхати на її територіальну цілісність.


9 березня Парасюк зірвав російський прапор з будівлі консульства РФ у Львові та розтоптав його під камерами журналістів

9 березня Парасюк зірвав російський прапор з будівлі консульства РФ у Львові та розтоптав його під камерами журналістів


Що, коли я приїду в Донецьк, він буде мені прапором ДНР махати, а я йому: «Чуєш, я тебе люблю, полюби Україну?» Ні, я так робити не буду.

Ми вже наробили, 10 тисяч людей загинуло, солдатів. Потрібні жорсткі безкомпромісні рішення. Оголошуйте військовий стан, називайте сторону конфлікту, викликайте Меркель, Олланда, всю цю європейську братію, Путіна, сідайте і говоріть з ним як з ворогом. А не так, що приїжджаємо в Мінськ і говоримо з якимись неандертальцями, а Путін - взагалі «миротворець». Вони починають стріляти, а ми постійно згадуємо про Мінські домовленості. Кажемо: «Путін, ти не виконуєш Мінські домовленості», у відповідь: «Я намагаюся, та вони мене не слухають». Це ж маразм. І в цей брехливий бруд втягнули весь світ. 

- В України є наразі можливості і потужність для того, щоб перемогти і повернути Донбас силою? Чи не буде від цього забагато жертв?

- Можливість є, я переконаний. В такому вигляді, як воно зараз, ця війна принесе набагато більше жертв. Основні втрати ЗСУ були отримані не через силу ворога чи якихось військових речей, а внаслідок безвідповідального, непрофесійного і зрадницького відношення керівництва ЗСУ. Це 80% втрат в нашій армії.

Уявіть, якщо б ми мобілізували півмільйонну армію і відправили її в АТО. Причому, я не кажу про те, щоб розкидатися людьми, на  п’ятеро солдат – один автомат. Я маю на увазі професійно підготовлені величезні ЗСУ, з усім можливим обмундируванням та зброєю.

Хиба такі півмільйона не звільнять Донбас? Якщо б в 2014 році не захопили Іловайськ – Донбас вже був би українським. Зрада, халатність та непрофесіоналізм генералів призвели до оточення, в якому загинуло тисяча людей.

А вічно витрачати гроші на таке явище, яке називається АТО, це неправильно і не дасть ніякого результату. Ну, зроблять нам 10 років АТО, пройде 20 ротацій, будуть мої діти вже в цьому АТО воювати і що? Будемо вічно пхати туди гроші, життя? Чи один раз взяти на себе відповідальність, піти й перемогти?

- Які ще помилки Порошенка, крім невдалої на вашу думку стратегії щодо АТО, ви бачите?

Президент Порошенко поводиться як шулер. У нього забагато зав'язок всюди. З одного боку є український народ, якому він розповідає про вишиванки, "Слава Україні" та про націю. З іншого – є Путін, в  країні якого в нього є величезний завод Рошен та інші підприємства. В нього є Європа, з якою він теж мусить співпрацювати.

Він розуміє, що лише всі ці три чинники забезпечують його стабільність на посаді. Але в намаганні врівноважити все це – президент зайшов дуже далеко, зробив багато біди всім.

Читали останні новини про Коломойського? У нього шалені проблеми з Дніпром (футбольний клуб, який належить олігарху, переживає фінансову кризу – ред.) і з бізнесом. Тому що прийшовши до влади Порошенко повівся так, як вони не домовлялися.

- Ви так несподівано перейшли до Коломойського, що одразу згадалися плітки про ваші з ним зв’язки. Чи не належите ви до його групи впливу в Раді?

- Я вам приклад просто наводжу. Порошенко притискає Коломойського не через якісь бізнесові речі, а через політичні, бо в якісь час той став дуже небезпечним. Вдарили по ресурсах, через Укрнафту.

Якщо б мотивація Порошенка була державницькою – нема питань. Але на противагу Коломойському є така персона, як Ахметов, в якого все гаразд. 

Якщо б у Коломойського забрали Укрнафту, а в Ахметова – обленерго, я б сказав, що Порошенко бореться з олігархатом. А він використовує гасло боротьби з олігархами аби прибрати конкурентів.

Стосовно звинувачень, що я – людина Коломойського. Я з ним в житті бачився два рази: на інаугурації президента і один раз в Дніпропетровську, коли воював в батальйоні Дніпро 1. Що перший, що другий раз говорили про якісь загальні речі: про Україну, про Майдан. 

Подивиться, як я голосував за закон, який дозволив забрати у Коломойського контроль над Укрнафтою, як я голосував за відставку Яценюка. Якщо б я був в його «групі впливу» - напевно, голосував би так, як голосували люди з оточення Коломойського.

Чисто випадково сталося так, що я подружився з людьми з Дніпропетровська, з тим самим Корбаном, Філатовим. Але наша особиста дружба ніяк не переплітається з політикою. Я неформал і можу любому сказати «ні».

Читайте за темою: Оприлюднено відео, як Парасюк кидав на суді посуд в закарпатських прокурорів

- Попри позафракційний статус, вас бачать на засіданнях різних фракцій. Де буваєте та з якою метою?

- Ходжу іноді на засідання фракції Ляшка, до Самопомічі можу зайти послухати, якщо запросять. Можу піти до Тимошенко, послухати, що вони говорять. Хтось в політиці 10 років, хтось 15, хтось всі 24. Від таких людей можна отримати якусь інформацію, вислухати аргументацію, але рішення приймати все одне самому.

В жодну фракцію я вступати не збираюся, бо моє політичне забарвлення тільки породить купу пліток і відведе увагу від важливих речей. Якщо треба за Європу – я «за», якщо треба справедливо в когось щось забрати – «за», якщо когось треба неправильно призначити – «проти». Голосую так, як підказує здорова логіка.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: