Діліться і розмножуйтеся. В Опозиційному блоці йдуть процеси, які загрожують розколом

0 коментувати
Опозиційний блок або дві паралельні колони?
Фото: topnews_ua via Twitter

Опозиційний блок або дві паралельні колони?

Опозиційний блок, до лав якого увійшли колишні регіонали, через амбіції лідерів опинився на роздоріжжі. Екс-регіонали думають, як жити далі

Розмови про розкол Опозиційного блоку йдуть вже не перший місяць. Двоє з лідерів ОБ – Сергій Льовочкін і Борис Колесніков – ніяк не можуть поділити владу в політсилі. В результаті Блок постійно лихоманить, а у його членів як в Раді, так і в регіонах немає впевненості в завтрашньому дні.

Минулого тижня, за даними НВ, ситуація всередині ОБ знову загострилася. Сторони, переживши місцеві вибори, вирішили все ж визначатися, як їм жити далі, і в Блоці знову заговорили про створення на його базі двох партійних проектів.

"Про це [розкол] говорять вже не один рік, – каже НВ один з лідерів ОБ Колесніков, але більш предметно говорити на цю тему поки відмовляється. – Ніяких рішень не прийнято, покищо це чутки".

"Опозиційний блок буде існувати", - відповів на питання НВ про можливий розкол в ОБ і його внутрішньопартійний опонент Льовочкін.

Тим не менш, в рядах партійців не всі поділяють такий показний оптимізм лідерів Оппоблоку.

"Ми постійно чуємо про те, що ОБ буде ділитися, що всередині блоку немає єдиної команди, нам називають різні варіанти можливих майбутніх назв. Все це створює нервозність", - говорить НВ один з нардепів ОБ.

ОБ зараз являє собою структуру, поділену між двома основними "акціонерами": з одного боку, це Льовочкін і Фірташ, з іншого – Ахметов і Колесніков.

"Є ще Бойко, тяжіючий до команди Фірташа, який намагається перетягнути на себе повноваження публічного лідера, і Новинський, людина команди Ахметова, який намагається примирити двох одвічних опонентів Колеснікова і Льовочкіна. Але і Новинський останнім часом махнув на спроби примирення рукою", - говорить співрозмовник НВ у ОБ.

Згідно з домовленостями між лідерами ОБ, на місцевих виборах, що відбулися, партія умовно поділила Україну на зони відповідальності. За конкретні регіони і міста відповідала або команда Ахметова, або команда Фірташа/Льовочкіна. Було вирішено за підсумками виборів зібратися і, виходячи з того, хто який результат показав, приймати рішення, в якому форматі Блоку існувати.

Правда, місцеві вибори внесли в ці домовленості певні нюанси.

По-перше, у екс-регіоналів не вийшло, з одного боку, повернути собі так званий "регіональний пояс міст південно-сходу". Так, наприклад, споконвічна вотчина біло-блакитних – Харків, був для них втрачений через небажання Геннадія Кернеса йти під прапорами ОБ.

По-друге, хороші показники на місцевих виборах у тому чи іншому регіоні ще не гарантують ОБ можливість скористатися результатом. Тут показовий приклад Одеська область, в якій минулого тижня екс-депутат ПР Микола Скорик, якого ОБ відносять до зони відповідальності Льовочкіна, не зумів стати головою Облради, хоча був у кроці від цього.

Про це варто розповісти трохи докладніше. За даними НВ, перед відкриттям Облради Скорик домовився з мером Одеси Геннадієм Трухановим про те, що його партія Довіряй справам та ОБ створять більшість у міській та обласній радах. На першій сесії Облради обидві політичні сили навіть сіли поруч один з одним, що побічно вказувало на їх найближчий союз. Скорик і представник БПП Анатолій Урбанський виставили свої кандидатури на голову ради і... майбутні партнери по коаліції не проголосували за нього, а віддали голоси за представника команди Петра Порошенка. Скорик був в люті, він заявив, що переходить в опозицію до сили Труханова і в області, і в Одесі.

Співрозмовники НВ в АП натякають, що до того, що Труханов не зумів об'єднатися з ОБ, вони мають безпосередній стосунок. ОБ негласно теж вважають, що Труханов їх "кинув" через домовленості з Банковою.

"Якщо б Скорик знав, що за нього не будуть голосувати, то навіть не став би виставляти свою кандидатуру", - говорять відразу кілька співрозмовників НВ у Блоці.

Що стосується можливих партій, які можуть з'явитися на базі ОБ, то тут питання повисло в повітрі.

Так, у команди Льовочкіна вже є Партія розвитку України, яка може стати, в разі чого, базою для нього і його майбутньої політсили. Нюанс в тому, що політтехнологи радили Льовочкіну активно використовувати у назві слово "світ". Але політичний проект, де є слова "світ" і "розвиток" вже існує. Причому, за даними НВ, за ним стоїть як раз Колесніков.

Так, в червні 2014 року Мін'юст зареєстрував Партію миру і розвитку, де один з членів політради – Михайло Чанглі, керівник АПК-Зерноресурс, що належить Колеснікову.

"З приводу назви Льовочкін навіть намагався публічно потролити Колеснікова. Він недавно у себе на Інтері [27 вересня] заявив, що буде перейменовано у Партію розвитку і світу. Не Партію миру і розвитку, за якою стоїть Колесніков, а навпаки – Партію розвитку і світу. Такий ось юморок вийшов", - говорить один зі співрозмовників НВ у ПРО.

Рядові члени Опозиційного блоку все ще сподіваються, що Колесніков і Льовочкін таки знайдуть спільну мову і не будуть ділити партію на дві структури. Інакше на електоральному полі біло-блакитних з'явиться ще два конкуренти разом з Відродженням і Нашим Краєм, які нещодавно ввірвалися туди.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: