Депутат Київради, якій влаштували «похоронний перфоманс» під вікнами, розповідає про незаконні забудови в Києві

3 квітня 2017, 19:36
Борець з незаконним будівництвом Ольга Балицька, яку намагалися «поховати» у неї ж під вікнами невідомі люди, розповідає, кому це вигідно

«Перфоманс-похорон» влаштували невідомі під будинком депутата Київради від Самопомочі Ольги Балицкої. Вчора вранці група людей прийшла до її будинку і влаштувала під вікнами похоронну процесію: виставили на вулиці труну і розклали фотографії Балицької. Жінка стверджує: погрози надходили їй і раніше, та пов’язує такий «інтерес» до своєї персони зі своєю діяльністю. Балицька відома тим, що бореться з незаконними забудовами в Києві.

Відео дня

В інтерв'ю НВ депутат розповіла про те, хто «кришує» незаконні будівництва в історичному центрі столиці, і назвала найгарячіші точки забудов на сьогоднішній карті Києва.

— Розкажіть, що вчора сталося?

— Вчора близько 11 години до мене прибігла сусідка. Мене не було вдома, я була недалеко. Прибігла з криком, що мебя ховають під будинком, надіслала фотографії, відео, ті, що зараз є в мережі. Тобто коли я вже дісталася до будинку, нікого на місці не було. Ми викликали поліцію, поліція повідомила, що один наряд вже викликали сусіди.

Там була труна, там був похоронний оркестр, мої фотографії - похорон мене. Сусіди намагалися якось втручатися, але протестувальників охороняла поліція Печерського району. Вони сказали, що все добре, що на акцію нібито є дозвіл.

Я написала заяву про загрозу мені, як депутату Київради у зв’язку з моєю діяльністю, оскільки останнім часом я отримую натяки на те, щоб не займалася деякими об'єктами в Києві. І я впевнена, що це спосіб психологічного тиску та попередження про можливий тиск фізичний. Мене дуже дивує, що люди пішли на таку одіозну акцію. Я такого в принципі не боюся, це низько, огидно.

Хто саме ці люди — організатори акції?

— Я не знаю. У документі вказані якісь імена.

— Чим саме ви займаєтеся з незаконними забудовами?

— В основному, юридичною підтримкою. Тими ж об'єктами займається ще багато людей окрім мене. Я саме той депутат, якого рідко зустрінеш на акціях протесту, що кидає каміння і тому подібне. І моє правило — діяти завжди чіткими юридичними методами. Моє завдання — робота в юридичній площині.

— Хто, по-вашому, лобіює незаконні забудови в Києві?

— На сьогодні не володію такою інформацією, щоб озвучувати. Але, судячи з того, що в процесах починає брати участь київська поліція, що слідчі цих активістів охороняють, що хтось подає заявки і людей пропускають на територію житлового комплексу та ніхто нічого не може зробити, це хтось досить високопоставлений, але не дуже розумний. Це спосіб повернення в 90-ті роки.

— Які зараз найгарячіші точки з незаконними забудовами в Києві?

Найбільш яскраві об'єкти — це Сінний ринок, забудова на вулиці Олеся Гончара 17/23, це в буферній зоні Софії Київської, яка під охороною ЮНЕСКО — ця справа тягнеться досить довго, ще — «монстр на Подолі», на Нижньому Валу.

Нещодавно я стала автором проекту рішення за ініціативою, поданої мешканцями Шевченківського району, про уникнення масової нелегальної забудови в центрі міста. Місцеву ініціативу підтримав весь депутатський корпус. Ми створили робочу групу, яка повинна вирішити питання забудов в абсолютно легальній площині з точки зору не тільки кожного конкретного об'єкта, але і забезпечення міста. Зайнятися транспортною інфраструктурою, соціальною інфраструктурою, дитячою і так далі. Зараз, коли йде масштабна забудова, часто приймаються точкові рішення. Але тільки в центрі Шевченківського району на трьох вулицях будується 24 об'єкти.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

— Такі об'єкти, як будинок на Нижньому Валу або на Гончара, вони ж вже практично повністю збудовані. Якщо навіть є рішення суду про незаконність, чи хтось реально зноситиме їх?

— Об'єкт на Подолі - наразі триває державна експертиза у відповідності з чинним українським законодавством. Порушив забудовник будівельні норми і правила законодавства України, а тут цілий ряд грубих порушень. Якщо так, ця будівля вважається незаконною, і забудовник за свій рахунок повинен привести будівлю в попередній стан. Триває експертиза.

Я проти одіозного знесення. Все повинно вирішуватися в юридичній площині. Впевнена, що буде прийнято рішення на користь знесення зайвих поверхів.

Фото
Фото "акции". Ольга Балицкая via facebook Фото:

На Гончара 17/23 будівництво блокується досить довгий час, і тут ми бачимо розвиток сценарію аналогічним як на Десятинному провулку, де забудовник, не чекаючи рішення судів і всіх органів, сяде за стіл переговорів, піде на мирову і знизить висотність будівлі до встановленого в центрі мінімуму — не більше 27-ми метрів.

На Сінному ринку будівництво тільки починається, воно призведе до реального колапсу в місті. Це будівництво є сумнівним з точки зору ряду юридичних документів. Там будується величезний житловий масив на двох гектарах, що, в принципі, ніяк не допустимо.

— Нічого не може будуватися в центрі міста без будь-якого погодження зі столичною владою. Чи це так?

— Природно, що більшість будівництв не отримували належних погоджень. Але якщо їх отримують, ці узгодження підписують, наприклад, в Департаменті містобудування та архітектури.

Для того, щоб отримати будь-який дозвіл, забудовник проходить величезну кількість підписів, через величезну кількість чиновників. Часто це дійсно так. Потрібно звинувачувати в отриманні неправомірних дозволів саме чиновників. З іншого боку, велика кількість забудовників ігнорує певні етапи. Тоді це вже вина самих забудовників.

— А що каже мер Києва Віталій Кличко?

— Станом на п’ятницю він зустрічався з активістами щодо Сінного ринку, пообіцяв, що буде на їхньому боці, що буде всіляко сприяти припиненню цього будівництва і приведе місце в нормальний вигляд.

При всьому тому, що вплив мера є високим і він може робити дуже багато, в юридичній площині він не всесильний.

За Сінний ринок я покладаю більшу кількість повноважень на держархбудінспекцію, яка підпорядковується Міністерству регіонального розвитку. Воно має відкликати дозвіл на будівництво, оскільки цей дозвіл отримано з явними порушеннями чинного законодавства. Але якщо буде відповідна санкція мера, я впевнена, що це відбудеться.

Показати ще новини
Радіо NV
X