Страх демаршу від УДАРу і гра в дурня від Народного фронту. Що відбувається перед об'єднавчим з'їздом Кличка та Порошенка

Складний шлях до Солідарності
Наталія Кравчук

Складний шлях до Солідарності

Чому перенесли з'їзд Солідарності та УДАРу і чи є реальне об'єднання з НФ, з'ясовувало НВ

Незадоволений УДАР

Спочатку об'єднавчий з'їзд УДАРу і Солідарності запланували на цей четвер, але згодом організатори перенесли його на день пізніше - п'ятницю.

"Це технічний момент, багато представників регіональних організацій просто не встигають доїхати до Києва", - говорить НВ заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко.

Але джерела в УДАРі називають іншу причину того, чому перенесено дату з'їзду.

"На Банковій дуже сильно бояться скандалу на з'їзді, демаршу частини ударівців і намагаються цей момент звести нанівець, згладити всі гострі кути", - говорить на умовах анонімності один із представників команди Кличка.

За даними НВ, зараз на межі бунту низка обласних організацій "УДАРу", зокрема: Дніпропетровської, Рівненської, Донецької та Волинської областей. Також ще в 4-5 обласних організаціях співвідношення незадоволених об'єднанням з Солідарністю з тими, хто його підтримує: 50 на 50.

Кононенко цю інформацію спростовує і каже, що вона не відповідає дійсності.

Як стверджують наші співрозмовники з самого УДАРу Віталія Кличка, бунт в його партії напередодні об'єднавчого з'їзду не особливо турбує, він уже занурився у мерську кампанію.

Один зі співрозмовників в Ударі розповів НВ, як виглядало спілкування представників однієї з бунтівних організацій зі своїм лідером. Для цього спілкування бунтівники приїхали з області до Києва.

"Вони йому: про свої проблеми, невдоволення від об'єднання, наслідками, які об'єднання принесе. А він їм у відповідь лише завчені механічні фрази на кшталт: треба у цей важкий час бути єдиними, бути разом. В результаті, розмови не вийшло", - говорить один з представників УДАРу.

Роздоріжжя Народного фронту

Ще однією причиною, чому перенесли з'їзд УДАРу і Солідарності - триваючі переговори між БПП і НФ про можливе об'єднання. Правда, за даними НВ, ці переговори не можна назвати успішними, хоча в медіа за останні тижні вкидалося кілька разів, що сторони досягли згоди.

Так, сьогодні низка ЗМІ повідомила про те, що об'єднання БПП Солідарність і Народний фронт домовилися про майбутнє об'єднання і спільний похід на місцеві вибори.

Останнє, наприклад, підтвердив агентству "Інтерфакс-Україна" заступник голови фракції НФ в парламенті Андрій Тетерук.

Один з депутатів НФ, близький до глави РНБО Олександра Турчинова, Сергій Пашинський не спростував, але і не підтвердив цю новину.

"На місцевих виборах ми будемо координувати і об'єднувати наші сили", - ухильно заявив Пашинський НВ, так чітко і не давши відповідь, чи йдуть НФ і Солідарність спільним списком на вибори.

Спростовує інформацію про об'єднання і спільний похід на місцеві вибори з НФ і Ігор Кононенко, який входить в організаційний комітет з проведення об'єднавчого з'їзду УДАРу і Солідарності.

"Можу чітко сказати, що на сьогоднішній день процес об'єднань партій не обговорюється, тому що я беру участь у цих процесах і знаю це. Все інше – це домисли і коментарі. Що стосується Народного фронту, то, безумовно, ми союзники і це об'єднано коаліційною угодою - ми в одній коаліції, а як буде на місцевих виборах [не знаю] питання про об'єднання на сьогоднішній день не стоїть", - сказав НВ Кононенко.

При цьому він не виключає, що якісь представники НФ, якщо фронтовики приймуть таке рішення, можуть виявитися в списках УДАРу – Солідарності.

"На сьогоднішній день у мене немає інформації, яке рішення ухвалив Народний фронт, іде він на вибори чи не йде. Я не виключаю, що якісь представники Народного фронту з'являться в списках Солідарності і УДАРу", - сказав НВ Кононенко.

Представники об'єднання БПП Солідарність і НФ також спростовують і об'єднання своїх фракцій у парламенті.

"Мова поки про технічне об'єднання фракцій на даному етапі не йде – це не актуально", - сказав НВ Пашинський.

У чому ж причина такого безладдя з інформацією та суперечливих заяв в БПП і НФ?

Як стверджують на умовах анонімності співрозмовники НВ у Народному Фронті, в команді Арсенія Яценюка на даному етапі не бачать необхідності об'єднуватися з БПП. Одна справа – єдина партія (відповідно і фракція у тому ж парламенті), де НФ відразу ж розчиниться, а інша – кілька десятків своїх багнетів у ВР. Але при цьому у Яценюка бачать, як команда Порошенка тисне на них, бажаючи об'єднання, і підіграють їй.

"Всі ці вкидання про те, що Яценюк витратив мільйон на піар в США, це один з елементів тиску на нас, щоб ми погодилися на об'єднання на їхніх умовах. Ми вирішили вибрати тактику – косити під дурника і грати на публіку [в об'єднання], десь ствердно кивати, десь робити заяви, але від реального об'єднання – постаратися відкрутитися", - говорить НВ близький до Яценюка нардеп.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: