«Бунтуй, кохай, права не віддавай!»: КиївПрайд зібрав у центрі столиці понад тисячу учасників

12 червня 2016, 12:40
Автор: Ілля Лукаш
Як відбулася перша масова акція з веселковими прапорами, скільки прийшло депутатів Європарламенту та що скандували учасники, читайте в репортажі НВ

Зранку неділі в кількох кварталах навколо червоного корпусу КНУ ім. Шевченка в центрі Києва вишикувалися колони Нацгвардії, поліцій та курсантів Академії МВС. До майданчика біля червоного корпусу потрібно було проходили крізь металошукач та три лінії охоронців, дорогу заблокували автобусами та захисними спорудами.

Відео дня

Організатори називали захід Маршем рівності й наполегливо просили журналістів не назвати дійство «гей-парадом».

За півгодини до початку маршу крізь рамку металошукача пройшов Сергій Лещенко, який прийшов на захід із Ребекою Хармс, головою Фракції зелених в Європарламенті. Просто біля входу вони розгорнули веселковий прапор, з яким фотографувалися.

«Я був на цьому заході минулого року, для мене це не тільки питання прав людини. Треба показувати, що зникають теми табу, з’являється повага до будь-яких людей, а поліція здатна захистити людей з альтернативними поглядами», - пояснював НВ мету своєї присутності на марші Лещенко.

На площі, де збиралися учасники, чергували всі можливі технічні машини: пожежна, швидка, бус із написом «Вибухотехнічна лабораторія». Поліцейські стояли в чергах за кавою та групами розташовувалися по всьому парку Шевченка.

Перший драйв до маршу додала група людей з плакатами «Не допустимо содомського гріху в Києві», які мирно спостерігали за учасниками, які шикувалися в колону. Поліція не реагувала, поки ті люди не встали на початку колони, прагнучи не пропустити її. Правоохоронці відтіснили їх на узбіччя й зупинили.

На початку колони сформувалася група активістів у футболках з написом Amnesty International, яка била в барабани, танцювала та вигукувала слогани.

У кількох метрах від них із журналістами спілкувався голова найбільшої української ЛГБТ-організації Точка опори Богдан Глоба. Він розсипався компліментами на адресу поліції й запевняв, що все пройде мирно. Як з’ясувалося згодом, він не помилився.

«Марш рівності проходить в Києві вп’яте, але вперше – він відкритий. Також вперше на захід приїхала делегація з десяті депутатів Європарламенту на чолі з Ребекою Хармс. Фактично ми сьогодні здаватимемо екзамен на толерантність, наскільки реалізувалася революція гідності», - сказав Глоба.

Читайте також: Марш рівності в Києві: Поліція затримала 50 осіб. Фоторепортаж

Не встиг активіст закінчити свою промову, як поліція за руки-ноги понесла на вихід хлопця, який вигукував образливі речення на адресу учасників маршу. Поодинокі люди викидали в колону листівки «Стоп ЛГБТ-пропаганді», в яких стверджували, що «гомосексуалісти у Верховній раді ніколи не заборонять пропаганду гомосексуалізму», та пропонували проводити такі заходи «в Гейропі».

Цього року до маршу приєдналися одразу шість депутатів Верховної ради: вже згаданий Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Світлана Заліщук, Олексій Мушак, Марія Іонова та єдина представниця Батьківщини Олена Кондратюк.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

До маршу приєдналися організовані колективи кількох посольств та міжнародних організацій. Посол Швейцарії в Україні Гійом Шойрер ділився з НВ позитивними враженнями від організації.

«Я на подібному заході вперше й не очікував, що все буде так гарно організовано. Мої вітання новій поліції, активістам громадських організацій, депутатам, посольствам та міжнародним організаціям, які приєдналися. Сподіваюся, що наступний марш буде так само мирним, буде більше людей й менше поліції», - сказав НВ Шойрер.

У цей самий час у раціях правоохоронців лунали тривожні повідомлення.

«Бульвар Тараса Шевченка, 16, увага-увага, у дворі група агресивно налаштованих осіб, до десяти людей. На Тараса Шевченка, 6 - ще один натовп, блокуємо вихід з двору, потрібне підкріплення», - наганяла страху рація. Ледве спецпризначенець зрозумів, що розмову пише на диктофон журналіст НВ, вимкнув пристрій і попросив не розповідати про інформацію до кінця заходу.

У результаті в колоні опинилася понад тисячі учасників, люди скандували: «Бастуй, кохай, права не віддавай», «Права людини понад усе», а біля входу в станцію метро "Льва Толстого", де хода закінчилася, довго аплодували та вигукували «Слава Україні! Героям слава!».

Читайте за темою: Учасники Маршу рівності в Києві пройшли весь маршрут, серйозних зіткнень вдається уникнути

Для безпеки учасників станції метро "Льва Толстого" та "Палац спорту" були закрити на вихід, поліцейські чергували біля кожних дверей до вагону. Учасників яскравого вигляду та жителів інших міст вивозили автобусами на околиці Києва. Вже за 20 хвилин після завершення маршу квартали розблокували.

Ще за кілька хвилин після цього в мережі опублікували фотографію групи молодиків агресивного вигляду, які чекали, напевно, на учасників маршу біля виходу зі станції метро "Палац спорту". Даремно, бо потяги з учасниками маршу там не зупинялися. Інші поодинокі протестувальники стояли з плакатами за тимчасовими ґратами, які встановила поліція для охорони заходу. Непогано, як для європейської країни.

Показати ще новини
Радіо NV
X