Апокаліпсис завтра. У Сирії починається «Остання битва людей»

6 коментувати
Битва, що назріває біля містечка Дабік, потягне за собою цілий ланцюг подій

Битва, що назріває біля містечка Дабік, потягне за собою цілий ланцюг подій

Напередодні Кінця світу радикальні ісламісти по всьому світу прийшли в повну бойову готовність

Перед самісіньким кінцем часів серед мусульман з'явиться праведний халіф з числа нащадків пророка Мухаммада. Він у боротьбі відновить Халіфат, раніше віднятий у правовірних багатобожниками і відступниками. Незважаючи на переважаючі сили противника, він розширить свої володіння, підпорядкувавши собі місто Дабік у північній Сирії. Невірні зберуть всі свої сили, і під проводом «Риму» вони спрямують свої війська до Дабіка, щоб знищити Халіфат. Однак мусульмани за допомогою Аллаха розіб'ють їх там, здобувши перемогу, що здавалася абсолютно неймовірною.

Це битва потягне за собою цілий ланцюг подій. Незабаром після перемоги Халіфату з'явиться такий собі Даджаль – лжемесія. Зовні це буде напівсліпий і вкрай негарний чоловік, який прийде до влади «в оточенні іудеїв верхи на віслюкові». Він творитиме різні чудеса, в тому числі – оживляти мертвих, змусить повірити в себе весь світ, після чого знову зверне свою зброю проти Халіфату. Цього разу мусульмани майже програють, під їхнім контролем залишаться лише Мекка, Медіна і Єрусалим. Коли становище правовірних стане зовсім відчайдушним, настане друге пришестя пророка Іси (Ісуса), який списом прониже Джаджаля, забезпечивши перемогу у війні.

Після цього відбудеться ряд непояснених явищ. Наприклад, сонце зійде і зайде на заході, світ огорне щільним димом, відбудеться три руйнівних землетруси, з нашого світу зникне Кааба. Усіх віруючих Аллах кличе до себе, на Землі залишаться тільки багатобожники і невіруючі. З усіх боків їх буде оточувати полум'я, зганяючи в одне місце, зірки змішаються, сонце підійде до Землі, все суще буде горіти. Всесвіт буде знищено, почнеться Страшний суд.

Приблизно так (в дуже узагальненому вигляді) уявляє собі кінець світу ісламська есхатологія. У неї є безліч варіантів і підваріантів розвитку подій, але їх загальний хід описаний вище. Ставитися до цих пророцтв можна по-різному, але не можна забувати, що в світі існує величезне число людей, які свято вірять, що саме так все і буде. І зараз багато хто з цих людей бачать, що процес вже запущений, пророцтво почало збуватися.

Ісламську державу (халіфат) очолює чоловік, який заявляє про родинний зв'язок з пророком Мухаммадом. Під його керівництвом ІД розрослася до розмірів Великої Британії, хоча проти неї виступив буквально весь світ. Ісламісти зуміли встановити контроль над містом Дабік, битва за яке займає центральне місце в ідеології ІД – перемога в ній і повинна запустити всю низку вищеописаних подій. Є і претендент на місце «Риму» – це сучасна Туреччина, яка зараз займає ті ж землі, що і Візантія (відомий середньовічним арабам «Рим»), включаючи Стамбул – Константинополь.

Турецька армія, яка вторглася у північну Сирію в кінці серпня, спочатку не ставила собі за мету захоплення Дабіка. Реджеп Таїп Ердоган не приховував, що його завдання – зовсім не запуск Кінця світу, а недопущення об'єднання двох курдських анклавів, які лежать біля південного кордону країни. Відповідно турецька армія, захопивши вузьку смужку підконтрольної ІД території, що лежить між сирійським кордоном і курдськими володіннями, вступила в сутичку з Загонами народної самооборони – головними союзниками США в цій війні, що на 80 відсотків складаються з курдів.

Відразу після цього на саміті G20 у Китаї американський президент Барак Обама провів з Ердоганом роз'яснювальну бесіду, в якій наполіг на тому, що союзнику США по НАТО не слід бомбити союзника США в сирійській війні. Туреччина і курди уклали перемир'я, проте завдання Анкари – недопущення з'єднання курдських анклавів – залишилося. Тому Генштаб Туреччини змінив напрям головного удару. Ним стало місто Аль-Баб, розташоване на північний схід від Алеппо. Встановлення контролю над цим містом позбавить можливості курдів з'єднатися навіть без очного протистояння з ними. Але тут є проблема: на шляху такого наступу стоїть саме Дабік. Причому в цьому населеному пункті (містом його назвати важко – занадто малий) зібрані величезні сили бойовиків ІД, які готуються до «Останньої битви людей». Спроби турецької армії обійти це місто із заходу наражаються на запеклий опір ісламістів. Вони не тільки успішно відбивають атаки другої за чисельністю армії НАТО, але й переходять в контратаки, захоплюючи раніше звільнені від них села.

На тих напрямках, які ведуть безпосередньо до Дабіка (наприклад, на захід від селища), опір бойовиків мінімальний – вони абсолютно очевидно «заманюють» противника до місця, де має здійснитися пророцтво. В цих умовах спокуса взяти Дабік одразу стає майже непереборною – містечко складається з декількох десятків одно-двоповерхових будинків, лежить на плоскій місцевості, організувати серйозний опір армії, що володіє танками, артилерією, літаками і вертольотами, там буде вкрай непросто.

Найвірогідніший план турецького Генштабу зараз – це оточення Дабіка з подальшою ліквідацією найбільшого угруповання ісламістів, які там засіли. По можливості – з мінімальною участю наземних військ. Але і тут не все так просто.

Ісламісти, очікуючи виконання пророцтва, обкопувались там два з половиною роки. Втратити Дабік вони не можуть ні за яких обставин – у цьому разі зникне сам сенс існування ІД. Спроба захопити це місто неминуче обернеться найжорстокішими боями з непередбачуваним числом жертв. Але й це ще не все.

Навіть оточення Дабіка для багатьох фанатично віруючих людей в усьому світі стане сигналом: «Битва почалася! Пророцтво збувається, Кінець світу близько!». Неважко припустити, якими будуть їхні дії в самій Туреччині: теракти по всій країні з вимогою негайно вивести війська з Сирії. Ісламська держава не раз і не два вже доводила свою здатність організувати подібне. Якщо Ердоган під тиском громадської думки все ж таки зважиться відійти від Дабіка (або, тим більше, вивести війська), це буде розцінено як та сама перемога, передбачена півтори тисячі років тому – розгром сил «Риму», в який ніхто не вірив, але він стався. Можна не сумніватися, що бомби для проведення терактів подібного роду вже готові, місця їх застосування намічені, а терористи лише чекають відмашки з Ракки – столиці халіфату.

Крім того, готуватися до великих проблем варто і тим країнам Заходу, де існують великі громади радикально налаштованих мусульман, які внутрішньо підтримують ІД. З початком виконання пророцтва в них зникнуть останні сумніви в недалекому Дні Суду. Їм навіть не потрібні будуть накази з Сирії або зброя. Ці «сплячі терористи» зможуть і самостійно вчинити хвилю терору там, де вони живуть. Як показав нещодавній теракт у Ніцці, для цього не потрібні ані бомби, ані автомати – досить орендованої вантажівки, щоб вбити десятки людей.

У США за останні дні сталися відразу два теракти: в Міннесоті «солдат Халіфату» з ножем накинувся на відвідувачів торгового центру, а в Нью-Йорку стався вибух, в результаті якого були поранені 29 осіб. Крім того, у вже арештованого підривника були готові ще кілька бомб, на щастя, вчасно знайдених поліцією. Дуже важливо відзначити, що затримання і навіть вбивства ці терористи зовсім не бояться. За їхнім переконанням, скоро весь світ згорить у божественному вогні, а вони лише наближають цю подію, одночасно забезпечуючи собі місце в раю. Жодного мінуса у своїй поведінці вони не бачать.

Зважаючи на те, як розвиваються події зараз, битва за Дабік почнеться протягом найближчих тижнів (якщо не днів). Від її результату багато в чому залежатиме майбутнє не тільки Ісламської держави, але й усієї сирійської війни. Якщо ІД зуміє відстояти населений пункт, на світ чекають дуже серйозні неприємності. Якщо ж турки пройдуть крізь місто, як ніж крізь масло, самопроголошений халіфат доведеться розпускати – він втратить сенс існування. Настає кульмінація цієї війни.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: