Альтернатива маршруткам. У Києві запустили перший прокат "міських" велосипедів

5 липня 2016, 19:45
1468
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Альтернатива маршруткам. У Києві запустили перший прокат "міських" велосипедів - фото

Фото: Наталія Кравчук

Виконавчий директор Nextbike Ukraine Юрій Петраш сподівається, що незабаром у Києві буде багато доріжок для комфортного пересування на велосипедах

Переміщення велосипеда відстежується за допомогою GPS, реєстрація і використання облікового запису відбувається через мобільний додаток а розрахунок – тільки банківською карткою

Вже відсьогодні в Києві в тестовому режимі доступні для прокату 20 велосипедів Nextbike для переміщення містом. Вони розміщені на 8 станціях: біля метро Мінська, Берестейська, Лівобережна та Позняки, в парку Дружби Народів, на ВДНГ, в Пирогово та на вулиці Басейна. Бажаючим достатньо оплатити абонемент або разову поїздку, взяти велосипед з пункту прокату і – їхати. По завершенню поїздки велосипед можна залишити в наступному пункті. Така система байк-шерінгу вже діє в 16-ти країнах світу.

«Перший час на станціях буде присутній консультант, який допоможе взяти велосипед, потім – без консультантів. Спочатку потрібно зареєструватися на сайті або завантажити додаток на телефон, підійти до пункту прокату, зчитати QR-код – його наліплено на кожен велосипед, включається тарифікація, і можна їхати з пункту А в пункт Б», - розповідає виконавчий директор Nextbike Ukraine Юрій Петраш.


Велосипеды

Велосипеди найвигідніше використовувати в якості альтернативи громадському транспорту


Такі велосипеди не підходять для тривалих прогулянок на цілий день. Вигідніше використовувати їх як альтернативу громадському транспорту – просто проїхати з однієї точки міста до іншої. Місячний абонемент коштує 120 грн. з розрахунку, що перші півгодини – безкоштовно, потім кожні півгодини тарифікуються по 4 грн. Вартість обчислювалася виходячи з цін на проїзд у громадському транспорті – проїзд в київській маршрутці або метро теж варіюється в межах 4-6 грн.

Деталі до цих велосипедів будуть замовляти з Німеччини, там, де розташована штаб-квартира компанії. У Nextbike кажуть: шини в них міцні і не проб'ються. А якщо зламається щось ще, користувач зможе повідомити про це через додаток або сайт.

«Умовно кажучи, це як ніби ви їдете в тролейбусі, вказуєте, що сидіння порване, відзначаєте онлайн. Потім у транспортному депо дивляться, ага, справді», - пояснює гендиректор Nextbike Ukraine Олексій Кушка.

СмартфонДля того, щоб користуватися велосипедами Nextbike, потрібно завантажити додаток на телефон, підійти до пункту прокату і зчитати QR-код. Після чого включається тарифікація і можна їхати


За його словами, коли клієнт бере велосипед в користування, він відповідає за його стан. Тому, в разі, якщо щось зламається під час прокату, відповідати теж повинен буде користувач. Якщо, приміром, злетів ланцюг під час їзди – нічого страшного, можна зупинитися, поправити та їхати далі. А ось якщо в'їхав у бордюр з необережності – інша справа. Оцінювати шкоду в такому випадку будуть технічні фахівці.

Ціна одного такого велосипеда - близько 15 тис. грн. Вони унікальні, і якщо хтось надумає вкрасти їх, відстежити буде неважко. Кушка каже: було кілька випадків, коли на територію України з інших країн ввозилися такі велосипеди під виглядом рестайлінгу. Вони всі були крадені, велоактівісти відразу це помічали і повідомляли правоохоронців.

На питання НВ, про те, чи є де їздити на велосипеді в Києві крім єдиного повноцінного веломаршруту через Труханів острів, Петраш відповідає: можна їздити вулицями, хоч Хрещатиком. Головне – акуратно. Заходи безпеки та правила користування можна почитати на сайті.

«Це відповідальність кожного. Але я сподіваюся, що в Києві збільшиться кількість велодоріжок. Тому що є місця, де можна проїхати, але вони ще не визначені», - говорить Петраш.


Велосипед

Систему велошерингу і в Києві, і у Львові планують розширювати


Під час презентації велошерингу журналістам запропонували спробувати покататися. Проте умови для цього вже тут виявилися не найкращими. Звичайний двір у самому центрі Києва дуже густо забитий припаркованими автомобілями, поруч – наповнені доверху сміттєві баки, біля виїзду з арки – низка ресторанів і кафе з літніми верандами, що займають половину тротуару.

«У Львові, звичайно, велодоріжок більше. Сподіваємося, так буде і в Києві, і буде зручніше кататися в центрі міста», - додає Петраш.

Крім Києва, взяти велик напрокат можна у Львові – з березня там доступні 30 велосипедів на п'яти станціях. І в Києві, і у Львові систему планують розширювати. Чи буде Nextbike в інших населених пунктах – поки невідомо.

Цікаво