Аграрії візьмуться за якість зерна. Це дозволить наростити експорт в ЄС

Для того щоб наростити поставки зерна в країни Євросоюзу аграрним компаніям довелося потурбуватися його якістю
kazakh-zerno.kz

Для того щоб наростити поставки зерна в країни Євросоюзу аграрним компаніям довелося потурбуватися його якістю

У компанії «Нібулон» – одному з найбільших агрохолдингів України заявили про створення спеціальної системи контролю якості зерна, що дозволить наростити поставки в країни Євросоюзу

«Нібулон» створив так званий «банк зерна», який сформований з 1400 ємностей для зберігання продукції.

Як розповів НВ генеральний директор компанії Олексій Вадатурський проект передбачає окреме зберігання кожної партії зерна різної якості, контроль при формуванні експортних партій, поставка зерна згідно з тими вимогами, які висуваються в різних країнах світу.

Нова система унеможливлює маніпуляції з якістю зерна. «Це унеможливлює зловживання як з боку сільгоспвиробника, так і з боку працівників нашої компанії», - говорить Вадатурський. За його словами це дозволить наростити постачання на ринок країн Євросоюзу, де особливо важлива якість поставленого зерна.

Зі слів директора «Нібулона» впровадження інноваційних технологій є одним з пріоритетних напрямків компанії. «Тільки оснащення лабораторій обійшлося нам більш ніж в $5 млн», - підкреслює він.

Директор Катеринопільського елеватора, що входить в групу Миронівського Хлібопродукту (МХП), Артур Футима пояснив, що подібні системи дозволяють оперативно реагувати на зміну якості зерна.

За його словами, в разі падіння якості продукції, завжди можна відстежити звідки надійшло зерно, і на основі цих даних прописати процедури відкликання, утилізації або повторної переробки зерна.

На думку аналітика ІК Dragon Capital Наталії Шпіготської, подібні проекти дозволяють більш точно виконувати замовлення на постачання зерна. «Це допомагає швидко і ефективно компонувати партії продукції під конкретного покупця», -- каже вона.

Однак, Шпіготська підкреслює, що потреба в таких проектах обумовлена тим, що часто українське зерно буває неякісним. «Потрібно не тільки контролювати якість на виході, але і будувати всю систему так, щоб неякісна продукція відсіювалась з самого початку», -- каже вона.

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: