118 співмешканців. У Києві готуються до фальсифікацій за допомогою аномально густонаселених квартир

Можливі схеми фальсифікацій на цих виборах у столиці. Понад 118 чоловік зареєстровані за однією адресою.
Фото:facebook/Ольга Балицька

Можливі схеми фальсифікацій на цих виборах у столиці. Понад 118 чоловік зареєстровані за однією адресою.

Понад 100 осіб, прописаних в одній квартирі – такі брудні технології використовують на київських виборах. Дві-три квартири – і кандидат майже гарантовано перемагає.

Сьогодні кандидат в депутати по 113 округу на виборах в Київраду від Самопомочі Ольга Балицька розповіла про підозрілі передвиборчі технології, які можуть використовуватися на місцевих виборах. Суть її полягає в тому, що в квартирах прописують величезну кількість мешканців, які потім голосують за потрібного кандидата. Як розповіла НВ Баліцька, в одній з таких квартир у Шевченківському районі вона виявила зареєстрованими 118 осіб.

"Мені розповіли, що є підозріла квартира ще з минулих виборів, в якій зареєстровано дуже багато людей, - розповідає вона. - Я попросила вчора голову виборчої комісії [в списки якої входить дана квартира] надати списки виборців, щоб перевірити цей факт. Вона списки не надала. Сьогодні вранці я особисто поїхала в комісію і переконалася, що в списках насправді по одній з квартир зареєстровано 118 осіб".

Подібного роду маніпуляції під час виборів дають наступний результат. На даній виборчій дільниці, наприклад, зареєстровано 2154 виборця. Очевидно, що 100%-вої явки не буде, і всі вони не прийдуть на вибори. Якщо ж ще і явка буде невисокою, то 118 осіб, якщо всі вони поставлять галочки за конкретного кандидата – це вагомий внесок у його перемогу. І це тільки на одній ділянці. Ділянок на виборчому окрузі, від якого висувається кожен конкретний депутат, кілька.

Як розповів НВ один з політтехнологів, який працював на минулих київських виборах, ця схема не нова – вона використовується у столиці не перший рік. Зокрема, за його словами, її активно використовували в той період часу, коли по Шевченківському району, про який йде мова, балотувався у Верховну Раду екс-глави голови Шевченківської РДА Віктор Пилипишин. Його прізвище називає і Балицька.

"Нам повідомили, що така квартира не одна. За моєю неперевіреною інформацією, так як це Шевченківський район – це старі схеми Пилипишина, таких квартир кілька, і таким чином вони роблять вибори. Ми зараз активно перевіряємо інші ділянки. Тому що, якщо на кожній дільниці буде декілька таких квартир, то ви ж розумієте, що вибори готові",- говорить Балицька.

Програвший минулі місцеві вибори по цьому ж округу член Свободи, кандидат у депутати до міськради і на цих виборах, Олександр Аронець, в бесіді з НВ розповідає, що його особистий досвід доводить: такі схеми цілком могли використовуватися на минулих виборах.

"Враховуючи, що той же екзит-пол Шустера тоді давав мені перемогу, я не сумніваюся, що такі випадки [з густонаселеними квартирами] були", - говорить Аронець НВ.

За словами політолога Володимира Фесенка, така аномалія з нереальною кількістю зареєстрованих в одній квартирі виборців – не ноу-хау, а один з відомих інструментів для фальсифікацій. Особливо він актуальний на місцевих виборах, де перемогу, за словами експерта, можуть принести дві-три такі квартири. Виявити цю схему дуже легко, каже він: "Це ж не каруселі, хоча і каруселі можна зловити. Тут аналіз виборчих списків дозволяє виявити таку аномалію. Всі ж розуміють, як можуть проживати за однією адресою кілька сотень людей. Якщо на неї звернули увагу, то далі треба говорити лише про те, чи буде влада це зупиняти", - каже Фесенко.

Про ситуацію з даною квартирою голова місцевої виборчої комісії, яка представляє Солідарність, знала, але реагувати за законом стала лише після втручання інших членів комісії, затверджує Балицька.

"Голова комісії, за її ж інформацією, про це знала, повідомляла в штаб Солідарності, але ніяких дій у штабі зроблено не було. Сьогодні вранці ми повідомили їй порядок дій. Ми покликали наших юристів, був наш представник цієї комісії, голова комісії викликала міліцію на нашу вимогу", - говорить Балицька.

Примітно, що за 113 округом кандидатом в депутати від Солідарності йде Анастасія Зернова. Під час минулих місцевих виборів у Києві, які пройшли вже після Майдану, нардеп Сергій Лещенко стверджував, що вона – людина з команди Кличка-Порошенко і одночасно – колишній гравець команди Черновецького: "Зернова включена до Київської міської виборчої комісії за квотою Порошенка/УДАРу. Причому включена невипадково – нею в розпал виборів змінили іншу людину, яка була від УДАРу. Це – ще одне свідчення співпраці Порошенка-Кличка з командою корупціонера Черновецького. Бо Зернова – це людина колишньої керівниці фракції Черновецького у Київраді Алли Шлапак. Зернова разом зі Шлапак є засновниками громадської організації Соціальна справедливість Совість. Більше того, Зернова є офіційним керівником приймальні Аллі Шлапак".

Лещенко стверджував, що УДАР та Порошенко відверто познущалися над киянами, зливши округ під Шлапак.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Крупним планом ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: