Свій бізнес

У Яремче як вдома. Як з власної садиби створити мережу готелів

30 вересня, 2016
Гостинність може стати справою всього життя та перерости у сімейний бізнес, свідчить приклад Оксани Височан із курортного містечка на Прикарпатті
Від котеджу до мережі

У 2000 році мешканка Яремче Оксана Височан почала приймати гостей цього чудового карпатського містечка у своїй садибі. Через кілька років її сім’ї вдалося накопичити достатньо грошей, аби побудувати окремий котедж – саме це стало початком мережі готельних дворів Велика Ведмедиця.  Сьогодні до цієї мережі входять однойменний готель Велика Ведмедиця та котедж У Марка, які розташовані в Яремче, а також садиба Ведмежий Двір – у селі Поляниця біля гірськолижного курорту Буковель.

 

 

16 років тому, на початку своєї підприємницької діяльності, родина Височан розпочала свою туристичну справу всього з семи кімнат. Зараз мережа пропонує значно більше: у Великій Ведмедиці та Ведмежому Дворі налічується 16 та 24 дво- та тримісних номерів відповідно.

Сім’я – запорука успіху

Оксана Височан на питання, звідки вона бере сили, впевненість і натхнення, з гордістю відповідає: "У мене велика сім’я!" Саме родина стала її опорою, всі – чоловік і троє синів – залучені до сімейного бізнесу. Діти вчилися працювати змалечку, серед найяскравіших спогадів пані Оксани – коли її середній син у шестирічному віці цілий день прасував білизну, готуючись до прийому гостей. Власне, сама назва мережі – Велика Ведмедиця – виникла завдяки захопленню старшого сина астрономією під час його навчання в школі. Він і запропонував цю назву на сімейній нараді. 

 

 

фото з сімейного архіву Оксани Височан
власниці мережі готелів Велика Ведмедиця

 

Середній син подружжя Височан – чемпіон світу з пауерліфтінгу. Свою силу та спритність він застосовує для того, щоби забезпечити садибу у Поляниці дровами на цілу зиму. Коли він рубає дрова, на це шоу сходяться подивитися гості, не без гордості розповіла Оксана Височан. Молодший син ще навчається, здобуваючи вищу медичному освіту, паралельно отримує диплом масажиста. Тож влітку до переліку послуг, які надає Велика Ведмедиця, додався ще один пункт.

  

Ще одним підґрунтям для успіху сімейно-готельної справи став досвід, який Височан здобула в MLM-бізнесі. Вона вже багато років співпрацює з американською компанією Amway, досягнувши рівня платинового незалежного підприємця. Природньо, що ця ж компанія є постачальником усієї побутової хімії для мережі Велика Ведмедиця, зазначила її власниця. Оксана Височан охоче вчиться під час своїх закордонних мандрівок і переймає досвід своїх іноземних колег із туристичної галузі. На неї дуже сильне враження справила поїздка у французький Лурд, де вона зупинилася у маленькому готелі, який заснувала наша співвітчизниця. Француз, її чоловік, займався приготуванням страв, а їхня донька працювала офіціанткою, не приховуючи здивування, розповіла Височан. "Це для мене було і дуже приємно, і дуже незвично, бо в нас дуже рідко так працюють", - поділилася вона своїми спостереженнями.

 

 

Засновниці Великої Ведмедиці дуже подобається в Австрії, гори якої нагадують їй рідні Карпати. "Мені там подобається відношення до життя, до роботи, ставлення до людей", - зазначила Височан. Однак, додала вона, коли повертаєшся з такої подорожі додому та починаєш посміхатися та вітатися до незнайомих, то, буває, це сприймають зі здивуванням. Накопичений досвід, який родина Височан застосовує у своїй туристичній діяльності, дає впевненість у власних силах. "Якби завтра проводилась категоризація готелів, то ми би отримали тверду європейську четвірку", - зазначила пані Оксана. А якщо вже прийняти до уваги співвідношення ціни та якості, то Велика Ведмедиця може залишити позаду багатьох конкурентів, переконана очільниця мережі. Серед партнерів, які допомогли  розбудувати готельний бізнес, Височан особливо відзначила Metro Cash & Carry. "Вони навіть у вихідний день відповідають, коли я їм телефоную. Мені дуже комфортно з ними працювати, все необхідне в них є", - поділилася своїм досвідом співпраці власниця Великої Ведмедиці. Вона також розповіла про успішну співпрацю з івано-франківським спортивним клубом Альянс, інструктори якого проводять для гостей Великої Ведмедиці заняття з пілатесу, йоги, танців.

Міжнародна співпраця

В гостях у  Великої Ведмедиці побували представники різних країн, але Оксані Височан найбільше запам’яталися два представники Сполучених Штатів Америки. На початку 2000-х завітав до Яремче американець – власник підприємства у Рівному, яке випускало ексклюзивні плаяшки для горілки. Він приїхав на Різдво, прагнучи ознайомитися з українськими народними традиціями. Тоді стояла морозна погода і вода в трубах позамерзала, що викликало природнє занепокоєння господарів.

 

  

Однак гість заспокоїв Оксану Височан, розповівши, що під час служби у В’єтнамі їм вдавалося вмити цілу роту солдат з однієї каски. Потім американець до пізньої ночі ходив колядувати з вертепом. На питання, що він співав, відповів: "Що підказувало серце". Інший гість – з Аляски – потрапив у Яремче у теплу пору, коли місцеві мешканці поралися у своїх садибах хто з вилами, хто з граблями. Це викликало непідробний подив у заокеанського мандрівника. "Ви відстали від нас років на 60!" – не переставав дивуватися він.

Куди прямує Велика Ведмедиця

Серед найближчих планів Оксани Височан – поїздка до улюбленої Австрії, в містечко Бад-Гаштайн. Це бальнеологічний курорт, який взимку приймає змагання Кубка світу з гірськолижного спорту, а влітку – тенісний турнір Gastein Ladies. "Там є чому повчитися", - описала Височан мету своєї мандрівки. Мешканці цього міста дуже шанують свою культуру та історію. Наприклад, в сувенірних крамничках національний одяг виготовлений тільки з натуральних тканин.  

   

"Без жодної синтетики! – підкреслила Височан. – Місцеві люди дуже цінують та дуже шанують своє. На жаль, у нас такого ще мало". А серед довгострокових намірів – розширення власної готельної мережі.

5 питань до Оксани Височан


Оксана Височан
власниця мережі готелів Велика Ведмедиця


1. Скільки склав стартовий капітал вашого бізнесу?

– Бізнес починався з власного будинку, батьки допомагали, тож стартовий капітал підрахувати складно. Все, що заробляли, ми вкладали в розвиток нашої мережі.

2. Якою була найбільша перешкода для вашого бізнесу?

– Я оптимістка і для мене перешкод не існує.

3. Чи почали б ви все ще раз?

– Запросто. Тому що мені це цікаво.

4. Хто з бізнесменів вас надихає?

– Під час особистих подорожей за кордон вчуся в інших ставленню до бізнесу.

5. На що б ви ніколи не пішли заради успіху у бізнесі?

– На якусь авантюру, на обман.

Брендування