текст

27 липня 2015, 14:53
1
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У квітні 2014 року прозаїк з Донецька Олена Стяжкіна отримала в Москві Російську премію, престижну літературну нагороду для тих, хто живе за межами Росії російськомовних авторів. Приймаючи її, письменниця залишилася безкомпромісною. Зі сцени вона зізналася в любові до України і заявила: "Російська мова не потребує військового захисту".

Кількома тижнями пізніше Стяжкіна переїхала з окупованого Донецька до Києва, де стала одним з найбільш авторитетних "голосів Донбасу". Її виступи на інтелектуальних і дискусійних майданчиках збирають аншлаги, інтерв'ю розбирають на цитати, до її думки прислухаються.

З-під пера професора Донецького національного університету вийшли кілька книг глибокої прози, які представляють реальні і вигадані історії з минулого і сьогодення її малої батьківщини. А предмет професійного інтересу Стяжкіной складає життя окупованих українських територій у період Другої світової війни.

Письменниця називає себе україномовною українською націоналісткою і стверджує: “Донбас не повернеться в Україну, тому що Донбасу не існує. Тут буде або Україна, або нічого".

Головне

Політика

Вчора, 17:48

thumb img
В Україні тільки 9% населення довіряють владі - дослідження
Країни

Вчора, 10:26

thumb img
У столиці Казахстану протестували проти перейменування на честь Назарбаєва: 20 затриманих
Геополітика

Сьогодні, 00:50

thumb img
Офіційно: Євросоюз погодився перенести Brexit на 22 травня