текст 3

10 липня 2018, 15:37
0
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

4. Які ваші особисті якості найбільше допомагають вам у роботі?

Почуття гумору, ерудиція і жвавий інтерес до співрозмовника.

5. Що б ви порадили молодшим колегам, які тільки починають свій шлях у ЗМІ?

Україномовним колегам я дуже рекомендую прочитати книгу Бориса Антоненка-Давидовича Як ми говоримо. Це – must read. Мені завжди стає погано, коли бачу в тексті чергову розстрочку, співпадіння або підписників. Ця книга допоможе позбутися від цих дурних слів. Факультативно ще можна ознайомитися з книгами з мовознавства Олександра Пономарева і Святослава Караванського. Можливо, в деяких місцях їхні роботи спірні, але дурнішими від книг ви не станете.

Для російськомовних журналістів я рекомендую книгу Нори Галь Слово живе і мертве. Вона також допоможе позбутися від страшних канцеляризмів, поширених мовних помилок і штампів. А щоб зрозуміти, в чому полягає робота журналіста, розібратися в більшості поставлених перед ним завдань і при цьому не розгубитися, рекомендую книгу Девіда Рендалла Універсальний журналіст. Також раджу звернути увагу на книгу Леоніда Бершидського Ремесло. І заради розваги погортати роботу Раймона Кено Вправи в стилі.

А ще раджу початківцям колегам не тішити себе ілюзіями і бути готовими до того, що журналістика – це ненормований робочий день і ніч, робота в стресових ситуаціях і в стислі терміни. Але як правило, саме в цьому весь кайф і драйв професії.

Головне

Політика

Сьогодні, 10:49

thumb img
Нардепи встановили абсолютний антирекорд за кількістю голосувань у Раді в березні - КВУ
Фінанси

Сьогодні, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
Політика

Сьогодні, 13:13

thumb img
Комік, Рейган, Квартал. Чи законна трансляція програм з Володимиром Зеленським у "день тиші"