текст-08

17 березня 2017, 12:08
0
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Токіо є поняття нічного і денного населення. До першого належать ті, хто живе в місті, до другого — ті, хто працює в ньому. Міська влада налічує 13 млн осіб перших і 15 млн — других. Це приблизно населення Бельгії, Чехії та Австрії, разом узятих.

Але це лише в зоні, адміністративно обмеженій назвою Токіо. Є тут ще таке поняття, як Велике Токіо — місто з передмістями та прилеглими районами. Так ось, Велике Токіо — це найбільша агломерація світу з населенням до 50 млн осіб. А це означає, що до вищеназваної трійці можна додати населення Данії, Швеції, Норвегії та Ліхтенштейну.

Будь-який путівник по місту скаже вам, що ваша обов'язкова туристична програма в японській столиці не виконана, якщо ви не відвідали Імператорський палац. По суті, це величезний парковий комплекс з імператорськими садами, де ви можете чудово провести час. Будьте готові до того, що сам палац ви побачити не зможете — його відкривають лише два дні на рік: на Новий рік 2 січня і на день народження імператора 23 січня. Більшість відвідувачів гуляють не тільки всередині Імператорського палацу, але й по його периметру — тут вони шукають Подвійний міст або міст Нідзюбасі, щоб поповнити свою колекцію фотографій знімком біля другого за популярністю місця в Токіо.


КОРОЛІВСЬКІ САДИ: Імператорський палац, по суті, являє собою парк у діловій частині міста і дещо нагадує Central Park у Нью-ЙоркуКОРОЛІВСЬКІ САДИ: Імператорський палац, по суті, являє собою парк у діловій частині міста і дещо нагадує Central Park у Нью-ЙоркуДивна річ, але найкомфортніше в Токіо я відчував себе в діловому районі Маруноуті (Marunouchi), прилеглому до Імператорського палацу. Зазвичай діловий район у великому мегаполісі — це будівлі з бетону і скла і однакові люди в костюмах, захоплені лише бонусами. Ввечері такий район вмирає.

Маруноуті ж виявився не сучасним, з сотнями хмарочосів, а затишним і сповненим життям. З деревами, пішохідними зонами, магазинами і піцеріями, вщерть переповненими навіть увечері. Маруноуті остаточно змінив моє перше враження про Токіо і дозволив буквально фізично відчути, що Японія — третя економіка світу після США і Китаю, а ВВП однієї лише японської столиці рівно в 20 разів вище за ВВП всієї України — $1,7 трлн проти $87 млрд.

Головне

Політика

Сьогодні, 16:10

thumb img
Луценко заявив про викриття чергової схеми підкупу виборців для "кандидата Ю"
Країни

Сьогодні, 20:06

thumb img
У Малі в результаті нападу бойовиків загинули 60 осіб
Політика

Сьогодні, 13:00

thumb img
"Об'єднання проти України": Порошенко відреагував на візит Бойка і Медведчука в Москву