Автомаршрути по Україні

З лісу в степ

20 квiтня, 2015
Довгий і не завжди зручний шлях заради прогулянки по історії та знайомства з величчю української природи

Найдовші свята, не рахуючи новорічного безумства, в Україні припадають на початок травня. Історична традиція велить проводити їх з користю для справи. Так повелося з радянських часів, коли маївки проходили на параді, а потім - в городі на картоплі. СРСР вже давно немає, і офіційне весняне неробство багато українців традиційно присвячують різним поїздкам - до родичів або по цікавих місцях країни.

Саме для автомандрівників НВ пропонує десять травневих маршрутів по Україні. В країні достатньо місць, куди варто заглянути: давньоруські фортеці, польські замки, майже австрійське місто, своя Венеція, майже американські каньйони і африканські сафарі - схоже, що весь світ прихований в Україні. І він розкриється кожному зацікавленому.

Третій матеріал з циклу присвячений маршруту

Холодний Яр - Кіровоград - Асканія-Нова

карта з маршрутом

Не найкраща за якістю і досить довга дорога — розплата за те, щоб опинитися в історії, а потім побувати в найвеличнішому природному парку країни.


marshryt-3
Мета №1
Холодний Яр

49°8'14.24"N, 32°15'5.54"E

За Черкасами, вздовж дороги Чигирин—Кам'янка, знаходиться реліктовий лісовий масив Холодний Яр. Тут покищо немає музею, але справа йде до того — в цьому місці буквально сконцентрований дух українських повстанців. Тут розташовувалася база повсталих гайдамаків Максима Залізняка (XVII століття), а на початку минулого століття нові гайдамаки проголосили в Холодному Яру антибільшовицьку українську республіку.

На невеликій території розкидано відразу кілька об'єктів. Село Мельники (49°9'19.71"N, 32°18'34.79"E) варто відвідати заради Мотронинського монастиря, якому покровительствували козаки. Він стоїть на місці давньоруської фортеці і більш раннього скіфського городища, від якого залишилися вали. Саме тут базувався Залізняк. Поруч з монастирем — ставок, в якому козаки святили ножі.

Неподалік, на околиці села Буда (49°6'41.79"N, 32°15'30.14"E), зростає діброва, а в ній — 1000‑річний дуб Залізняка (на фото зліва). Його висота — 24 м, окружність стовбура внизу — 8 м 90 см. Туристів тут зустріне не тільки могутній символ козацтва, але й етнографічний міні-готель Дикий хутір з окремими будиночками в старовинному стилі і рестораном.

Екскурсії по Холодному Яру можна замовити у селі Медведівка, у місцевому краєзнавчому музеї.

Мета №2
Дендропарк у Кіровограді

48°30'1.89"N, 32°13'55.58"E

Початок травня — найкращий час для відвідування дендропарку в Кіровограді. Саме в цей період тут зацвітає місцева визначна пам'ятка — 100 тис. тюльпанів різних сортів і кольорів.

Мета №3
Асканія-Нова

46°27'33.4"N, 33°52'5.5"E

Біосферний заповідник Асканія-Нова розташований в однойменному селищі між Каховкою та Генічезьком. Тут на величезному шматку натурального степу містяться сотні видів тварин, в тому числі й такі екзотичні, як зебри, коні Пржевальського й найбільша антилопа у світі — канна. Дендропарк заповідника виглядає як оазис серед посушливогоу степу. В Асканії є і музей, а також зібрання стародавніх половецьких кам'яних статуй.

З середини весни і в суху погоду по заповіднику проводять фото-сафарі в кінних екіпажах або мікроавтобусах. Правда, в минулому році таких прогулянок не було.

В селищі є два готелі, два ресторани. Крім того, житло — кімнати — можна знімати у місцевих.

Про інші маршрути читайте в спецтемі НВ

Куди поїхати на травневі


.jpg_52


_____________________________________

При підготовці матеріалу використані фото користувачів Fliсkr:

Igor Gluhoj, Pavlo Boyko, NaGraDim, Костянтин Іващенко, max girilisher, kompostela, Oleg Boyko

Коментарі

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів