Що по грошах?

17 листопада 2017, 11:47
0
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ц іна на Hyundai Ioniq Electric починається від 938 тис. грн. Це найпростіша комплектація Comfort.

У ній немає, наприклад, шкіряної оббивки сидінь, світлодіодних фар, системи стеження за смугою, підігріву акумуляторної батареї, підігріву сидінь, бездротової зарядки телефонів тощо.

Велика частина цих функцій з'являється в комплектації Premium, яка коштує 999 тис. грн. А в комплектації Top, яка побувала у нас, є все на світі, включно зі шкіряним салоном, підігрівом задніх сидінь і вентиляцією передніх, а також інтелектуальним круїз-контролем. Обійдеться така комплектація аж у 1,079 млн грн.

За такі гроші цілком можна купити бензиновий (або дизельний) автомобіль вельми високого класу, включаючи, наприклад, BMW або Infiniti. Тобто з іміджевої точки зору ви можете витратити такі гроші значно ефективніше.

Однак, в такому випадку, ви не заплигнете на підніжку поїзда науково-технічного прогресу, що мчить вперед. А Hyundai Ioniq Electric потрібен насамперед саме для цього.

На мій погляд, при існуючій інфраструктурі зарядок і часу зарядки електрокара, очевидні дві речі.

По-перше, електромобіль максимально вигідний тим, хто живе в приватному будинку, та ще бажано з фазовим лічильником електрики (щоб заряджати машину вночі, коли це виходить дешевше).

По-друге, електромобіль має сенс лише для їзди містом на короткі відстані. Там і за рахунок рекуперації можна часом проїздити цілий день, витрачаючи лише самий мінімум заряду.

Якщо обидва ці чинники у вас збігаються, то час електромобілів для вас настав. При зарядці автомобіля від звичайної електромережі, навіть за найбільш приблизними підрахунками, 100 км пробігу обійдуться вам приблизно в 50-60 грн. Тобто приблизно вдвічі дешевше, ніж якщо ви купите дизельний автомобіль з витратою в місті близько 5-6 л на 100 км. Різниця буде ще більшою, якщо вам буде вдаватися часто заряджатися безкоштовно на публічних зарядках.

При такому розкладі, висока вартість Hyundai Ioniq Electric може здатися не такою вже й великою, особливо, при великих пробігах. Цілком ймовірно, що різницю в первісній вартості між Ioniq Electric і тим же дизельним авто можна відбити за кілька років, економлячи на паливі.

Головне

Країни

Сьогодні, 08:00

thumb img
Венесуела хоче обійти санкції з продажу нафти за допомогою Росії
Компанії/Ринки

Вчора, 15:00

thumb img
В Україні змінилися правила перевезення пасажирів і багажу в літаках
Країни

Сьогодні, 00:46

thumb img
Франція заборонить акції "жовтих жилетів" у найгарячіших точках країни