початок

25 листопада 2017, 09:27
376
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Перша команда країни нарешті обзавелася другою командою — Вірні збірній. Цей фан-рух разом з іншими вболівальниками перетворив свято футболу на просто свято

Олександр Пасховер

О

станнє випробування сезону для найвідданіших уболівальників футбольної збірної України відбулося у Львові. У п'ятничний вечір 10 листопада головна команда країни боролася зі збірною Словаччини. Незважаючи на те, що матч був товариським, Арена-Львів заповнилася вщерть. Але чого це коштувало уболівальникам! За три години до початку гри нечисленні автобуси єдиного рейсу 3-А, що курсує з центру міста до стадіону, не могли впоратися з потоком і доставити на гру всіх охочих. В цей же час служби таксі розсилали смс, повідомляючи, що вільних машин немає. Ті ж вільні, що стояли вздовж узбіч, просили подвійний-потрійний тариф. Але і це було марно.

Траса до стадіону Арена-Львів, завмерла в суцільному транспортному потоці, який легко обганяли пішоходи, обвішані синьо-жовтими стягами, шаликами та іншою атрибутикою з арсеналу футбольних уболівальників. Ніхто не хотів відставати.

Звідси напрошується щонайменше три висновки. Перший: для найвідданіших уболівальників національної збірної немає непереборних перешкод. Другий: Львів скучив за національною збірною, яка не грала тут ось уже два роки. Третій висновок нехай зробить міська влада, глянувши на транспортну карту міста. Хай там як, уболівальник не підвів.

Вони [шотландці] розглядають своє волонтерство як частину [шотландської] картинки, яку вони ретранслюють за кордон. Тому ми теж додали подібні елементи
Максим Васильєв, ППБ

"Я вдячний львівській Арені за таку прекрасну підтримку, — сказав на післяматчевій прес-конференції головний тренер збірної України Андрій Шевченко. — Традиція в цьому плані не змінилася. Тому збірна і перемогла".

Втім, не Львовом єдиним. У вересні Харків, а в жовтні Київ також зібрали повні трибуни на підтримку головної команди країни. Крім того, синьо-жовтий десант масово висаджувався на виїзних матчах збірної в Хорватії, Албанії і навіть Ісландії, яка настільки далека від України, що, висловлюючись гоголівським стилем, рідкісний птах долетить до середини шляху.

Виїзд команди і її уболівальників в Рейк'явік — це найвіддаленіший переліт в історії національної збірної: практично 5 тис. км далеко на північ земної кулі.

Природа цього сплеску — цілеспрямована робота з трибунами. До справи взявся великий бізнес — зокрема, Перша приватна броварня (ППБ), що дала життя наймасовішому в Україні фан-рухові Вірні збірній. Федерація футболу України (ФФУ) і лідери ряду неформальних фан-груп, причетних до великої гри, теж інвестували себе в глобальний процес, який перетворюється на певну субкультуру.

Головне

Футбол

Вчора, 15:19

thumb img
Шевченко оголосив остаточний склад на матч Португалія - Україна
Країни

Вчора, 20:40

thumb img
В Італії водій підпалив шкільний автобус з 51 дитиною
Геополітика

Вчора, 19:58

thumb img
Луценко звинуватив посла США в Україні в передачі списку недоторканних осіб