Море vs Гори

Де відпочити з користю для здоров'я

14 липня, 2016
З настанням спекотних літніх днів з'являється бажання вирватися з рутинного поспіху та відправитися на довгоочікуваний відпочинок

З настанням спекотних літніх днів виникає непереборне бажання якомога швидше вирватися з буденного поспіху і відправитися на довгоочікуваний відпочинок. На тлі виснажливого міського ритму, в якому живе сьогодні так багато людей, все більш популярними стають курорти, де можна не тільки відпочити і розважитися, але також оздоровитися, по-справжньому розслабитися і позбутися від накопиченого стресу. На щастя, як в Україні, так і в світі існує безліч таких місць - розташованих і в горах, і в прибережних зонах.

  

  

Щоб допомогти визначитися з майбутньою подорожжю, В рамках проекту "Море vs Гори", НВ пропонує ознайомитися з головними особливостями оздоровчого відпочинку на морі та в горах.

Лікування в горах
Лікування в горах

Гірський регіон відомий своїми екологічно-чистими курортами, де чисте повітря та мінеральні води створюють ідеальні умови для оздоровчого відпочинку.

Безліч гірських курортів, де можна провести час з користю для здоров'я, можна знайти як в Україні, так і за кордоном.

 

расстяжка1

В Європі санаторне лікування можна пройти в італійському містечку Абано-Терм, у швейцарському Лойкербаді та австрійському Бад-Ішле, які розташувалися поблизу Альп.

Також великою популярністю користуються курорти Польщі, Франції, Іспанії, Португалії і, звичайно ж, Грузії, де знаходиться знаменитий курорт Боржомі, а також у багатьох інших оздоровчих містечках по всьому світу.

расстяжка2

Більш того, любителі далеких поїздок можуть спланувати відпочинок на канадському курорті Ейнсворт Хот Спрінгс, відомий своїми термальними джерелами.

В Україні на території Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей функціонує безліч санаторіїв, де за допомогою різноманітних процедур можна підлікувати практично всі захворювання. Поправити здоров'я можна в таких курортних містечках як Солочин, Кваси, Лісарня, Міжгір'я, Шаян або Солотвино, де відпочиваючі можуть купатися в карстових солоних озерах, відвідати соляні шахти і цілющі грязьові процедури.

расстяжка3

Окрім того, санаторні курорти Поляни, Моршина і Трускавця славляться своїми мінеральними водами. Не менш корисним буде відпочинок на курорті Берегово, де діють термальні джерела високої мінералізації, аналоги яких існують тільки в Ісландії та Угорщині.

Лікування на морі
Лікування на морі

Прибережні курорти приваблюють не меншу кількість відпочиваючих, ніж гірські вершини.

Великою популярністю користуються закордонні курорти, що розкинулися на берегах морів. Унікальний склад солей і лікувальних грязей можна знайти на відомих Ізраїльських курортах Ейн-Бокек і Ейн-Геді. Цілюща вода Мертвого моря сприяє міцному здоров'ю і уповільнює процеси старіння. У Норвегії на березі затоки Бохус розташувалися курорти Санньєфьорд і Нарвік, а в Греції знаходиться не менш популярний курорт Пелопонесс, які славляться оздоровчими купаннями у термальних водах.

расстяжка6
Крім того, оздоровитись можна на курортах Албанії, Греції, Іспанії, Італії, Мальти, Сербії, Чорногорії, Хорватії та інших країн, які мають вихід до моря.

В Україні на узбережжях Чорного і Азовського морів можна не тільки провести всю відпустку на пляжі, але також оздоровитися, адже тут знаходиться багато різноманітних лікувальних грязей.

расстяжка7

Різноманітність лікувальних грязей, багатих біологічно-активними речовинами, що допомагають позбутися багатьох хвороб.

Щоб зміцнити здоров'я, люди часто їдуть на такі курорти, як Куяльник, Сергіївка та Лебедівка, розташовані на узбережжі Одеської області. Більш того, не менш привабливою є Херсонщина, де великою популярністю користуються санаторії на Арбатській стрілці, розташовані поблизу озера Сиваського.
расстяжка8

Крім грязей з особливим хімічним складом, тут знаходиться джерело з рожевою водою - ропою, яка підсилює дію цілющих грязей.

расстяжка9
СПА у горах
СПА у горах

Більшість гірських курортів пропонують відпочиваючим комплекс спа-процедур, які допомагають не тільки поліпшити самопочуття, але також позбавитися від стресу і депресії. Для відпочиваючих у Карпатах доступні грязьові і мінеральні ванни, різні масажі, парова лазня, сауна і, звичайно ж, відкриті басейни, звідки відкриваються приголомшливі види.

расстяжка10
Найбільш популярним і екзотичним видом спа є карпатські чани, де пропонують купання у великому металевому котлі, що підігрівається на вогні.

Зазвичай мінеральну або сірководневу воду доводять до сорока градусів і додають збір гірських трав. Користь від такої процедури колосальна: поліпшується кровообіг і робота серця, підвищується імунітет, нормалізується обмін речовин і підвищується настрій.

расстяжка11

Закордонні СПА процедури ґрунтуються на культурних традиціях і місцевому колориті. Найбільш високогірний курорт Лейкербад, Швейцарія, розташований на висоті 1500 метрів над рівнем неба і пропонує велику різноманітність процедур, заснованих на багатовікових традиціях здоров'я.

У Франції популярне лікування вином, в Німеччині - обгортання з пивної барди, Італія славиться сухими трав'яними ваннами, а Японія - масажем равликами і зміями.

расстяжка12

Не менш привабливими є спа-курорти аюрведичного напрямку в Індії біля Гімалаїв, де пропонують унікальні процедури на основі прянощів і ефірних масел.

На західних схилах гірського масиву Шварцвальд розташувався один з найкращих комплексів Німеччини - Баден-Баден, де пропонуються закриті басейни з термальною водою, різноманітні парові, «перлинні» та повітряні ванни.

СПА на морі
СПА на морі

Найбільшою популярністю на курортах поблизу морських узбереж користуються спа-процедури на основі мінеральних, термальних і морських вод. Позитивний вплив на організм чинять лікувальні ванни, наповнені водою з високим вмістом мінералів і газів, які відомі своїми омолоджуючими і оздоровчими властивостями.

расстяжка13

 
 
 
 
Широкий спектр процедур пропонується на курортах Одеси, Кирилівки, Грибівки, Генічеська та інших прибережних міст, де пропонують купання в чанах, які наповнюють водою з морською сіллю.

расстяжка15

Найбільш популярні спа-курорти за кордоном розташовуються на морських берегах Індонезії і Таїланду, де пропонують авторські процедури, з використанням екзотичних трав та фруктів.

расстяжка14

Одним з найкращих центрів спа-відпочинку є Блакитна лагуна, розташована в Ісландії. Її гарячі геотермальні джерела використовуються для природного лікування недуг.

Також туристи з усього світу приїжджають до Греції, Угорщини, Естонії, Японії, Китаю та інших країн, щоб позбутися накопиченої втоми завдяки традиційним і унікальним процедурам.

Як гірські, так і морські курорти пропонують відпочиваючим широкий спектр розваг і оздоровчих процедур на будь-який смак. Яким би не був вибір: відпочивати та оздоровлюватися в Україні або за її межами, кожен знайде для себе широкий спектр послуг, які неодмінно допоможуть відновити здоров'я і сили після важкої робочої рутини.

 

 

Інші матеріали проектуТекст: Юлія Ромась

Оформлення: Дар`я Алтуніна

Фото: Катерина Корнієнко, Depositphotos.com

Коментарі

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів