Остання осінь

25 листопада 2017, 10:08
0
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

40- тисячний харківський стадіон Металіст пригадав, що таке аншлаг. Ще напередодні матчу з турками, увечері 2 вересня від залізничної станції Харків-Балашовський рушила жовто-синя колона вболівальників футбольної збірної України. З вікон трамваїв, автомобілів, будинків висунулися здивовані обличчя. Потім потяглися руки зі смартфонами, планшетами, фотоапаратами, готовими записати цей флешмоб уболівальників.

Фанати, як і годиться, скандували відповідні духові часу кричалки, дуділи в дудки, били в барабани. Весь репертуар уболівальників можна цитувати в присутності дітей, але практично все, що вони співали, могло б прикрасити будь-який фестиваль української пісні. Найпопулярніша — Червона рута. Вона звучала багаторазово і з різним рівнем мелодійності — від меланхолії до фанатизму. У будь-якому разі, виглядало дуже красиво.

5 вересня збірна України вирушила в свою найвіддаленішу в історії подорож - 10 тис. км в обидві сторони. Тим більше ще ніколи так далеко не вибиралися вболівальники національної команди. На підступах до стадіону Лаугардалсвьоллур чути фанатський запал українців: "Ми приїхали за перемогою!"

Приблизно таким же був зміст гасел і в ісландської торсиди, але за господарями була чисельна перевага. Плюс до неї трибуни масово використовували тріскачки і тактику переклички секторів. Однак 16 тис. ісландських горлянок не змогли заглушити 750 українських.

Цей глас вопіющих в Ісландії помітив і президент острівної держави Гвюдні Йоуханнессон. Після гри він підійшов до українських трибун і подякував жовто-синій сектор за красиву і організовану підтримку збірної.

2017 рік - не найвдаліший для збірної України. І це досить м'яка оцінка підсумків відбіркового циклу. По правді кажучи, це фактично один з найбільш провальних сезонів, якщо дивитися на результат.

Головне

Події

Вчора, 21:23

thumb img
Жителів Маріуполя налякала заграва над Азовсталлю. ДСНС заперечує пожежу
Країни

Сьогодні, 07:29

thumb img
Масове вбивство в Новій Зеландії: Кабінет міністрів підтримав зміну законів про володіння зброєю
Події

Сьогодні, 14:34

thumb img
Путін запустив нові електростанції в окупованому Криму вартістю $1,1 мільярда